Intel predstavil 3D XPoint pamäte, sú 1000 krát rýchlejšie ako bežné flash pamäte |
Intel pracuje na zrýchlení PC a na to sa spojili s Micronom s ktorým pripravujú 3D Xpoint, nový typ pamäte, ktorý 1000 násobne prekračuje rýchlosť aktuálnych NAND flash pamätí.
Intel pracuje na zrýchlení PC a na to sa spojili s Micronom s ktorým pripravujú 3D Xpoint, nový typ pamäte, ktorý 1000 násobne prekračuje rýchlosť aktuálnych NAND flash pamätí. Sú postavené na trojrozmernej šachovnici, v ktorej pamäťové bunky sídlia na kríženiach mriežky. Vďaka tomu môže systém na bunky pristupovať individuálne a zrýchliť tak čítanie a zápis. Na klasických NAND pamätiach musí systém vymazať celý blok a znovu ho zapísať. Zároveň nový čip vydrží aj stovkykrát dlhšie, a na rovnakú plochu dokáže zapísať desaťkrát viac.
Výkon sa následne odrazí na rýchlosti celého PC/mobilov umožňujúceho rýchlejšie čítanie dát, či už pre systém, média, alebo hry. Vzhľadom na to, že sa dáta ukladajú bez straty, môže pamäť slúžiť aj ako rýchle úložisko dát. Prvé pamäte ako aj uložný hardvér s týmito pamäťami bude Intel rozosielať niektorým zákazníkom už koncom tohto roka. Zatiaľ však neurčil dátum kedy sa začne predávať, ani približnú cenu.
Pre zaujímavosť XPoint sú prvé nové typy pamätí od roku 1989.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy pred Vianocami 34
- Severokórejský infiltrátor odhalený v Amazone vďaka oneskoreniu klávesnice 24
- Avatar: Oheň a Popol má zatiaľ najnižšie hodnotenia zo série 40
- RECENZIA: Terminator 2D: NO FATE 58
- Warner Bros. oficiálne zamietol ponuku Paramountu, Netflix rozbehol promo kampaň 36
- Epic Games Store zadarmo rozdáva Eternights 6
- Aká je ponuka TV? Ktorý televízor kúpiť na Vianoce? 27
- Filmová recenzia: Avatar: Oheň a popol 33
- Epic rozdáva Jotunnslayer: Hordes of Hel 17
- Epic rozdáva hru Blood West 5 zobraziť viac článkov >














