Sector Online Entertainmentnet Sector.sk Onlinehry.sk Plnehry.sk Blog.sector.sk Biosector.sk Kinema.sk ABCgames.sk Rozpravky.sk Funny.sk Docu.sk Lacné letenky
logoblack
Login:
Heslo:
 > Zabudli ste heslo?
facebook login
listallistamlistaplistaulistaylistarlistaelistaqlistajlistaklistadlistaz hryvideásúborytechfóruumužívatelia

Novinka


História Ghost Recon série

pridal saver 5.8.2012 o 11:27
História Ghost Recon série


fiogf49gjkf0d

Tom Clancy hry boli svojho času symbolom jedinečnosti, Rainbow Six, Splinter Cell a Ghost Recon. Žiaľ čas ich tak zmenil, že pomaly nerozpoznáme jednu od druhej a všetky od Cal of Duty. Pozrime sa teraz na Ghost Recon, ktorý mal najlepšiu šancu dostať sa do partie ku Call of Duty a Battlefield, žiaľ nedostatočná kvalita poslednej časti jej v tom zabránila.

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon - 2001 - umiestnené do roku 2008 (Xbox, PS2, NGC, N-Gage, PC)

Hra ktorá rozbehla legendárnu sériu, v svojom čase zaujala rozsiahlymi prostrediami v slušnej grafike ako aj čistým taktickým štýlom, kde ste museli na väčších rozsiahlych územiach koordinovať svoj tím a snažiť sa eliminovať nepriateľov skôr ako oni vás. Jedna-dve strely stačili, aby vás zlikvidovali. 

Hra sa stala legendou na PC (80%) a zaujala aj na Xboxe (84%), GC a PS2 verzie boli slabšie spracované a dostali v priemeroch len okolo 60% respektíve menej.

U nás dostala PC verzia 8.7.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon: Desert Siege - 2002 - odohráva sa v roku 2009 - PC, PS2

Púštna expanzia potvrdila kvalitu rozbehnutej série a vyšla samostatne na PC, a ako súčasť neskôr vydávanej pôvodnej Ghost Recon hry na PS2.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder - 2003-  odohráva sa v roku 2010 - PC,  Xbox

Autori znovu dokázali zaujať a priniesť 82% kvalitu. Na PC vyšla hra v podobe expanzie, na Xboxe samostatne aj s ďalšími misiami a rozsiahlou dávkou multiplayerových máp, keďže svojho času bola najhrávanejšia na Xbox Live

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon: Jungle Storm - 2004 -  PS2, N-Gage

Keďže Island Thunder nevyšiel na PS2, autori jej neskôr spravili vlastnú verziu s ďalšími mapami. Hodnotenia sa oproti originálu vylepšili na 70%.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon 2 - 2004 - umiestnená do roku 2011 -  Xbox, PS2, NGC

Séria nabrala smer čisto na konzoly a náležite tomu sa odvíjal aj jej vývoj. Ako sme napísali v našej recenzii  "hra bude pripomínať viac vojnový štýl hier MoH alebo CoD, len s taktickými možnosťami." A tu zrejme padlo rozhodnutie stále viac a viac sa orientovať na tento smer. Teda viac akcie, viac explózii. Vtedy ešte v rozumnom pomere s taktikou, ale už v pohľade z tretej osoby.

 

V hodnoteniach sa opakoval scenár z prvej hry a Xboxová dostala 80% a to aj vďaka kvalite multiplayer cez Xbox Live, PS2 a NGC verzie už klesli ešte hlbšie na 58% a 52%.

U nás dostala Xboxová verzia 8.8.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon 2: Summit Strike 2005 - odohráva sa v roku 2012 - Xbox

Expanzia následne vyšla len pre Xbox a 11 misii prinieslo vlastný príbeh, ktorý ešte vylepšil štýl hry.  Vzhľadom na hodnotenia ostatných konzol sa výberu Xbox verzie nedivíme, hodnotením sa ešte vytiahla na 84%.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2006 - odohráva sa v roku 2013 - Xbox, Xbox360 PS2, PC.

Jedno sa nedá Advanced Warfighter podsérii uprieť, spolu s príchodom nových konzol priniesla kvalitnú grafiku a modernú hrateľnosť.  Znovu sa však hru zakčnila a jednotka duchov už stratila svojho taktického ducha. Akcia sa dala násobiť desiatimi, ale vyrovnala to zábava. Nakoniec podľa hodnotení je to najkvalitnejšia hra z celej série, ale len v Xbox360 verzii, kde dostala 90%, ostatné verzie boli totiž odlišné. Naše hodnotenie bolo 9.3.

Popri konzolovej verzii sa Ubisoft snažil vrátiť aj na PC a to presne v PC štýle. Hra bola vyvíjaná samostatne v GRIN štúdiu a ostávala v prísne taktickej úrovni prvej hry. Hráč mal stále tím, kde ovládal každého člena samostatne, stále tu bol pohľad z prvej osoby a dokonca postavy mali aj maximálnu váhu vybavenia, ktoré mohli odniesť.  Zbraniam nechýbali upgrady. PC si tu udržalo svoj štandard v hodnotení a recenzie jej dali 80%

Samostatnou kapitolou boli aj Xbox (66%) a PS2 (44%) verzie, ktoré už boli nevýrazné a neponúkli nič nové ani zaujímavé.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - 2007 - PC,Xbox360, PS3, PSP,  Mobil

O rok neskôr po pôvodnej hre sa AW séria vrátila a bola presne rovnaká ako jednotka, len prišla nová úloha, nové mapy. PC verzia  stále ostávala v svojom fps štýle. Napriek tomu, že obe verzie kopírovali predchodcov hráčom to nevadilo, štýl ešte nebol obohraný a hralo sa to veľmi dobre. Tu bolo otázne prečo na ďalší rok Ubisoft neuzavrel kvalitnú podsériu treťou časťou. Namiesto toho sme museli čakať 5 rokov na slabší Future Soldier.

Vzhľadom na opakovanie toho istého, hodnotenia už mierne klesli a to na 86% pri Xbox360 verzii, 84% pri PS3, podobne to bolo aj v samostatnej PC verzii kde išla hra na 76%. Mala handheldová verzia na PSP dostala 61%.

Naše hodnotenie Xbox360 verzie 9.0.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon Predator - 2010 - PSP

V roku 2010 po trojročnej prestávke od série sa autori pokúsili o PSP pokračovanie ale nevyšlo im to a hodnotenia ešte poklesli na nízkych 54%.

PSP verzia nebola graficky zlá, štýlovo kopírovala konzolové konzolové AW tituly, ovládanie rovnako handheldu sadlo ale problém bol hlavne s AI protivníkov ako aj s repetívnymi misiami. Nadokázala to zachrániť ani kooperačná kampaň.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon Wii - 2010  - Wii

Podobne ako PSP aj Wii verzia bola katastrofou a skončila len s priemerným hodnotením 46%

Na rozdiel od PSP, Wii verzia mala problémy už v prezentačných základoch, slabé menu, najhoršia grafika na wii v danom roku, podávanie príbehu bolo žalostné a hrateľnosť bola prakticky on-rail so strieľaním pomocou wiimote na ciele. Hra bola úplným dnom Ghost Recon série.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars - 2011 - umiestnená do roku 2017 - 3DS

Oproti slabý Wii a PSP verziám 3DS verzia ukázala skutočnú taktiku Ghost Recon série, tentoraz titul autori presunuli do strategického ťahového módu, kde si hráči znovu mohli užiť návrat taktiky do série. Nie divu, že hodnotenia stúpli na 76%, u nás hra dostala 8/10.

Hra veľmi dobre využila dve obrazovky, nechýba dokonalý 3D efekt  a to až tak kvalitne, že by hru nemal obísť žiadny majiteľ 3DS handheldu. Zrejme by ju však pre vyššiu náročnosť každý neprešiel, čo bolo malé obmedzenie výraznejšieho rozšírenia hry medzi masy.

 

História Ghost Recon série

Ghost Recon: Commander - 2012 - PC

V podobnom strategickom duchu ako 3DS strategické poňatie autori pripravili aj facebookovú verziu Ghost Recon Commander. Hra sa nesie presne v štýle Jagged Alliance, Xcom a podobných ťahových bojov s jednotkami vojakov, ktoré vybavujeme zbraňami, presúvame bojiskom a pomaly takticky likvidujeme protivníkov.

Titul si môžete zahrať na facebooku

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier  - 2012 - umiestnené do roku 2024, PC, Xbox360, PS3

Future soldier priniesol štvrtú inkarnáciu série. Tentoraz po Advanced Warfigther skúsili autori posunúť sériu ešte viac do akcie a do priam filmového príbehu na štýl Call of Duty alebo posledného Battlefieldu. Žiaľ starý engine a absencia precíznosti akcie nedovolila sérii pohnúť sa vpred. Skôr je to oproti Advanced Warfare podserií krokom späť. Nehovoriac o prakticky úplnej strate taktiky, ktorú teraz nahradilo len označovanie a automatické likvidovanie nepriateľov.

Na druhej strane multiplayer je to čo hru zachraňuje a ponúka možnosť pomalého taktického hľadania a ostreľovania nepriateľov väčšinou zamaskovaných neviditeľnosťou.

Hra bola tentoraz rovnaká na všetkých platformách a dostala 79% na konzolách a 77% na PC. U nás si odniesla 7.5.  Teraz bude zaujímavé sledovať, či uvidíme aj Future Soldier 2. Predaje totiž napriek nedostatkom hry nevyzerajú zle a 2 milióny mali prekonať bez problémov.

 

História Ghost Recon série

Tom Clancy's Ghost Recon Online - PC, eventuálne WiiU

Očakávaná free 2 play inkarnácia série, ktorá ponúkne tímové multiplayerové boje, classy, postupné vylepšovania postáv a aj mikrotrasakcie, ktoré k tomuto štýlu patria. Škoda však presunutia pohľadu do tretej osoby, keďže PC verzie titulu mali vždy fps pohľad a pri prakticky exkluzívnom vývoji na PC mohli vrátiť hru späť k základom.

Celkovo je Ghost Recon séria mixom kvality a odpadu ale aj neustálych zmien štýlu. Kde si séria  stále nevie nájsť svoj vlastný smer a neustále sa necháva ovplyvňovať sériami s väčšou predajnosťou.

<<<Týždenník 30 - premiéry GRID 2 & Army of Two 3
predchádzajúca novinka

Rambo si zopakuje konflikty z filmov >>>
nasledujúca novinka

Pozrite si aj
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login

searchbutton
Sector Herný magazín
sector magazin SECTOR Magazín
#87


PDF verzia


Flash verzia

Social Sector
Nové herné videá
Video: Sniper Elite 4 - gameplay
Sniper Elite 4 - gameplay diskusia17
pridané 21.1. 2017
Video: STRAFE - dátum vydania
STRAFE - dátum vydania diskusia1
pridané 21.1. 2017
Video: VR Kanojo - gameplay
VR Kanojo - gameplay diskusia0
pridané 20.1. 2017
Video: Final Fantasy XV - honest trailer
Final Fantasy XV - honest trailer diskusia0
pridané 20.1. 2017
Príspevky
King Arthur: Legend of the Sword - filmový te...
ja som celkom zvedavý na tento počin.:)
EA Access sa rozrastie o ďalšie tituly
to je ignition to je iný ds
Battlefield 1 - They Shall Not Pass teaser
mne to nevadi. je to len inak povedane ze aaa hry ...
Najlepšie hry roka 2016
a čo tak napísať o novom update 1.05 na nhl 17 ???...
Horizon: Zero Dawn ukazuje gameplay a prezrád...
bazaru zdar ak dobre to poznas. pravidelne so suse...
Nová Nokia 6 trhá predajné rekordy, bola vypr...
ponukaju vlastny custom made cpu, vlastney motion ...
Tržby PC herného hardvéru sú znovu vyššie, pr...
oficialna sprva znie ze pc verzia sa v prvy mesiac...
Prešiel ďalší rok a titul Rust neprestáva exp...
clovek co robil ten colt podla mna aj tak nevie pr...
Tržby PC herného hardvéru sú znovu vyššie, pr...
na jednu stranu tvrdis ze nepredbehol a na druhu s...
Tržby PC herného hardvéru sú znovu vyššie, pr...
:;-): :;-): :;-): :;-): :;-): :;-): :;-): ...
Prešiel ďalší rok a titul Rust neprestáva exp...
ja som skusal hrat rust ked som si ho pred par dna...
Apple inžinier hovorí, že z firmy je nudná sp...
ber to ako chces, ja v tej oblasti pracujem, takze...
bottom
Hry | Videá | Súbory | Tech | Fórum | Užívatelia | PC | Xbox 360 | PS3 | PSP | Wii | DS | Mobil | Obsah
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2017 SECTOR Online Entertainment   /   contact us on: sector@sector.sk