Sector Online Entertainmentnet Sector.sk Onlinehry.sk Plnehry.sk Blog.sector.sk Biosector.sk Kinema.sk Rozpravky.sk Funny.sk Docu.sk Lacné letenky
logoblack
Login:
Heslo:
 > Zabudli ste heslo?
facebook login
listallistamlistaplistaulistaylistarlistaelistaqlistajlistaklistadlistaz hryvideásúborytechfóruumužívatelia

Krátke správy

Krátke správy a zaujímavosti z uplynulých dní.
23. október
Super Mario Odyssey začína zbierať hodnotenia [hra Super Mario Odyssey]
Switch
Embargo na recenzie sa dvíha až vo štvrtok, no unikli už dve recenzie z printu, ktorý ešte len vyjde. EDGE udelilo Super Mario Odyssey známku 10/10 a takmer perfektné hodnotenie má hra aj na Famitsu. Tam recenzie vznikajú na základe názorov štvorice recenzentov, pričom traja z nich dali 10 a jeden 9. Chvália svet, nápaditý dizajn, skvelé novinky, dlhú hernú dobu, nápadité 2D retro levely a iné. Naša recenzia príde vo štvrtok.
pridané 14:15 5
Niektoré OLED Pixel 2 XL mobily už majú prepálené pixely
Mobily
Niektorí používatelia Pixel 2 XL mobilu s OLED displejom (presnejšie tam je nová technológia POLED) hlásia problémy s prepálenými pixelmi. Je to síce štandardná vlastnosť OLED displejov, ale minimálne by sa to malo stať najskôr za rok-dva, nie za týždeň a to aj keď Google necháva spodné menu na rovnakom mieste (Samsung napríklad home button posúva). Možno je to novou technológiou displeju. Google sa už problémom zaoberá.
pridané 12:52 10
Gran Turismo Sport je prvý v UK rebríčku
PS4
Xbox One
Gran Turismo Sport sa usadil na vrchole rebríčka, kde predajom prekonal úvodné predaje ostatných racingoviek ako Project CARS 2, Forza 7 a F1 2017 alebo aj GT6, ale zároveň mal trikrát nižšie predaje ako GT5. Druhá je tak Fifa 18, tretí je nový South Park, štvrté WWE 2K18. Shadow of War klesol na piate, Evil Within 2 na šieste miesto. Forza Motorsport 7 je deviata. Z nových hier to Elex vytiahol len na 25. miesto, Fire Emblem Warriors na 14.
pridané 11:58 83
22. október
Star Wars VIII kino poster ukazuje dve strany boja
Film
Boj Jediov proti Sithom síce pokračuje, ale na oboch stranách je tentoraz Luke Skywalker.
pridané 22:48 44
Používateľská recenzia na Evil Within 2
PC
PS4
Xbox One
Používateľ DarkDragon zhrnul svoje zážitky z Evil Within 2 v recenzii. Ako hru ohodnotil?
pridané 22:25 0
Hráči hlásia problém s nabíjaním Switchu po použití stanice od Nyko
Switch
Nyko patrí medzi najaktívnejších 3rd party výrobcov príslušenstva nielen pre Switch, ale aj pre ostatné platformy. Teraz si ale zavarili na slušný problém. Ich Portable Docking Kit sa javil ako výborná alternatíva tomu oficiálnemu, no hráči po jeho používaní začali nahlasovať problémy s nabíjaním konzoly, takže sa zdá, že niekoľkým hráčom tento kit pokazil USB-C port. Nyko sa problémom už zaoberá.
pridané 18:29 3
V utorok EA vypne servery dvom Burnout hrám
Ak ste hrávali ešte Burnout Revenge či Burnout Crash online, užívajte si posledné kilometre.
pridané 14:37 14
Angry Joe zrecenzoval Middle-earth: Shadow of War
PC
PS4
Xbox One
Ani Angry Joe si nenechal ujsť pokračovanie očakávaného Mordoru.
pridané 12:29 6
Herné fórum NeoGaf má problémy kvôli sexuálnemu obtažovaniu
Herné fórum NeoGaf sa otriasa v základoch po odhalení, že majiteľ bol obvinený z sexuálneho obťažovania. Team moderátorov odstúpil zo solidarity k obetiam. Nie je to prvý krát čo sa podobné obvinenia objavili. Momentálne je fórum nedostupné.
pridané 8:03 32
21. október
Gran Turismo Sport vs Forza Motorsport 7
PS4
Xbox One
Digital Foundry ponúklo detailnejšie porovnanie dvoch aktuálnych racingoviek. Porovnali detaily, nasvietenie, odrazy, interiéry vozidiel, zmenu dňa, ako aj pocit z rýchlosti. DF hovorí, že obe hry sú vizuálne kvalitné a rôzne veci má lepšie GT, iné pre zmenu Forza.
pridané 19:04 151
Porovnanie Battlefront 2004 vs Battlefront II 2017
PC
PS4
Xbox One
Ako grafika v Battlefronte postúpila za 13 rokov?
pridané 17:47 25
Need for Speed Payback nezaberie veľa miesta [hra Need For Speed Payback]
PC
PS4
Xbox One
V posledných dňoch vidíme, že hry na svoju inštaláciu potrebujú stále viac miesta na disku. Dôkazom je napríklad aktuálne Gran Turismo Sport, ktoré si žiada 50 GB voľného miesta alebo PC verzia Forzy 7, kde potrebujete takmer 100 GB. Milo však poteší nové NFS Payback, ktoré si podľa Microsoft Store vypýta len 17,8 GB miesta na Xbox One. PC požiadavky udávajú 30 GB a zatiaľ nevieme, koľko zaberie na PS4, ale malo by to byť podobné ako pri Xboxe.
pridané 12:42 34
Apple má na krku žalobu za Animoji značku
iOS
Vývojár sa ide súdiť s molochom Apple pre jeho značku Animoji, ktorú má aj registrovanú. Vývojár má dokonca už roky svoju Animoji aplikáciu v ich Apple Store. Vraj sa ju Apple pokúsilo pred nedávnym ohlásením kúpiť, nepodarilo sa im to a napriek tomu ju použili. K tomu deň pred ohlásením požiadali o zrušenie registrácie Animoji značky. Chceli ju mať oni za každú cenu, pritom si stačilo vymyslieť iný názov.
pridané 12:05 24
Autori Divinity: Original Sin 2 niečo teasujú [hra Divinity: Original Sin II ]
Larian Studios na svojom Twitteri zazdieľali obrázok jablka s popisom, že prichádza niečo skazené. Expanzia, konzolová verzia, či halloweensky event?
pridané 11:39 11
20. október
Apple malo znížiť výrobu iPhone 8 o polovicu
iOS
Podľa neoficiálnych správ mal Apple nariadiť zníženie produkcie iPhone 8 pre november a december, a to ako reakciu na slabšie predaje.
pridané 20:29 35
Lost Light DLC pre Candlemana je dostupné zadarmo [hra Candleman]
Xbox One
Unikátna Xbox One platformovka Candleman sa konečne dočkala sľúbeného DLC. To je dostupné úplne zadarmo a ponúka 3 ďalšie kapitoly a snáď už aj poriadny koniec.
pridané 16:28 0
Aká dlhá bude singleplayer kampaň v Star Wars Battlefront II? [hra Star Wars Battlefront 2]
PC
PS4
Xbox One
Producent David Robillard v interview povedal, že singleplayer naplánovali tak na 5 až 7 hodín, možno 8 hodín. Je to podľa očakávaní, keďže tieto doplnkové kampane k multiplayeru sú málokedy dlhšie. Na Easy obťažnosti tak čakajte okolo 5 hodín.
pridané 15:35 39
Valve dáva Steam Link za euro
PC
Steam
Steam Link teraz dostanete za 1.10€, aj keď len ako bundle s hrou ICEY, ktorá stojí 8.49€. Napriek tomu veľmi dobrá ponuka, keďže Steam Link štandardne stojí 55 eur. Spolu s hrou vás tak vyjde na 9.49€. Vyzerá to akoby ho Valve chcelo vypredať. Steam Link je zariadenie, ktoré umožní streamovať obraz z PC do TV cez LAN sieť.
pridané 12:55 41
Gabe Newell má majetok 5.5 miliardy dolárov
PC
Steam
Majetok Gabe Newella sa odhaduje na 5.5 miliardy dolárov a stúpol päťnásobne od roku 2013, kde bol odhad na 1.1 miliarde. Newell sa tak dostal do rebríčka najbohatších ľudí Forbes 400, kde je na 97. mieste.
pridané 12:08 115
Windows 10 Fall Creators Update zlepšuje fps v hrách aj o 20%
PC
Fall Creators update pridal zaujímavé optimalizácie, ktoré v hrách výrazne zvyšujú framerate. Tu máme niekoľko príkladov na VEGA 56 karte.
pridané 9:01 75
Syberia prichádza na Switch, dvojka má dátum
Switch
Skvelá adventúra Syberia dnes vychádza na Nintendo Switch a pri tejto príležitosti vydavateľ Microïds prezradil aj dátum vydania dvojky. Tá na Switch vyjde 30. novembra. Trojka až v prvom štvrťroku 2018.
pridané 8:47 7
IGN už ohodnotilo Gran Turismo Sport [hra Gran Turismo Sport]
PS4
K hodnoteniam nového GT sa už dostávajú aj veľké stránky a IGN dalo 7.5, čo približne ukazuje priemer, aký má hra na Metacritic (7.6). Gamespot oproti tomu ešte s hodnotením počká do novembra a číslo dá po prvých turnajoch.
pridané 6:42 105
TV: The Punisher má dátum premiéry
Po tragických udalostiach vo Vegas, Netflix určil dátum premiéry na 17.november, s ktorým zároveň vyšiel aj nový trailer. Ten sa zameriava na špeciálne jednotky, kde bol Frank členom a tak má teraz mnoho dôvodov brutálne ničiť likdvidovať ľudí, ktorí mu idú po krku.
pridané 6:32 1
19. október
Sid Meiers Civilization III zadarmo na HumbleBundle
PC
Pokiaľ ešte nevlastníte klasickú stratégiu Sid Meiers Civilization III, môžete to napraviť prostredníctvom obchodu HumbleBundle, kde máte ešte 2 dni k dispozícií hru úplne zadarmo.
pridané 22:00 10
DF sa pozrelo na Xbox One X verziu Shadow of War [hra Middle-Earth: Shadow of War]
Xbox One X
Podľa testu ešte nefinálnej Xbox One X verzie Shadow of War, beží hra v 4K rozlíšení, ale môžete si vyberať zo širšej ponuky nastavení. Môžete ísť v čistom 4K v Resolution mode alebo zapnúť Quality mod.
pridané 21:42 76
Star Wars hra od Visceral nebola zrušená preto, že bola singleplayerová
PC
PS4
Xbox One
Podľa ďalších informácii o zrušenej Star Wars hre vo Visceral štúdiu, nebolo za tým to, že by hra bola singleplayerová a EA by to vadilo. Problém zrejme bol inde, pravdepodobne v kvalite.
pridané 19:43 17
Policajti hrajú Gran Turismo Sport aby zlepšili svoje schopnosti počas rýchlej jazdy [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Anglickí policajti sa zapojili do projektu, ktorého cieľom je zvýšenie ich zručnosti a bezpečnosti počas rýchlej jazdy, ku ktorej dochádza pri rôznych naháňačkách páchateľov. Svoje schopnosti trénujú na Gran Turisme Sports, k čomu prišlo počas uzavretia partnerstva Lincolnshirskej polície a značky PlayStation. Policajti využívajú počas svojho tréningu nový VR režim, ktorý im pomáha identifikovať a odstraňovať mnohé jazdecké chyby.
pridané 19:17 54
Nový update pre Switch potichu pridal aj podporu bezdrôtových USB headsetov
Switch
Dnes hráčov prekvapil naozaj slušný update systému pre Nintendo Switch, ktorý pridal dve očakávané funkcie. Ako sa ukazuje, pribudla aj jedna skrytá, o ktorej spoločnosť z nejakého dôvodu neinformovala. Konzola už podporuje bezdrôtové slúchadlá, ktoré používajú USB prijímač. Ten len pripojíte ku konzole a môžete veselo využívať headset. V handheldovom režime ale potrebujete redukciu na USB-C.
pridané 18:08 3
Prvá Mafia je na GOG [hra Mafia]
PC
Po vyše piatich rokoch, keď hra zmizla zo Steamu, je prvá Mafia opäť dostupná digitálne. Tentoraz je dostupná na GOG.com, táto verzia však nemá dobové licencované piesne (len svoj vlastný soundtrack).
pridané 17:12 58
Nintendo ovládlo septembrové predaje hardvéru v Amerike
3DS
Switch
NPD priniesla informácie, že Nintendo úplne ovládlo septembrové hardvérové predaje na americkom trhu. Switch bola najpredávanejšia konzola a Nintendo platformy tvorili dve tretiny všetkých hardvérových predajov. Okrem Switchu tak bodovalo aj 3DS a SNES Mini. Darilo sa aj hrám, keď v top 10 boli hneď 3: Mario + Rabbids Kingdom Battle, The Legend of Zelda: Breath of the Wild a Metroid: Samus Returns.
pridané 14:22 7
GT Sport je zmenené, lebo hráči nevedia veľa o autách [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Podľa Yamauchiho dnešní hráči sa už veľa o autá nezaujímajú a práve preto zrušili GT Mod a zjednodušili hru na takú akú ju vidíme v GT Sport. Hovorí, že sa tam dá robiť všetko čo predtým ale viac jednoduchšie pre ľudí, ktorí až tak na autá nie sú.
pridané 12:06 80
Nový update pre ARMS prináša novú postavu a ďalšie zmeny [hra ARMS]
Switch
Nintendo vydalo update 2.3.0 pre bojovku ARMS, ktorá opäť balansuje postavy aj zbrane, taktiež opravuje niekoľko chýb, pridáva odznaky, recent replays funkciu a tiež novú špeciálnu postavu, ktorá sa vám votrie do Grand Prix režimu v prípade, že dosahujete dobré výsledky na štvrtej a vyššej obťažnosti.
pridané 9:32 0
Ni No Kuni 2 zrejme vyjde aj na Xbox One [hra Ni No Kuni II: Revenant Kingdom ]
Xbox One
Podľa informácii, ktoré získalo IGN Spian na aktuálnom Microsoft evente, vyjde Ni No Kuni 2 aj na Xbox One. Mala by tam vyjsť len digitálne. Hra má naplánové vydanie na január 2018.Update: Bandai Namco sa hovorí, že hru vyvíja len pre PC a PS4
pridané 8:40 13
Prinesie Microsoft ešte nejaký mobil?
Mobil
Win10
Microsoft sa pod Nadellovým vedením postupne zbavoval mobilov a prestali vyvíjať aj Windows 10 mobile. To však neznamená, že mobily neprinesú. Nový Windows OneCore štýl systému zaistí, že žiadnu mobilnú podverziu nebudú potrebovať.
pridané 8:29 16
Capcom expedoval 4 milióny kusov Resident Evil 7 [hra Resident Evil 7]
PC
PS4
Xbox One
Capcom konečne dosiahol svoj cieľ a expedoval 4 milióny kusov Resident Evil 7. Ďalšie dva milióny chcú expedovať do marca 2018 a celkovo chcú predať 10 miliónov kusov hry. Capcom pôvodne tvrdil, že expedoval 3 milióny kusov za prvé 3 dni od vydania.
pridané 8:13 17
Uložené pozície z Minecraftu na Wii U už môžete migrovať na Switch [hra Minecraft]
Switch
Nintendo práve oficiálne prinieslo možnosť premigrovať si uložené pozície z Wii U verzie Minecraftu do Switch verzie, ktorá navyše bude podporovať crossplatform hranie. Musíte mať obe verzie updatované a potom v nich musíte byť aj online. Na Wii U už len stačí vybrať transfer dát a potom sa už len budete riadiť pokynmi na obrazovke.
pridané 7:27 0
18. október
PC Destiny 2 je už dostupné k preloadu na Battle.net
PC
Ak ste si kúpili PC verziu Destiny 2 už ju môžete sťahovať z Battle.netu a má 36GB na stiahnutie, po nainštalovaní by mala chcieť 70GB. Hra vyjde na PC o 5 dní a teda 24. októbra.
pridané 23:41 0
Ako vyzerá dážď v Gran Turismo Sport? [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Ukážka prepracovania dažďa v dnes vychádzajúcom Gran Turismo Sport titule. Polyphony ho neukazovalo, ale minimálne v jednej z misii ho uvidíte.
pridané 21:28 62
Windows 10 ARM notebooky sa už blížia, prekvapia výdržou batérie
PC
Microsoft sa vyjadril k pripravovaným ARM notebookom bežiacim na Snapdragon 835 procesora, ktoré síce budú mať nižší výkon, ale zato vysokú výdrž batérie. Presnejšie Pete Bernard z Microsoftu povedal, že výdrž je až nad očakávania, hovorí, že notebook už používa a nabíja ho raz za pár dní. Prvé notebooky by sme mali uvidieť v decembri.
pridané 18:10 27
Graf zachytáva aký je PUGB masívny
PC
Na grafe tu máme porovnanie hrania Playerunknowns Battlegrounds titulu oproti všektým ostatným Steam titulom. Za posledné dva týždne sa PUBG hralo 23 miliárd minút.
pridané 17:53 78
Starcraft 2 mod na štýl C&C je dostupný zadarmo
PC
Aj keď sa RTS hrám nepodarilo v modernom hernom svete presadiť, ich komunita sa stále snaží prísť na to, ako to napraviť. Najnovšie bol za týmto účelom na voľnú verziu SC2 vydaný mód "Axiom". V podstate sa jedná o veľkú úpravu UI hry, ktoré sľubuje možnosť zahrať si plnohodnotnú RTS aj s ľuďmi, ktorí nikdy nemali možnosť prekročiť vstupnú bariéru mechaník, ktoré odlišujú hry proti hráčom od toho, na čo sú už zvyknutí.
pridané 15:06 35
V UK stále rebríček predaja vedie FIFA 18
FIFA 18 v UK stále kraľuje a z prvého miesta ju nestiahli ani Shadow of War, ktorý je druhý a ani The Evil Within 2, ktorý je tretí. Tieto dva zároveň odsunuli na štvrté a piate miesto Forzu Motorsport 7 a Forzu Horizon 3. Nasleduje ich klesajúce Destiny 2.
pridané 8:26 2
Výpredaj na Live - týždeň 42 
Xbox 360
Xbox One
Hlavným lákadlom zliav na Live je Witcher 3 a Fallout 4, ale nájdeme tu aj hry ako Red Dead Redemption, Bully Scholarship Edition, Witcher 2, STAR WARS Battlefront (tá je za 6,00 €), Farming Simulator 17 atď. Pre všetkých Gold členov je zadarmo Season Pass do Star Wars Battlefront.
pridané 6:16 7
17. október
EA Access Vault dostal Mass Effect: Andromeda
PC
Xbox One
Necelých sedem mesiacov od vydania hry Mass Effect: Andromeda je táto RPG space opera od spoločnosti BioWare sprístupnená pre predplatiteľov služby EA Acccess na Xbox One a Origin Access na PC na neobmedzené hranie.
pridané 20:39 19
Jesenný update pre Windows 10 práve vychádza
PC
Nový veľký update pridáva hlavne podporu Mixed Reality headsetov, rozšírenú 3D podporu, pribudne funkcia ľudia, vylepší sa bezpečnosť, zapracovaný je nový Fluent dizajn, upravené je start menu, action center, vylepší sa Edge, pridaná bude podpora zariade
pridané 19:12 121
Film: Ďalší Star Wars film už má názov
Film
Budúcoročný Star Wars film už dostal finálny názov a znie podľa očakávaní - Solo: A Star Wars Story.
pridané 18:57 36
Na PS4 Pro a Xbox One X podpore pre Evil Within 2 sa pracuje [hra The Evil Within 2]
PS4 Pro
Evil Within 2 vyšiel na PS4 bez Pro podpory, ale Bethesda potvrdzuje, že na nej pracuje. Rovnako bude mať hra podporu Xbox One X, ktorá bola už dávnejšie ohlásená.
pridané 16:29 18
Kazunori Yamauchi to roztočil na parkete v Taliansku [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Počas oficiálneho launch eventu k vydaniu Gran Turismo Sport v Taliansku sa Yamauchi, tvorca GT série, odviazal na parkete a jednému z účastnených sa podarilo tento moment zachytiť na videou
pridané 9:28 1
Gearbox hľadá scenáristov pre Borderlands 3
Na stránke Gearboxu sa objavila ponuka práce, ktorá síce opäť nepotvrdzuje, že štúdio pracuje na Borderlands 3, ale píše sa v nej, že hľadajú scenáristu pre AAA FPS/RPG hybrid so silnými postavami a výrazným príbehom. Ten by mal písať dialógy pre postavy a tiež texty k misiám a navyše mu nesmie byť cudzí humor. A to všetko znie veľmi ako Borderlands.
pridané 8:29 5
16. október
Vesmír: Astronómovia zachytili gravitačné vlny pri spojení dvoch hviezd
ESO agentúra informovala o zachytení spojenia dvoch neutrónových hviezd. To sprevádzali gravitačné vlny ako aj elektromagnetické žiarenie, čo je prvýkrát čo sa podarilo zachytiť gravitačné vlny a priamo sledovať ich zdroj.
pridané 21:44 42
Wi-Fi WPA2 protokol bol prelomený, firmy už vydávajú fixy
WPA2 pripojenie má v sebe chybu, ktorá sa dá využiť na injektovanie paketov a napríklad infikovanie malwarom, alebo vírusom. Útočník však musí byť v dosahu. Chyba je vo všetkých systémoch a najzraniteľnejie sú Android a Linux zariadenia. Microsoft už vydal patch, Android by mal byť fixnutý do niekoľkých týždňov.
pridané 19:16 17
Medal of Honor Airborne a The Turing Test sú teraz dostupné Games with Gold programe
Xbox 360
Xbox One
Parádny puzzle titul Turing Test si už môžete stiahnuť na Xbox One a rovnako aj návrat do druhej svetovej vojny v Medal of Honor Airborne, ten je dostupný na Xbox360 a Xbox One. Samozrejme, len ak si platíte Xbox Live Gold.
pridané 17:53 9
Frozen Wilds bude jedinou expanziou do Horizon: Zero Dawn [hra Horizon: Zero Dawn]
PS4
Ak ste čakali viacero rozšírení, pravdepodobne budete sklamaní. Guerilla Games potvrdili, že Frozen Wilds je jediným plánovaným príbehovým rozšírením do Horizon: Zero Dawn. Hra je však aj napriek tomu dostatočne dlhá, čo rozšíri aj pripravovaná expanzia. Vyjde 7. decembra a jej hranie nevyžaduje, aby ste mali dokončenú celú hru. Frozen Wilds ponúkne nový príbeh, postavy, rozsiahle prostredia a ďalšie prekvapenia.
pridané 16:22 13
Shadow of War porovnanie na konzolách
PS4
Xbox One
DF sa bližšie pozrelo na Shadow of War na aktuálnych platformách, kde PS4 ide v 1080p, na Xbox One v 1080p s dynamickom rozlíšením kde v náročnejších scénach klesne na 972p. PS4 pro ide v rozlíšení medzi 1512p a 1830p.
pridané 12:40 105
15. október
Vesmír: NASA hovorí, že naša sústava má 9 planétu
Vesmír
Nikto planétu ešte nenašiel, ale NASA najnovšie hovorí, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že existuje. Vedci už dávnejšie tvrdia, že existuje a už nazbierali päť rôznych dôkazov o jej existencii a NASA sa teraz k tejto teórii priklonili. Totiž planéta je masívna a aj keď je od Slnka 8 krát ďalej ako Neptún ovplyvňuje objekty v našej sústave. Jej nájdenie však môže trvať niekoľko rokov.
pridané 18:29 131
V PUBG bolo zabanovaných cez 322 tisíc hráčov [hra Playerunknown's Battlegrounds]
PC
Zatiaľ čo PUBG dosiahol 2.3 milióna súčasných hráčov, Bluehole pokračuje v banovaní a to je momentálne na čísle 322 tisíc, viac ako dvojnásobok ako pred mesiacom. Momentálne denne banujú od 6 do 13 tisíc hráčov, väčšinou sú z Číny.
pridané 18:27 53
Raziel a Kain ožívajú ako detailné modely
Dlhoročný fanúšik Legacy of Kain série, Patrick Johnson, vytvoril vlastné vysokokvalitné modely postáv Raziela, Kaina, Ariel a iných a vy sa nimi môžete pokochať v jeho portfóliu na Art Station.
pridané 9:21 8
Sexuálne obťažovanie v Naugthy Dog
Po odhalení zvrhlíkov vo filmovom priemysle sa objavujú stále ďalšie podobné kauzy a jedna sa týka aj Naughty Dog. Konkrétne umelec David Ballard hovorí, že v roku 2015 ho obťažoval jeden z vedenia.
pridané 9:15 118
TV: Amazon zrušil veľký seriál po Weinsteinovom škandále
Film
Zrušený seriál by produktovala bývalá Weinsteinova firma a Amazon od toho dáva ruky preč. V seriáli by hrali Robert De Niro a Julianne Moore, réžiu by prebral David O. Russell. Všetci sa vyjadrili, že zrušenie chápu. Ale Amazon tým nekončí a suspendoval aj Roya Pricea, šéfa ich Amazon Studios, ktorý má na krku obvinenie zo sexuálneho obťažovania Isy Hackett, dcéry Philip K Dick, ktorá v Amazone produkuje dva seriály podľa kníh svojho otca.
pridané 8:59 17
14. október
Retail predaje Destiny 2 boli v US len polovičné oproti jednotke [hra Destiny 2]
PS4
Xbox One
Vyzerá, že veľa hráčov sa do sveta Destiny nevrátilo. V US boli v prvom mesiaci retail predaje len polovičné a aj ak by digitálne boli vyššie ako pri jednotke zrejme by sa predaje nedotiahli na pôvodnú hru. Je to pod očakávaniami a sklamanie. Podobne hra skončila v UK kde boli predaje nižšie o 58%. Teraz ešte Bungie môže pomôcť PC verzia hry. Bungie má s Activisionom zmluvu na tri Destiny hry a uvidíme, ako pôjdu predaje pri poslednej hre.
pridané 22:21 24
Ďalší prípad problémovej iPhone 8 batérie
Mobil
iOS
Problémy s iPhone 8 batériami neprestávajú a teraz jedna pri nabíjaní roztrhla zadnú časť mobilu a dymila. Problém tak stále viac pripomína Galaxy Note 7. iPhone tu má zrejme to šťastie, že nie je taký pevný ako Note 7, batérie tak skôr mobil roztiahnu, namiesto toho, aby explodovali a začali horieť. Aj keď tento prípad k tomu už mal blízko. Zatiaľ sa väčšina problematických batérii v Ázii, ale objavili sa aj informácie zo servisu v US.
pridané 21:03 114
Epic sa chce súdiť s cheatermi vo Fortnite
PC
Epic ide tvrdo na vec už od začiatku a dal na súd dvoch tvorcov cheatovacích programov pre Fortnite. Každého súdi za porušenie copyrightu a môžu dostať 150 tisíc dolárov pokuty.
pridané 9:57 42
Age of Empires: Definitive Edition odložená [hra Age of Empires: Definitive Edition]
PC
Microsoft práve ohlásil odloženie remastru Age of Empires na začiatok roka 2018. Vývojári potrebujú ešte čas na dotiahnutie keďže nejde len o čistý port, ale upravuje sa aj strategická časť a musia ešte otestovať singleplayer, multiplayer a aj lobby.
pridané 9:08 19
13. október
IGN kúpilo Humble Bundle
PC
Humble Bundle populárny predajca lacných hier bol práve odkúpený IGN. IGN hovorí, že keďže to funguje nechce nič meniť, ale poskytne firme svoje zdroje, ktoré potrebujú na to, aby pokračovali v tom čo robia.
pridané 22:58 33
Mike Laidlaw odišiel z Bioware
PC
Po 14 rokoch opúšťa Bioware Mike Laidlaw, režisér Dragon Age Inqusition hry, ktorý robil aj na Jade Empire alebo Mass Effect. Nevieme, či odišiel dobrovoľne, ale nie je jediný a nasleduje scenáristu Davida Gaidera.
pridané 12:39 6
Evil Within 2 analýza PS4 vs PS4 Pro [hra The Evil Within 2]
PS4
PS4 Pro
DF sa pozrelo na PS4 a PS4 Pro verzie Evil Within aby zistilo, že PS4 Pro podpora v hre nie je a môžete vyžiť len boost mod. Ten zaistí aspoň takmer čistých 30 fps ale stále na 1080p. PS4 klesá viac hlavne v prestrihových scénach.
pridané 11:46 167
Betu Gran Turismo Sport si zahralo viac ako milión hráčov [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Yamauchi sa na Twitteri pochválil miliónom hráčov, ktorí vyskúšali Gran Turismo Sport.
pridané 9:23 14
Film: Kickboxer 2: Retaliation trailer
Film
Pokračovanie reštartu Kickboxera sa dočkáme už tento rok. Nebude chýbať Kurt Sloane a ani tréner Durand, ktorého si opäť zahrá Jean-Claude Van Damme a na scéne sa má objaviť aj legendárny Mike Tyson.
pridané 6:54 10
12. október
PS4 konzoly sa vyrábajú na Slovensku
PS4
Progamingshop získal od Sony informáciu, že sa od leta európske PS4 konzoly začali vyrábať na Slovensku a to v Nitre. Aj keď priame dodávaky z výrobnej linky nebudú, keďže všetky konzoly rovno putujú do Holandska, kde sa prerozdeľujú pre všetky štáty EU. Aby sa výlet konzol po Európe uzavrel, konzoly vyhradené pre východnú Európu následne putujú do skladu do Nitry.
pridané 18:36 89
Lawbreakers hrá už len 10 ľudí [hra LawBreakers]
PC
PS4
Napriek všetkému úsiliu a free víkendu počet hráčov Lawbreakers stále klesá a najnovšie bolo online v hre len 10 hráčov. Je to akurát na jednu 5 vs 5 hru. Škoda, aj keď sa to čakalo. V každom prípade trh je preplnený a štandardným multiplayerom sa dá zaujať len veľmi ťažko. Jediná možnosť pre hru je ešte skúsiť free 2 play.
pridané 16:31 55
Spencer: Crossplay medzi Xbox One a PS4 možno nikdy nebude
PS4
Xbox One
3DS
Phil Spencer z Microsoftu to síce nechce nazvať stratenou vecou, ale je nepravdepodobné, že sa multiplayer medzi Xbox One a PS4 niekedy rozbehne.
pridané 16:13 41
Gran Turismo Sport bude ukladať pozície len na server [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Všetok vás postup sa teda bude ukladať presne tak ako počas časovo obmedzeného dema - len ak budete online.
pridané 15:17 24
Lootboxy si v Shadow of War môžete vypnúť [hra Middle-Earth: Shadow of War]
PC
PS4
Xbox One
Hneď pri spustení Shadow of War si môžete loot boxy zrušiť spolu s multiplayerom. Ak by ste chceli môžete si to kedykoľvek zapnúť.
pridané 14:40 17
Aj Serial Cleaner mieri na Switch [hra Serial Cleaner]
Switch
Ešte tento rok na Switch dorazí aj Serial Cleaner - hra, v ktorej čistíte miesta činu od krvi a mŕtvol.
pridané 10:10 2
V Austrálii dostal PUBG rating, ale aj dlhší názov [hra Playerunknown's Battlegrounds]
PC
Xbox One
V Austrálii dostala PUBG rating 15+ ale už pod názvom Playerunknown's Battlegrounds: The Ultimate Life & Death Fight. Je to už rating pre verziu, ktorú bude distribuovať Microsoft na PC a Xbox One.
pridané 8:32 12
11. október
TV: Netflix vydal trailer na finálnu sériu Longmire
Šerif Walt Longmire a jeho kolegovia sa vydajú do finálneho boja už 17.novembra na Netflixe.
pridané 23:08 2
Sirény z This is The Police zaznejú aj na Switchi
Switch
THQ Nordic dnes oznámili, že Switch verzia This Is the Police dostala rating M a vyjde digitálne už 24. októbra. Krabicová edícia sa do obchodov dostane 5. decembra.
pridané 21:23 1
Porovnanie novej Dust 2 mapy v CSku [hra Counter Strike Global Offensive]
PC
Po viac než kozmetickej úprave a dlhom čakaní, môžete na Steame vyskúšať novú verziu Dust 2 mapy v CS:GO. Je to kompletná prerábka, takmer všetko je zmenené na nepoznanie.
pridané 19:44 18
Top 10 futuristických Noir filmov
Film
Keď nám teraz vyšiel nový Blade Runner, pozrime si aké podobné filmy vo futuristickom Noir štýle by sa oplatili pozrieť.
pridané 19:24 16
Sledujte otvorenie Oculus Connect 4 v livestreame
PC
VR
Oculus Rift
Začala už štvrtá konferencia o virtuálnej realite pod vedením Oculusu, respektíve samotného Facebooku.
pridané 19:12 0
Google Home mini ešte nevyšiel a už má problém
Google Home mini zatiaľ mali ešte redaktori len na testovanie a jeden z nich už zistil, že ho zariadenie neustále nahrávalo. Redaktor náležite opísal, ako ho zariadenie bez jeho vedomia špehovalo.
pridané 18:55 10
Aké rozlíšenia na konzolách má Star Wars Battlefront 2 demo?
Battlefront ide v dynamických rozlíšeniach kde na PS4 ide v 978p do 1080p, Xbox One od 900p do 1000p a PS4 Pro od 1296p do 1400p. Na starých konzolách je to pekné zvýšenie rozlíšenia, aj keď framerate v náročných mapách klesá aj k 40 fps. Zatiaľ je to však len analýza dema.
pridané 18:42 63
Ghost Recon Wildlands naštartuje free víkend zajtra [hra Ghost Recon: Wildlands]
PC
PS4
Xbox One
Free víkend pre Ghost Recon Wildlands začína zajtra a už si hru môžete preloadnúť. Ubisoft týmto umožňuje vyskúšať ako základnú hru, tak aj nový multiplayerový mod Ghost War, ktorý do hry práve pribudol.
pridané 10:33 19
Rusi špehovali US cez Kaspersky antivirus
PC
O hackovaní cez Kaspersky antivirus sa hovorí už dlhšie, ale najnovšie sa objavila informácia ako to všetko začalo. Izraelskí hackeri sa totiž hackli do siete Kasperskeho a priamo sledovali ako Rusi hackujú US.
pridané 9:46 93
Endless RPG Land Humble Bundle
PC
Nový Humble Bundle balíček prináša všetky tri Borderlands hry, dobrodružstvá Van Helsinga, Endless legends a ďalšie.
pridané 8:31 13
Playerunknown's Battlegrounds už má 15.6 milióna predaných kusov [hra Playerunknown's Battlegrounds]
PC
Posledné dni PUBG neuveriteľne ide a jeho predaje sa akcelerovali až tak, že sa tri dni predal ďalšie 2 milióny kusov. Teraz už má cez 15 miliónov predaných kusov. Zrejme pri tomto predaji znovu cez víkend uvidíme veľký nárast súčasne hrajúcich hráčov, ktorí teraz hravo prekonajú 2 milióny. Cez týždeň sú teraz čísla na 1.93 milióne. Update: 2 milióny sú už prekonané.
pridané 7:10 21
10. október
Microsoft mal pripravený mobil bez okrajov už v roku 2014
WP
Mobily
Microsoft v roku 2014 mohol vydať Lumiu 435, ktorá by bola prakticky bez okrajov a stála by menej ako 200 dolárov. Niečo sa však stalo a 435 bola nahradená úplne štandardným nevýrazným mobilom. Pôvodná verzia by mala v sebe Snapdragon 200 s 1GB RAM a 4GB flashom a zo zaujímavostí, vzhľadom na horné zarovnanie displeju bola predná kamera pri spodnej hrane mobilu.
pridané 20:01 49
Facebook pridal vlastnú AI do súbojov umelých inteligencií v StarCraft
Volá sa CherrPi a ani zďaleka nie je najlepšia. Porazili ju viacerí AI súperi, a to dokonca aj ZZKbot, za ktorým stojí jeden programátor. Tento trend ale pravdepodobne nebude trvať dlho, pretože aj keď veľké firmy nemajú také skúsenosti v súťažiach ako ostatní, na ich AI pracujú väčšie tímy. Zaujímavé je, že súčasné AI sa učia od nepriateľov, no Facebook či Google plánujú do budúcna prísť s postupným učením zo skúseností, teda z vlastný chýb.
pridané 19:52 1
Pracuje Blizzard na novej Overwatch hre?
Blizzard na svojich stránkach zverejnil inzerát, v ktorom hľadá internistov pre ešte neoznámený projekt. Na tých kladú bežné požiadavky a radi by ich neskôr pretiahli z univerzity priamo k sebe. Mali by spolupracovať na rekvizitách, zbraniach a možno aj postavách konzistentných s artštýlom, ktorý je pre projekt typický. A hlavne by mali dobre poznať Overwatch univerzum.
pridané 14:21 30
Nvidia ukázala svoju Nvidia Drive autonómnu driving platformu
Auto
Nvidia predstavuje pokroky aké spravila v autonómnom ovládaní áut a spracovávaní dát so senzorov.
pridané 13:48 11
Fortnite Battle Royale malo cez víkend cez 500 tisíc súčasne hrajúcich hráčov [hra Fortnite: Battle Royale]
PC
PS4
Xbox One
Epic sa pochválil, že v nedeľu dosiahli 525 tisíc súčasných hráčov a zároveň mali 3.7 milióna hráčov za celý deň. Nie sú to zlé čísla na rozbeh, ale zároveň sú to spočítané tri platformy.
pridané 11:42 25
Nový Blackberry mobil už nebude mať klávesnicu
Mobily
Klasická klávesnica v novom Blackberry Motion od TLC odbudne a mobil sa zmení na plne touchscreenový. Bude mať 5.5 palcový displej, Snapdragon 625, 4GB Ram, 32GB flashu a 4000mAh batériu
pridané 11:29 18
Vesmír: Mesiac mal niekedy atmosféru
NASA zistila, že Mesiac mal pred miliardami rokov vlastnú atmosféru. Tá bola dvojnásobne hustejšia ako tá, ktorú má teraz Mars, aj keď stále bola len 2% oproti Zemi. Zistili to ešte zo starých vzoriek z Apollo misii, ktoré obsahovali vzorky plynov.
pridané 10:20 22
The Mummy Demastered vychádza už čoskoro [hra The Mummy Demastered]
PC
PS4
Xbox One
Switch
WayForward na Twitteri potvrdili, že ich titul The Mummy Demastered vychádza už 24. októbra na PC, Xbox One, PS4 a Nintendo Switch.
pridané 9:57 1
Používateľský článok - Zvuk úplne bez káblov?
