PRIHLÁS

Nové Alienware notebooky dostanú GTX10 grafiky a aj Tobii eye-tracking

Podobne ako Acer aj Alieware refreshuje svoje notebooky o nové Nvidia čipy a pridáva aj ovládanie očami.

pridal saver 2.9.2016 o 12:22 pod hardware
Nové Alienware notebooky dostanú GTX10 grafiky a aj Tobii eye-tracking

HARDWARE > NOVINKY >

Podobne ako Acer aj Alieware refreshuje svoje notebooky o nové Nvidia čipy a pridáva aj ovládanie očami.

Prichádza nová verzia Alienware 13,15 a 17, všetkým sa upraví dizajn a zlepší chladenie. Všetky dostanú zároveň možnosť Intel Skylake procesorov (zatiaľ Alienware neurčilo kedy sa presunú na nové Kaby Lake procesory) a Nvidia Pascal čipov.

Konkrétne do Alienware 17 si budete môcť vybrať GTX1060,1070 a 1080 čip, v Alienware 15 to bude GTX1060 a 1070. Oba budú mať možnosť výberu 68 wattovej batérie alebo 99 wattovej, v displejoch 120hz displej s G-syncom. Pre 17 palcovú verziu bude aj 4K displej.  K tomu oba budú tenšie oproti svojim predchodcom a 17 palcový pôjde z 34mm na 30mm a 15 palcový z 34mm na 25mm.  Alienware 13 ponúkne GTX1060 a možnosť OLED displeja a pribudnú už trackpad tlačidlá ktoré zákazníkom chýbali.

Všetky notebooky sa budú dať pripojiť k externému grafickému zosilňovaču Alienware Graphics Amplifier pre pripojenie výkonnejšej grafiky.  Pridaná bude Tobii technológia na sledovanie očí, kde vám, systém automaticky spraví heatmapu na miesta kde sa najčastejšie pozeráte, ale zároveň bude môcť aj sledovať to či sa pozeráte na klávesnicu a ak nie, vypne jej podsvietenie rovnako môžete očami notebook prebudiť zo sleep modu a to pozretím sa na logo notebooku. 

Čo sa týka dátumu vydania Alienware 15 a 17 vyjdú 30. septembra aj keď zatiaľ len s GTX1060 a 1070 možnosťami. Alienware 13 bude dostupné 16. novembra spolu s Alienware 17 s GTX1080





Nové Alienware notebooky dostanú GTX10 grafiky a aj Tobii eye-tracking   Nové Alienware notebooky dostanú GTX10 grafiky a aj Tobii eye-tracking   Nové Alienware notebooky dostanú GTX10 grafiky a aj Tobii eye-tracking
Páči sa mi!






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|3d tlač a všetko okolo (23)
Ahojte. Pred pár rokmi som založil vlákno na túto ...
|Pc pre kamosa 1100-1200€ (18)
Ahojte. Kamos si chce kupit pc a dat si ho poskl...
|Steam deck oled - neustále akt... (0)
Zdar chcem sa spýtať, či nemá niekto podobnú skúse...
|Nintendo switch - zrusenie vir... (0)
Ahojte, kto ste patchovali konzolu, tak sa vam ...
|Predam bayonettu 1 na nintendo... (0)
Mal som k Bayo 2 kod pre bayonettu 1, mam to prejd...
|Screenshots (62764)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Off-topic (135174)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Must see (41786)
Su veci ktore sa slovami opisat nedaju a preto pat...
|Sector hraje ... (125513)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (44224)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (38946)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk