Call of Duty look |
Pozrel som si demo na Call of Duty a som úplne unesený. Síce hra nemá nejakú super kvalitnú grafiku, keďže je to len starší Quake 3 engine, ale v atmosfére tentokrát autori najmenej dva krát prekonali svoj Medal of Honor (hru vyvíja Infinity Ward, ľudia odídení z 2015 potom ako dorobili Medal of Honor). V hre cítite, že ste v naozajstnej vojne, všade naokolo sa strieľa, vaša skupinka postupuje, nepriatelia pomaly ustupujú a padajú a zároveň za sebou nechávate aj vašich mŕtvych vojakov. Autori sa zjavne sústredili hlavne na atmosféru, no pekne prepracovali aj taktické sa správanie vašej skupiny a nepriateľov. Kde napríklad vaši ľudia postupujú veľmi opatrne, vždy napríklad dvaja kryjú tretieho keď prechádza cez dvere, odťahujú svojich ranených, skrývajú sa za prekážkami, plazia sa a podobne aj nepriatelia, napríklad ak sú za protileteckým kanónom a vy na nich začnete strieľať, vždy sa najprv rozpŕchnu, skryjú sa za výbežkom a odtiaľ potom sledujú vaše pozície a strieľajú. Veľmi pekne to pôsobí a určite aj trochu realistickejšie ako v iných hrách. Teda nechcem povedať že by niektoré z týchto vecí napríklad v Medal of Honore neboli, ale tu v Call of Duty sú naozaj prepracované do detailov. Škoda len tej grafiky, nie je zlá ale žiadne realtimeové tiene, ktoré by sa dosť hodili hlavne pri tých výbuchoch, strelách, svetliciach atď...Inak veľmi pekné výchuchy, super pôsobí streľba po nočnej oblohe, ohne vidíte skoro všade a množstvo ďalších efektov ktoré pridávajú hre na atmosfére. Celkovo to vyzerá veľmi zaujímavo a fanúšikovia vojnových akcií by si hru určite nemali nechať ujsť. Call of Duty vyjde na jeseň.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 280
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 276
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 297
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Aké PC zložíte za cenu Steam Machine? Koľko vyjde zostava podobná Steam Machine? 107
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >
|
PC
Vývoj: Activision / Infinity Ward Štýl: Akcia
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













