Meta sa vyhráža, že zruší Facebook a Instagram v Európe |
Ostatní nám môžu závidieť.
Európska legislatíva pritvrdzuje podmienky pre tech firmy a Meta najnovšie upozorňuje, že môže zastaviť svoje služby v tejto oblasti. Presnejšie v správe pre burzu naznačil, že môže v dohľadnej dobe zastaviť Instagram a Facebook v Európe.
Konkrétne vyhráža sa preto, lebo EU zákony neumožňujú presun dát o používateľoch medzi Európou a USA a každá veľká spoločnosť musí tak mať dáta umiestnené na našich lokálnych serveroch. To je pre Metu problém a hlavne pre ich cielenie reklamy. Hovoria, že to poškodzuje ich biznis a ak sa neprijme nový zákon, služby zrejme vypnú.
Je ťažké si predstaviť, že by to skutočne spravili, keďže by stratili masu používateľov a s tým aj peniaze a akcie by išli dole ešte rýchlejšie ako minulý týždeň. Prišli by tak o oveľa viac, ako keby sa prispôsobili.
Na druhej strane, veľa používateľov, úradov a aj štátov by sa len potešilo.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 279
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107 zobraziť viac článkov >














