V Trnave sa rozdali ceny pre najlepšie slovenské hry roka 2018

Včera večer prebehlo v Trnave odovzdávanie cien Slovenská hra roka 2018. Ktoré hry si ich odniesli?

pridal SECTOR 2.6.2019 o 21:19 pod hry
V Trnave sa rozdali ceny pre najlepšie slovenské hry roka 2018

HRY > NOVINKY >

Tento víkend v Trnave patril hrám. V rámci hernej konferencie Game Days, ktorá sa zo Žiliny presunula práve do Trnavy, ste si mohli užiť naozaj bohatý program, v ktorom bolo dokonca náročné si vybrať, keďže sa v priestoroch Nádvoria neustále dialo niečo zaujímavé. Či už to boli prednášky svetoznámych vývojárov a ľudí z herného biznisu, alebo výstavy, či rôzne formy súťaží, na svoje si tu prišiel naozaj každý. Avšak včerajší večer patril len jednej veľkej udalosti - odovzdávali sa ceny Slovenská hra roka 2018 pod záštitou SGDA a to v 7 kategóriách. O jednej cene ste mohli rozhodnúť vy sami v hlasovaní na našej stránke. O ďalších 6 rozhodovala odborná porota v zložení Pavol Buday (predseda poroty, REBOOT), Pavel Barák (predseda združenia České Hry), Mária Rišková (riaditeľka Slovenského centra dizajnu) a Matúš Štrba (redaktor SECTOR.sk).

Nominované hry si môžete pozrieť na oficiálnej stránke. Poďme ale na víťazov a prezradíme vám tiež to, čo si o víťazných hrách myslí porota prostredníctvom ich vyjadrení.

Najlepší debut - Hellmut: Badass from Hell

Okrem toho, ze Hellmut Badass from Hell má super akčný názov, oceňujeme komplexnosť projektu a jeho realizáciu, kde nič nevyčnieva, nič neškrípe a všetky komponenty do seba zapadajú a dopĺňajú sa. Vzhľadom na to, že ide o debut, je to obdivuhodný výkon.

Special mention: Loria

Najlepšia mobilná hra - Car Puzzler

Na mobilné hry sa neraz nazerá cez prsty, no pravdou je, že aj na mobiloch si môžete užiť poriadnu dávku zábavy, navyše kedykoľvek a kdekoľvek. Dôkazom je aj víťaz kategórie Najlepšia slovenská mobilná hra za rok 2018, pri ktorom si presne poviete, že si dáte ešte jeden level a pôjdete spať, no aj napriek tomu hru hráte ešte o 3 ráno s červenými očami. Car Puzzler predstavuje chytľavé spracovanie návykového logického konceptu, v ktorom náročnosť postupne stúpa, no to platí aj pre motiváciu hráča prekonávať ďalšie prekážky na ceste do cieľa.

Special mention: The Legend of Janosik

Najlepšia PC/konzolová hra - Shadows: Awakening

Na hre Shadows: Awakening je na prvý pohľad zrejmé, že ide o veľký titul a štúdio Games Farm znovu ukazuje, že je schopné realizovať produkčne nákladné tituly, ktoré môžu úspešne bojovať vo svetovej konkurencii. Porota ocenila vysokú úroveň a vyváženosť všetkých aspektov hry, či už ide o audiovizuálne spracovanie, hrateľnosť či rozsah. Jednoznačne sa tak stáva najlepšou PC hrou roka.

Najlepšie vizuálne spracovanie - Hellmut: Badass from Hell

Vybrať najlepší vizuálny dizajn v slovenských hrách z roku 2018 bolo náročné nielen kvôli tomu, že hneď niekoľko hier v tejto oblasti ponúklo kvalitu, ale aj kvôli tomu, že ponúkli rôznorodé výtvarné štýly. Hellmut: Badass from Hell však predstavuje to najlepšie, čo v tejto oblasti vzniklo. Za jeho pixelartovým vizuálom je kopa poctivej práce a práve tým si získal naše uznanie a aj toto ocenenie.

Special mention: The Flood

Najlepší herný dizajn - Hellmut: Badass from Hell

V rámci herného dizajnu porota hodnotila nielen celkovú hrateľnosť titulu, ale aj prvky ako originalita diela, návrhy prostredia, postáv, levelov a dalšie zložky. Aj keď by sa z pohľadu originality mohlo zdať, že Hellmut: Badass from Hell je len variáciou na osvedčenej rogue-like hry, jeho dotiahnutosť do všetkých herných detailov nás uchvátila a v spojení s perfektne fungujúcou hrateľnosťou úplne strhla a efekt "ešte si zahrám ďalších pár minút" sa dostavoval vo väčšej než malej miere.

Gamer’s Award (hra roka podľa hlasovania čitateľov SECTOR.sk) - Shadows: Awakening

Porotou ste v prípade tejto cenou boli vy, naši čitatelia. A vaše hlasy prehovorili jasnou rečou. S prehľadom ste na prvé miesto dostali kvalitnú akčnú RPG košického štúdia Games Farm, ktoré túto cenu získalo druhý rok po sebe. Na druhom mieste sa podľa vás umiestnil titul Hellmut: Badass from Hell. Na tretie miesto sa vďaka vašim hlasom dostal titul Ski Jump Mania 3.

Slovenská hra roka 2018 - Shadows: Awakening

Cesta Shadows: Awakening nebola ľahká a bola zarúbanou aj pre vývojárov. A tak ako hrdinovia bojujú s temnými silami, bojovali aj vývojári a nasledovník série s vysokými produkčnými hodnotami uzrel svetlo sveta a obstál aj v ťažkej konkurencii na celom svete. Za odvahu a vynikajúco odvedenú prácu je hra roka zaslúžene v rukách Games Farm.

Páči sa mi! (+2)


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Skús nájsť hru (7)
Skúste nájsť tieto hry: 1. Stará hra, niečo tro...
|Aký handheld (12)
Handheld Fight Asus Rog vs Legion Go vs Steam D...
| hľadám hry (69)
Hrával som hry ako je Warcraft 3, GTA, Stalker, St...
|Hladám "retro" hru.. (10)
Zdravím všetkých!! Mám trochu netypický dotaz, ...
|Nvidia gamepass 3 mesiace (1)
Pre tých ktorí nevedia a majú Nvidia kartu, tak Nv...
|Svet, ukrajina, vojny ... (23081)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk