Sector Online Entertainmentnet Sector.sk Onlinehry.sk Plnehry.sk Blog.sector.sk Biosector.sk Kinema.sk Rozpravky.sk Funny.sk Docu.sk Lacné letenky
logoblack
Login:
Heslo:
 > Zabudli ste heslo?
facebook login
listallistamlistaplistaulistaylistarlistaelistaqlistajlistaklistadlistaz hryvideásúborytechfóruumužívatelia

8.0
80

Samsung Gear Sport

Oplatí sa ísť do smart hodiniek?

Článok pre Mobil, Mobily

menšie a tenšie ako S3
batéria vydrží aj štyri dni
kvalitné sledovanie aktivít
ovládanie rotovaním a dotykom
bez SIM podpory
nemajú reproduktor

Smart hodinky sú aktuálny trend a aj keď sú ich predaje pomalšie, majú potenciál na ďalší rozvoj. My sme sa pozreli na Samsung Gear Sport, novú verziu Gear hodiniek, ktorú Samsung vydal minulý rok spolu s Fit 2 náramkom. Je to už jeho tretia generácia smart hodiniek a ukazuje, že v tomto smere má čo ponúknuť.

Konkrétne Gear Sport je viac športovo ladená verzia hodiniek a je zasadená do stredu medzi fitness náramok a veľké S3 hodinky. 

Špecifikácie:

  • 1,2" SuperAMOLED 360x360 displej s Gorilla Glass 3
  • Veľkosť 43mm, farba čierna alebo modrá
  • Dual Core 1Ghz procesor (14-nm Exynos 7270)
  • Tizen 3.0 systém
  • 768 MB RAM, 4 GB miesta
  • Odolnosť proti vode do 50m - 5ATM
  • Kapacita batérie  300mAh
  • GPS prijímač , NFS, wireless nabíjanie, Wifi pripojenie
  • Hmotnosť je 50g

Sporty sú hlavne menšie ako Gear S3 v roku 2016, sú ľahšie a vhodné aj na detskú ruku. Nakoniec náležite tomu sú v balení aj dva rôzne dlhé silikónové náramky. Síce na rozdiel od Gear S3 nemajú vlastné dátové pripojenie (majú Wifi pripojenie) a ani možnosť telefonátov, ale nakoniec aj tak stále máte pri sebe mobil. To ani nevadí, čo by však mohli mať, je reproduktor. Teda napríklad budiť vás môžu len vibrovaním. Oproti tomu majú mikrofón, ktorý funguje cez asistenta a neviem, či ho využijete.

Veľkostne nečakajte najmenšie hodinky, ale vzhľadom na konštrukciu, ponuku a funkcie sú vo veľmi prijateľnej veľkosti. Nie sú to malé lacné plastové hodinky.  Ponúkajú oceľové telo, do ktorého prechádza predné gorilla glass a vzadu sa prepája so umelohmotnou plochou so senzorom tepu. Konštrukciu dopĺňajú dve tlačidlá a otočný číselník okolo displeja. Prepojenie s náramkom je štandardné na „zašťukávací" systém, a teda ho môžete ľubovolne vymeniť za iné 20 mm náramky.

Vo výbave k hodinkám dostanete nabíjačku a menší remienok.
Veľkosťou sú Sporty veľmi prijateľné a nevadí im ani menšia ruka.
Hrúbkou sú na smart hodinky optimálne, dole nájdete senzor tepu.Čo vlastne smart hodinky ponúkajú?

Ak ste ešte smart hodinky nepoužívali, čakajte výrazný rozdiel v možnostiach. Nie sú to ručičkové hodinky ani digitálky, ani čínske klasiky s kalkulačkou, je to ako mobil na vašej ruke. Rovnako aj tu máte základné vstavané funkcie a možnosti inštalovania aplikácii, niektoré smart hodinky majú aj vlastnú SIM kartu a možnosti telefonovania alebo dát. Samozrejmou nevýhodou oproti klasickým hodinkám je batéria, tá nevydrží roky, ale len dni. Konkrétne niektoré hodinky vydržia len jeden deň, niektoré viac dní. Pri Gear Sport je to maximum štyri dni s tým, že podľa náročnosti používania sa to znižuje. Dva dni však pri bežnom používaní vydržia bez problémov.

Hodinky sa nabíjajú rovnako ako mobily, pričom lacnejšie smart hodinky majú USB pripojenie, kvalitnejšie používajú wireless nabíjanie. Toto majú aj Gear Sport, ktoré majú pribalený dock, do ktorého ich len položíte, magneticky sa pripnú a začnú sa nabíjať. Samotné nabitie potrvá okolo dve a pol hodiny. 

Na čo si musíte oproti štandardným hodinkám zvyknúť je, že sú štandardne vypnuté, automaticky sa však zapnú, keď zistia že sú v polohe, v ktorej sa na ne môžete pozrieť. Teda Gear séria a aj Gear Sport sú tak postavené, na niektoré lacnejšie treba ťuknúť.

Základnou funkciou smart hodiniek je stále zobrazovanie hodiniek, len na rozdiel od štandardných tu si môžete vybrať rôzne číselníky. Či už ručičkové, digitálne, alebo rôzne abstraktné. K údajom o čase sa môže pridať aj dátum, batéria, a rôzne fitness hodnoty - to už záleží od samotného číselníka, čo všetko zahrnie na úvodnej obrazovke. Nové verzie si do hodiniek nahrávate cez mobil, kde má Gear vlastný store. Sú tam stovky číselníkov zadarmo, niektoré sú neplatené a za iné si zaplatíte pár desiatok centov alebo eur. Výber je však taký veľký, že aj vo free sekcii nájdete všetko, čo si zmyslíte.

To isté platí aj pre aplikácie. Rozdelíte ich medzi free a platené a ponúknu aj jednoduché hry, ktoré môžete ovládať či už dotykom, alebo otáčaním ciferníka. Je tu aj veľa aplikácií, kde máte rôzne mapy, navigácie, trasy, ale aj stopky, kalkulačky, nechýba Youtube alebo aj sociálne aplikácie, ktoré vám ukážu aktuálne updaty.  

Samozrejmosťou hodiniek je prepojenie s mobilom cez bluetooth, kde vám budú hodinky ukazovať notifikácie z mobilu, emaily, SMS správy a aj telefonáty. Zatiaľ čo na SMS správy viete odpovedať aj cez hodinky, telefónne hovory môžete len zdvihnúť, prípadne vytočiť a komunikujete na mobile. Ak máte prepojený headset, automaticky sa vám hovor presmeruje do neho.

Športové funkcie

Hlavne však Gear Sporty ponúkajú fitness funkcie, čo už naznačuje aj podnázov Sport. Znamená to, že nechýba monitorovanie športových aktivít. Zariadenie automaticky spozná, keď ste aktívni, keďže sníma ako tep, tak aj pohyb. Hodinky vedia, kedy bežíte, koľko krokov ste prešli, počítajú automaticky prejdené poschodia, rátajú aj spálené kalórie. Majú aj cyklistický a plavecký mód, vedia monitorovať a spoznávať aj desiatky iných športov. Všetky údaje putujú do mobilnej aplikácie, ktorá vám to vyhodnocuje, vytvára grafy a vlastné rekordy. Môžete sa pridať aj do rôznych súťaží, alebo si viete nastaviť ciele na každý deň. Napríklad prejsť 6000 krokov a vyjsť 12 poschodí.  Hodinky vás upozornia, ak ste denné ciele dosiahli, ale aj naopak aj na to, ak nie ste dlhodobo aktívni. Všeobecne sú v tomto monitorovaní hodinky veľmi dobré a ak ste aktívni a športujete, určite to budete vedieť dobre využiť. 

Samozrejme, v hodinkách nechýbajú prehrávače hudby, kde si počas športovania môžete ľahko vyberať a ovládať hudbu z mobilu. Celé je to následne prepojené na slúchadlá pripojené do mobilu alebo priamo k hodinkám. Hodinky nakoniec vedia merať aj spánok, fázy spánku a napríklad vás aj zobudiť v najvhodnejšej chvíli. Samozrejme, len keď si ich necháte v noci na ruke. Rovnako sa vám všetko presunie do mobilu na podrobnejšiu analýzu.

Aplikácie si vyberáte otočným kolieskom okolo ciferníka. Môžete si ich tam nahrať desiatky.
Nabíjačka funguje na položenie. Nemusíte nič pripájať.
Číselníky si môžete meniť a mnohé stiahnete zdarma.Systém

Samotný systém je v Gear Sportoch samsungový Tizen, ktorý je menší, menej náročný na batériu a rýchlejší ako Android. Nakoniec preto si ho Samsung aj vybral. Samozrejme, nevýhoda tam je nutnosť vlastných aplikácii, ale vyzerá to tak, že za tri generácie hodiniek sa to pekne rozrástlo. Nájdete tam všetko, čo by ste mohli v hodinkách potrebovať. Dôležité je aj to, že všetko funguje, nič nepadá ani nelaguje. 

Čo sa týka základného menu, Gear hodinky majú systém založený na točení číselníka, ktorý je pohyblivý a pri pohybe prepína aplikácie. Máte napríklad štandardne hodinky, ale ak pootočíte číselník doprava, uvidíte notifikácie, ďalej doprava už sú samotné základné aplikácie - najskôr základné, ako kroky, schody, rýchlo prejdete na počasie, prehrávač hudby, kalendár,  pripomienky, budík. Končí sa to výberom aplikácii, kde sa doinštalované aplikácie alebo hry zobrazia v krúžkoch a spustíte ich na kliknutie. Rovnako sú tam aj kontakty, kde sa tie základné zobrazia v krúžkoch s ich fotkami. Všetko si, samozrejme, môžete predefinovať, nepotrebné aplikácie zrušiť a popresúvať podľa potreby. 

Okrem točenia a dotyku majú hodinky ešte dve bočné tlačidlá na pravej strane, pričom horné vás presunie domov na hodinky, spodné zobrazí výpis všetkých nainštalovaných aplikácii. Nechýba ani detekcia gest na displeji, kde podobne ako na mobile potiahnutím zhora stiahnete rýchle menu nastavení a viete si nastaviť jas, mód v lietadle, šetrenie batérie, alebo vodný mód (aby sa vám, ak s nimi plávate alebo sprchujete, vypla detekcia dotykov a náhodou vám niečo nevytočilo alebo nepostláčalo). Viete sa dostať aj do plného settings menu, kde nastavíte čas, dátum, ale aj prepojenie s mobilom, zabezpečenia, pripojenie k Wifi.

Spolu majú hodinky 4 GB miesta a je to plne dostačujúce. Aplikácie totiž nebývajú veľké a nahráte ich tam desiatky, a zároveň aj stovky číselníkov. Viac-menej nič iné tam nepotrebujete, keďže ak napríklad prehrávate hudbu, tá sa streamuje z mobilu.

Na hodinkách si môžete zahrať aj Tetris.
V sniper hre používate otáčanie číselníka na zooming.
Nechýba ani retro hadík, tiež ho ovládate otáčaním číselníka.


Aké sú hry?

Na smart hodinkách sú hry primárne jednoduché a určené na rýchlu zábavu. Pri Gear hodinkách ich ovládate dotykom, alebo otáčaním číselníka. Náležite tomu napríklad môžete otáčať raketku, ktorá strieľa po asteroidoch, hadíka, alebo otáčate celý level, aby sa vám niečo niekam presunulo. Sú tu aj jednoduché skákačky, kde skáčete ťuknutím do displeja. Napríklad Flappy bird alebo je tu aj Fruit ninja. Sú tu stovky hier zadarmo, aj keď za tie kvalitnejšie už treba platiť.Nečakajte od nich veľa, sú výrazne jednoduchšie ako štandardné mobilné hry, hlavne 2D veci, ale ak potrebujete, viete sa s nimi zabaviť a zabiť čas. Samozrejme, treba si sledovať batériu, keďže 300mAh nie je práve batéria na dlhé hranie. 

Vzhľadom na štýl hier viac ako procesor batériu zaťaží displej. Ten je tu, našťastie, AMOLED, a teda batéria sa míňa len na svietiacich pixeloch, a zároveň ponúka parádne farby a hlavne čierna je tu čierna. Rozlíšenie 360x360 je úplne postačujúce.

Aké sú alternatívy?

Samozrejme, Samsung Gear Sport nie sú jediné hodinky na trhu. Ak nad nimi budete rozmýšľať, pozrite si aj Gear S3, ktoré sú vyššou verziou Sportov, sú väčšie a majú v sebe aj možnosti telefonovania a dát. Možno však už sú príliš veľké.  Naopak menší a lacnejší je Samsung Fit 2, ktorý je už v podobe náramku, ale je zameraný hlavne na fitness funkcie. Je síce tenký, ale rátať treba s tým, že hlavný displej je dlhý a na menšie ruky nemusí sadnúť. 