Používateľ Regina Spectra rozobral svoju cestu za odstrihnutím slúchadiel. Ak sa chcete rovnako odstrihnúť od káblov a prejsť na wireless, môžete sa inšpirovať jeho výberom.
pridané 7:12 0
Film: Pred trailerom na Star Wars VIII: The Last Jedi tu máme plagát
Dnešná noc sa nesie v znamení ôsmej epizódy Star Wars ságy s podnázvom The Last Jedi a pred uvedením traileru tu máme ešte nový plagát, ktorý ukazuje všetky kľúčové postavy.
pridané 3:08 0
9. október
Gran Turismo Sport porovnanie bety [hra Gran Turismo Sport]
PS4
Porovnanie framerate Gran Turismo Sport na PS4, PS4 Pro v quality a framerate mode. Na štandardnej PS4 ide v 1080p, na PS4 Pro ide hra v quality mode v 1800p s checkerboardingom, vo framerate mode v 1080p.
pridané 22:33 122
Star Wars Battlefront 2 beta bola predĺžená
PC
PS4
Xbox One
Betu Star Wars Battlefront 2 môžete hrať ďalšie dva dni a teda do stredy 11. októbra. Dnes príde aj nový trailer na Star Wars The Last Jedi, ale keďže premiéru bude mať v US večer počas amerického futbalu, u nás to bude až niekedy v nadránom.
pridané 20:26 27
Nové ovládače od Nvidie pripravené na Middle-earth: Shadow of War a novú Forzu
PC
Nové ovládače zvyšujú výkon v oboch hrách, pričom na Forze ide údajne až o 15 až 25 percentný nárast. Hráčov Middle-earth: Shadow of War zase poteší okrem optimalizácie aj podpora technológie NVIDIA Ansel pre vytváranie videí a obrázkov.
pridané 20:26 8
Zabudnite na 8K, už sa hráva v 10K [hra GTA V]
PC
Grafika
Síce monitory na 10K ešte nie sú ale hry to už zvládajú a napríklad GTA V nemá problém cez dve GTX1080ti v SLI ísť v 10K a to okolo 60 fps. Tu máme ukážku.
pridané 18:50 49
searchbutton
Sector Herný magazín
sector magazin SECTOR Magazín
#96


PDF verzia


Flash verzia

Social Sector
Nové herné videá
Video: Shin Megami Tensei V - Trailer
Shin Megami Tensei V - Trailer
pridané 23.10. 2017discus4
Video: After You -  Teaser Trailer
After You - Teaser Trailer diskusia1
pridané 23.10. 2017
Video: Bless Online - teaser
Bless Online - teaser diskusia10
pridané 23.10. 2017
Video: Xbox One - Feel True Power - TV reklama
Xbox One - Feel True Power - TV reklama diskusia28
pridané 22.10. 2017
Video: Xbox One X - teaser 2
Xbox One X - teaser 2 diskusia22
pridané 21.10. 2017
Video: Hell Let Loose - gameplay
Hell Let Loose - gameplay diskusia23
pridané 21.10. 2017
Príspevky
Super Mario Odyssey začína zbierať hodnotenia
presne, každá novinka si užije pár hodín slávy na ...
Pokračovanie PUBG nečakajte, autori hru berú ...
ešte ani ta nevyšla a už rozoravate o nejalej dvoj...
Pokračovanie PUBG nečakajte, autori hru berú ...
a co tak ich nechat hru najprv vydat a az potom sa...
Pro Evolution Soccer 2018
fbnz optionfile 2018 version 1.0 a fbnz optionfile...
Bless Online - teaser
pre mna bude vždy najlepšie mmo lineage 2. strávil...
Atari priblížilo, aké hry chce mať na Ataribo...
dobry komentar. no ono to tak trochu asi zalezi od...
Super Mario Odyssey začína zbierať hodnotenia
mam zaplatene a cakam na piatok ::-p: :thumbup: ...
Dizajnér Wolfensteina 2 vysvetľuje, prečo sin...
pravdu mas, pc hasters sa vyxvauje ako lacnejsie k...
Atari priblížilo, aké hry chce mať na Ataribo...
pomôže keď sa ukáže v nejakom veľmi obľúbenom film...
Niektoré OLED Pixel 2 XL mobily už majú prepá...
no mam tam poistenie že keď napriklad rozbijem dis...
Niektoré OLED Pixel 2 XL mobily už majú prepá...
mne sa tiez zacina zastavovat rozum. sak to si fak...
Gran Turismo Sport je prvý v UK rebríčku
f1,dirt,wrc,asseto su hry podobne forze alebo gt :...
Spätne kompatibilné Xbox tituly sa začínajú o...
ja sa ken snazim zdoraznit 1 vec. ze sa nemozes po...
bottom
Hry | Videá | Súbory | Tech | Fórum | Užívatelia | PC | Xbox 360 | PS3 | PSP | Wii | DS | Mobil | Obsah
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2017 SECTOR Online Entertainment   /   contact us on: sector@sector.sk