Do nového Múmia filmu sa vráti Brendan Fraser a Rachel Weisz |
Brendan Fraser a Rachel Weisz by sa mohli vrátiť na plátna kín v piatom pokračovaní série Múmia.
Značka Múmia od štúdia Universal sa po rokoch opäť preberá k životu. Brendan Fraser a Rachel Weisz, hviezdy pôvodných filmov z rokov 1999 až 2008, rokujú o návrate v novom pokračovaní, ktoré bude režírovať dvojica Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett z režisérskeho tímu Radio Silence - známeho z filmov Ready or Not (2019) a z nedávnych častí Vreskot (2022, 2023).
Na projekte sa opäť podieľa producent Sean Daniel, ktorý stál aj pri pôvodnej trilógii, a jeho tím doplnia producenti William Sherak, James Vanderbilt a Paul Neinstein z Project X Entertainment (spolupracovali na Scream 5, 6 a Abigail). Scenár napísal David Coggeshall.
Podľa zdrojov nepôjde o reboot, ale o priame pokračovanie, ktoré by malo ignorovať udalosti tretieho filmu (The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor). Studio Universal zatiaľ oficiálne nič nekomentovalo.
Pôvodný film The Mummy (1999) režíroval Stephen Sommers a vytvoril v ňom spojenie dobrodružstva v štýle Indiana Jonesa s hororom a romantikou. V centre príbehu bol dobrodruh Rick O’Connell (Fraser) a knihovníčka Evelyn (Weisz), ktorí v Egypte 20. rokov 20. storočia prebudili starovekého kňaza Imhotepa.
Časové zasadenie sa nespomína, ale podľa veku postáv by to už mohli celé posunúť do druhej svetovej vojny, podobne ako bol Indiana Jones.
Brendan Fraser po zisku Oscara za film The Whale (2022) znovu ožil aj herecky a práve vtedy začali prvé rozhovory s Universalom o návrate k Múmii. Onedlho ho uvidíme v komediálnej dráme Rental Family (21. november 2025). Rachel Weisz sa naposledy objavila v seriáli Dead Ringers a vo filme Black Widow. Režiséri z Radio Silence aktuálne pripravujú pokračovanie Ready or Not 2: Here I Come, ktoré má prísť v apríli 2026. Potom by sa mohli pustiť do Múmie.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Forza Horizon 6 80
- Alza rozbehla nové zľavy 17
- Pri vydaní GTA 6 môžu hráčov prekvapiť ceny konzol 109
- Nový trailer a spustenie predobjednávok na GTA 6 možno bude budúci týždeň 76
- DOJMY: Sinking City 2 8
- Bude mať PS6 nakoniec len 24 GB pamäte? 74
- Vyjde lepšie zloženie PC, alebo kúpenie skladaného PC? Pozrime sa na ceny na jar 2 38
- Directive 8020 dostáva recenzie 55
- Porovnanie rozdielov výkonu v Windows 11 Xbox mode 38
- Steam štatistiky ukazujú, že napriek cenám pamätí používatelia prechádzajú na 32GB 63 zobraziť viac článkov >












