Nintendo, Sony a Microsoft sa spojili a napísali list Trumpovi |
Všetky tri konzolové firmy sa zhodli, že nechcú 25% clá na konzoly z Číny. Čo je aj samozrejmé, keďže všetky vyrábajú v Číne a ceny by tak narástli. Konkrétne teraz je clo 10% a stúplo by na 25%, čo by znamenalo zvýšenie ceny, alebo zníženie ich prípadného zisku.
Hovoria, že ich spoločnosti a celý priemysel videohier poháňajú US ekonomiku a technologické inovácie. Pričom konzoly sú vysoko špecializované produkty s komplexnými reťazcami dodávok. Zároveň hovoria, že by tieto clá poškodili ako US zákazníkov, tak predajcov a aj malých a stredných vývojárov v tejto oblasti. K tomu by tieto clá zastavili alebo odložili technologické inovácie v rôznych oblastiach aj mimo hier. Nakoniec dodávajú, že zvýšené poplatky nezastavia problematické praktiky so značkami v Číne.
US vláda však už hovorí, že obchodná dohoda medzi US a Čínou je už 90% hotová a vidia tam cestu na dotiahnutie. Uvidíme, či a kedy to dotiahnu a či všetky problémy okolo týchto poplatkov a aj banu na Huawei padnú.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Zomrel Cary-Hiroyuki Tagawa, známy ako Shang Tsung z Mortal Kombatu 19
- Netflix oficiálne ohlasuje odkupovanie Warner Bros za 82 miliárd dolárov 136
- Čo získa Netflix odkúpením Warner Bros? 52
- Ako teraz vyjde poskladanie PC? Oplatí sa stále zložiť si ho, alebo kúpiť už hotov 127
- RECENZIA: Blood: Refreshed Supply 37
- Nové zľavy pred Vianocami 16
- Netflix vyhral ponuku na odkúpenie Warner Brosu, začína rokovania 80
- Arabi vlastnia prakticky celé EA 75
- RECENZIA: Project Motor Racing 13
- Výrobcovia PC budú pre ceny pamätí zdražovať desktop zostavy a aj notebooky 62 zobraziť viac článkov >











