Ubisoft vysvetľuje, ako vytváral egyptské prostredie do Assassin’s Creed Origins

Jean Guesdon z Ubisoftu hovorí o tom, ako vytváral autentické prostredie Egypta pre najnovšie assassínske dobrodružstvo.

pridal Gam_er 23.6.2017 o 18:32 pod hry
Ubisoft vysvetľuje, ako vytváral egyptské prostredie do Assassin’s Creed Origins

HRY > NOVINKY >

Jean Guesdon tvrdí, že vďaka technologickému pokroku získali úplne nový prístup k tomu, aby mohli priniesť v Assassin’s Creed Origins oveľa kvalitnejšie prostredie, ktoré nám umožní spoznať život našich predkov v Egypte. V najnovšom dieli budeme sledovať osud Bayeka, no podľa Guesdona je len nepatrným detailom, pretože naše oči pohltia svieže údolia, rieky a mestá, ale aj rozmanitosť farieb, ktoré dominujú krajinám.

Ubisoft vysvetľuje, ako vytváral egyptské prostredie do Assassin’s Creed Origins

„Keď sme sa začali zaoberať Egyptom, učiť sa o ňom, študovať, čítať a stretávať sa s egyptológmi, v podstate sme si uvedomili, že je Egypt viac, ako len púšte a pyramídy. Aj dnes, v 21. storočí je to miesto na svete, ktoré spúšťa mnoho fantázií. Je to stratený svet, zabudnutý svet. Výskum, ktorý sme urobili v súvislosti s Origins je možno najintenzívnejší, aký sme v sérii robili. Len veľmi málo vecí môžete vidieť v dnešnom Egypte z toho, čo tu bolo v časoch, kedy sa odohráva Origins.

Krásne je, že nám naša technológia a šikovní umelci umožnili znovu vytvoriť práve ten starý, pôvodný Egypt, z ktorého sa veľa nezachovalo. Nemali sme žiadne konkrétne plány, žiadne konkrétne mapy. Mali sme však dobré nápady. Tak sme vynaložili naozaj veľa úsilia na obnovenie atmosféry. Máte tu Stredozemné more, rieku Níl, hory, púšte...miesta, ktoré sú na krásu bohaté už takmer 3 tisíc rokov histórie,“ hovorí Guesdon.

Ubisoft vysvetľuje, ako vytváral egyptské prostredie do Assassin’s Creed Origins

On a jeho tím v Ubisoft Montreal, s podporou Ubisoft Singapore vytvorili gigantickú mapu, ktorá kladie dôraz na históriu a jej atmosféru. Začínali s obrázkami a pomaly sa dostávali do hĺbky, kedy sa z globálneho stali detaily. Samotná mapa bola rozdelená medzi viacero tímov. Každý používal vlastne concept arty na definovanie svojho regiónu, osvetlenia, vegetácie, materiálov, fauny a podobne. Išlo im o to, aby znovu vytvorili atmosféru, nie duplikovali to, čo tam bolo. 

Ubisoft vysvetľuje, ako vytváral egyptské prostredie do Assassin’s Creed Origins

„Z detailov spomeniem na príklad pitný režim. Nemusíte venovať pozornosť úrovni svojej hydratácie. Nepotrebujete piť, ale následkom toho kvôli teplu zažijete v prostredí rôzne halucinácie. Máme tu tiež to, čo nazývame systémom prehrievania púšte, aby sa objavili určité veci. Preto bude vždy zaujímavé ísť do púšte. Čo sa týka ďalších vecí, v Egypte sme urobili to, že na všetky skalnaté útvary môžete teraz vyliezť,“ dodáva kreatívny režisér. 

Páči sa mi! (+1)

Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #130


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| predam gigabyte gtx 970 (10)
https://pc.bazos.sk/inzerat/124978498/gigabyte-gef...
|Battlefield 1 hardcore server? (2)
Zase som raz spustil Battlefield 1 a chytilo ma to...
|Potrebujem poradit. 8ms monito... (4)
Tak rozhodujem sa medzi QHD 27" Dell S2721DS a 4k ...
|Nové slúchadlá (9)
Ahojte chcel by som nové slúchadlá ale je ich toľk...
|Naval action (0)
Zdarec, chcel som sa spýtať či niekto hráva Naval ...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk