Sector Online Entertainmentnet Sector.sk Onlinehry.sk Plnehry.sk Blog.sector.sk Biosector.sk Kinema.sk ABCgames.sk Shop.sector.sk Lacné letenky
Login:
Heslo:
hryvideásúborytechfóruumužívatelia

Populárne aktuality
viac top aktualít

Novinka


Gaikai rozbehne terminálový systém

pridal saver 13.3.2010 o 8:38 pc
Gaikai rozbehne terminálový systém


To, čo predvádza OnLive, je pekné, ale konkurečný terminálový systém Gaikai posúva celú myšlienku terminálového hrania ďalej. Základom totiž bude browser, teda priamo internetový prehliadač. Nebude treba spúštať aplikáciu a vyberať všetko v nej. Hry budú môcť byť hocikde na interente. Budú sa dať otvárať priamo linkou alebo v embbed móde, napríklad ako teraz flashové hry. Najdôležitejšie je, že celý Gaikai systém bude zadarmo. Čo znamená platenie len za samotné hry.

Z konkrétnych vecí ponúkna napríklad interaktívne demá. Kliknete napríklad na Amazon, vidíte boxovanú hru, ktorú by ste chceli kúpiť, chcete si ju vyskúšať? Žiadny problém! Kliknete na ikonku a hra sa okamžite v okne prehliadača otvorí na vyskúšanie, bez sťahovania, inštalovania a čakania, k vám sa bude presúvať len obraz. Hra bude nainštalovaná na serveroch Gaikaiu a distribútor si bude môcť určiť, kolko si z nej zahráte v demo móde. Samozrejme, kupovanie full hier bude Gaikai rovnako podporovať a rovnako si ich budete môcť zahrať cez browser (s možnosťou prepínania do fullscreenu).

Gaikai bude mať 300 dátových centier v US a jednajú s proviermi o ďalších 900 serveroch. Čo môže ponúknuť pekné pokrytie a možno aj výrazne rýchlu odozvu pre väčšinu užívateľov. Oproti tomu OnLive plánuje len 5 centier v US a bude treba aj platiť 15 dolárov mesačne za plnú ponuku hier. Zadarmo ale ponúkne OnLive Game Portal na webe, kde si budú môcť užívatelia zahrať demá, respektíve niektoré plné hry. Na druhej strane za vyzbierané peniaze už budúci rok plánuje ponúknuť OnLive 1080p a 60 fps, oproti tomu sa Gaikai bude orientovať hlavne na nižšie rozlíšenia.

Gaikai a OnLive nebudú samé, čoskoro sa objaví viac firiem a bude zaujímavé sledovať, či sa k tomu pridá aj Steam. Na GDC10 predstavil svoje nové funkcie aj InstantAction server, ktorý ponúka niečo podobné v browseroch, len to nie je terminálový systém, ale streamovací a postupne sa ku vám nahrá celá hra (teda nemusíte samostatne sťahovať ani inštalovať). Zaistený už majú Monkey Island 2.

Budúcnosť sa nám začína pekne rysovať. Kliknete a hráte... médiá, nutnosť hardvéru, platformy budú čoskoro minulosťou.



Zaradené pod: ati,




<<<GDC a ďalšie awardy
predchádzajúca novinka

Havok na GDC10 >>>
nasledujúca novinka

Pozrite si aj
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login

Sector Herný magazín
SECTOR Magazín
4/2012


PDF verzia


Flash verzia

Facebook Sector
Nové herné videá
Video: Far Cry 3 - Insane Edition
Far Cry 3 - Insane Edition
pridané 23.5. 20122
Video: Shootmania Storm - E3 trailer
Shootmania Storm - E3 trailer diskusia8
pridané 23.5. 2012
Video: XCOM: Enemy Unknow - Base
XCOM: Enemy Unknow - Base diskusia0
pridané 22.5. 2012
Video: BulletRun - Trailer
BulletRun - Trailer diskusia6
pridané 22.5. 2012
Video: Sorcery - Launch Trailer
Sorcery - Launch Trailer diskusia5
pridané 22.5. 2012
Video: Dungeon Twister - Launch Trailer
Dungeon Twister - Launch Trailer diskusia0
pridané 22.5. 2012
Príspevky
DICE hry v roku 2013 budú vyžadovať 64-bitový...
mi dačo hovor keď som skompiloval v 64bitovom laza...
Metro: Last Light - Enter The Metro
lepsie si to ani nemohol popisat..suhlasim s tebou...
Ghost Recon - Alpha
waw...tak toto bolo fakt pecka :d mam este vacsiu ...
Ghost Recon: Future Soldier - Be Part of Elite
je to uchvatne takuto hru som vzd chcel ale z klas...
Limitovaná edícia Far Cry 3
nechapem ludi co si kupuju limitky za stovky eur. ...
CD Projekt pripravuje veľké ohlásenie na 30. ...
ja by som chcel niejaku novu ip od nich..dufam ze ...
Metro: Last Light - Enter The Metro
mna hlavne na 2034 sralo to nelogicke konanie post...
Diablo III doteraz predal 6.3 milióna kusov
tak porovnávať predaj z diablom ii je trochu od ve...
Metro: Last Light - Enter The Metro
som hrozne rád že hra sa nebude držať knihy keďže ...
Metro: Last Light - Enter The Metro
toto je ako blesk z neba :d už sa teším metro 2033...
David Cage: Môj tím mi hovorí, že moje nápady...
nech je uz radsej ticho tento clovek...mal 2 dobre...
Diablo 3
toto je pekne napisane + vystihol si vsetko mozno ...
CD Projekt pripravuje veľké ohlásenie na 30. ...
"skrachovali sme lebo sme sa sustredili na mrtvu p...
Hry | Videá | Súbory | Tech | Fórum | Užívatelia | PC | Xbox 360 | PS3 | PSP | Wii | DS | Mobil | Obsah
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2012 SECTOR Online Entertainment   /   contact us on: sector@sector.sk