Z iných hodniek sa oplatí pozrieť na nové Apple Watch, ktoré sú stále dizajnovo jednoduché vo štvorcovom štýle a záleží na tom,  či sa vám budú páčiť. Majú len jednodňovú batériu, ale slušnú podporu aplikácii. Teraz si tam viete už vybrať ako Wifi verziu, tak aj verziu so SIM kartou. 

Kvalitnú ponuku si už robí Huawei alebo Garmin, ktorý má peknú paletu hodiniek. Z lacnejších sa môžete pozrieť na Xiaomi Amazfit. Pri ostatných neznámych značkách a cenách pod 100 eur už od hodiniek nečakajte veľa a ak by ste do nich chceli ísť, tak opatrne. Nezabúdajte, že kvalitný displej je veľmi dôležitý pri smart hodinkách. Všeobecne platí, že ak plánujete kupovať hodinky, nekupujte rovno z internetu podľa obrázku, ale choďte si ich do obchodu vyskúšať. Aby ste vedeli, ako vám sadnú, aké sú veľké a ťažké.

Zhrnutie

Celkovo síce Sporty nie sú najlacnejšie, aj keď teraz pekne klesli na 280 eur z pôvodných 349 eur, ale vzhľadom na ich kvalitu a konštrukciu sa kúpa oplatí. Hlavne ak športujete a hýbete sa, hodinky majú čo ponúknuť. K tomu majú slušnú rýchlosť, dobrú výdrž batérie, parádny systém, decentnú ponuku aplikácií a ak s nimi nevyhnutne nepotrebujete aj telefonovať, sú veľmi dobrou voľbou. 

SAMSUNG Gear Sport SM-R600
SAMSUNG Gear Sport SM-R600 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
 


napísal saver 5.2.2018


Pozrite si aj
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login

searchbutton
Ďalšie aktuálne články
0 Urban Trial Playground
recenzia 23.5.
10 Raging Justice
recenzia 22.5.
3 Garage
recenzia 21.5.
4 Samsung C49HG90
21.5.
95 State of Decay 2
recenzia 18.5.
16 Nintendo Labo - Variety Kit
recenzia 18.5.
Sector Herný magazín
sector magazin SECTOR Magazín
#103


PDF verzia


Flash verzia

Social Sector
Nové herné videá
Video: Antigraviator - PC Launch Trailer
Antigraviator - PC Launch Trailer
pridané 23.5. 2018discus8
Video: Vroom Kaboom - El Bandito
Vroom Kaboom - El Bandito diskusia3
pridané 23.5. 2018
Video: Game Pass - State of Decay 2 TV spot
Game Pass - State of Decay 2 TV spot diskusia1
pridané 23.5. 2018
Video: Agony - Mode trailer
Agony - Mode trailer diskusia8
pridané 23.5. 2018
Video: Graveball - ohlásenie hry
Graveball - ohlásenie hry diskusia1
pridané 23.5. 2018
Video: Rune - gameplay
Rune - gameplay diskusia3
pridané 23.5. 2018
Príspevky
Antigraviator - PC Launch Trailer
to skorej ten wipeout ale ani to som si nie moc is...
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
ok, vďaka. už som si si na základe tohto článku my...
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
ešte 20 minúthttps://www.youtube.com/watch?v=yg5ao...
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
may 23 10pm cet neznamená náhodou, že dnes o desia...
Detroit Become Human je dostupný na preload
tipujem ze hra bude mat priemer niekde medzi 8-9. ...
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
zajtra? :d :d dneska predsa :d bud sa niekto pomyl...
Filmová recenzia: Solo: A Star Wars Story
uuuhmmm... disney a hlavne kathleen kenedy? to je ...
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
nebude livestream náhodou dnes?
Key art na Battlefield V nám znovu naznačuje ...
skoda ze tie arty stale robia v rovnakej farebnej ...
Ďalšie DLC pre Battlefield 1 je dostupné zadarmo
jo, 20 rocna hra ktorej uz aj skoncila podpora, ne...
bottom
Hry | Videá | Súbory | Tech | Fórum | Užívatelia | PC | Xbox 360 | PS3 | PSP | Wii | DS | Mobil | Obsah
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2018 SECTOR Online Entertainment   /   contact us on: sector@sector.sk