Microsoft údajne pripravuje emulátor pre spúšťanie Xbox exkluzivít na PC |
Podľa najnovších informácií pracuje Microsoft na oficiálnom emulátore, ktorý by umožnil spúšťať konzolové exkluzivity z Xboxu aj na počítačoch so systémom Windows.
Podľa redaktora Jeza Cordena z portálu Windows Central pracuje Microsoft na vlastnom emulačnom nástroji, ktorý by umožnil spúšťať konzolové exkluzivity aj na zariadeniach ako ROG Ally, respektíve na Windows PC.
Informácie o takomto projekte sa objavili už začiatkom roka, keď leaker eXtas1s, známy svojou presnosťou pri informáciách o Xboxe, tvrdil, že Microsoft najal vývojárov zapojených do projektu Xenia emulator, aby pomohli s vývojom oficiálneho riešenia pre Windows. Toto nakoniec čiastočne potvrdila aj Sarah Bond z Xboxu, ktorá znovu rozbehla program spätnej kompatibility a zrejme to bolo myslené práve v tomto smere.
Ak sa tieto informácie potvrdia, mohlo by ísť o významný krok vpred pre ekosystém Game Pass na PC, ktorý by tým získal prístup k starším, doteraz konzolovo exkluzívnym titulom. Umožnilo by to hráčom pohodlne spúšťať hry z katalógu Xboxu priamo na počítači bez potreby emulátorov tretích strán.
Ako však upozorňuje Corden, v prípade titulov vydaných tretími stranami bude musieť Microsoft vyriešiť licenčné a právne otázky individuálne - podobne ako to robil pri programe Backward Compatibility na konzolách Xbox One a Xbox Series X/S. So spustením hier na PC musia totiž autori súhlasiť a aj oni musia mať v hre všetko právne vyriešené, aby mohla byť spustená na PC (niektoré licencie môžu byť obmedzené na určité platformy).
Ak sa to celé zrealizuje, mohlo by ísť o ďalší krok smerom k zjednoteniu herného prostredia Xboxu a Windowsu, ktorý by ešte viac rozšíril možnosti hráčov v rámci jedného ekosystému.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové Alza dni zľavy spustené 13
- Windows 10 podpora dnes skončila, ale môžete si ju predĺžiť na ďalší rok 143
- Článok: ROG Xbox Ally X 88
- USB-C bude musieť byť v EU aj v nabíjačkách a zdrojoch 36
- Black Myth: Wukong dostáva veľkú aktualizáciu s vylepšeným výkonom na PC a PS5 47
- Meta ukončí samostatnú aplikáciu Messenger pre Mac a Windows 34
- Tomonobu Itagaki zomrel vo veku 58 rokov 20
- ChatGPT sa čoskoro otvorí aj na erotické témy 51
- Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 už má prvé recenzie 29
- Heroes of Might & Magic: Olden Era prekročilo 1 milión wishlistov na Steame 17 zobraziť viac článkov >