Phill Spencer: Úspech v hernom biznise neznamená stiahnuť Sony dole |
Šéf Xboxu sa vyjadruje na margo konkurencie, ktorú nevníma ako nepriateľa. So Sony dokonca spolupracujú a navzájom sa tejto spolupráci tešia.
Konzolové vojny môžu byť bežné pre hráčsku komunitu. Pokiaľ ide o tých, ktorí stoja na čele konzolového priemyslu, tieto veci idú mimo nich a akési drsné vojnové súperenie nie je v ich prípade celkom pravdivé. Napríklad spoločnosti Microsoft a Sony si spolu navzájom priamo konkurujú, no nie je to o tom, že by jeden druhého chcel z trhu vyštvať preto, aby mu vládol.
Phil Spencer teraz otvorene hovorí o tom, ako vníma súperenie Microsoftu so Sony, Google, Nintendom a ďalšími, ktorí sú považovaní za ich konkurenciu:
„Na otázku, či naša konkurencia ovplyvňuje spôsob, akým prijímame naše rozhodnutia, by som odpovedal, že nie. Vždy počúvam komunitu, ale ľudia, ktorí chcú vidieť ostatných zlyhať na margo toho, aby zelený tím uspel, to nie som ja. Keď sme oznámili partnerstvo so Sony, videl som reakcie niektorých ľudí, ktorí sa pýtali, prečo im pomáhame. Nuž, sú to roky a roky, počas, ktorých sme si vybudovali vzťahy so Sony.
Predávali totiž počítače, na ktorých mali Windows a pomocou našich vývojárskych nástrojov prinášajú tiež hry. Myšlienka, že jediný spôsob, ako uspieť, je položiť niekoho na lopatky, skrátka nie je spôsob, akým dnes naše odvetvie funguje. To jednoducho neuznávam.”
Spencer tiež poukázal na to, že vďaka spoločnosti Mojang a Minecraftu je Microsoft jedným z najväčších vydavateľov tretej strany na PlayStation. Okrem toho pochválil obchodovanie so Sony a Nintendom, práve vďaka Minecraftu.
Každopádne je skvelé vidieť, ako šéf Xboxu zaujal otvorenejší prístup, ktorý sa snaží o to, aby herné odvetvie prosperovalo aj napriek tomu, že PS5 a Stadia zostávajú stále konkurenciou v konzolovej sfére. Koniec koncov je jedno, na čom hráte. Dôležité je, že sa pri tom zabávate. A ak niekto preferuje inú platformu ako vy, je to v poriadku. Každý má možnosť vybrať si to, čo mu vyhovuje najviac.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy pred Vianocami 33
- Avatar: Oheň a Popol má zatiaľ najnižšie hodnotenia zo série 40
- RECENZIA: Terminator 2D: NO FATE 58
- Half-Life 3 má byť launch hrou pre Steam Machine, vydanie cieli na jar 2026 71
- Takto vyzerá Witcher 3 s AI filtrom 49
- Warner Bros. oficiálne zamietol ponuku Paramountu, Netflix rozbehol promo kampaň 36
- Filmová recenzia: Avatar: Oheň a popol 33
- Epic Games Store zadarmo rozdáva Eternights 6
- Epic rozdáva Jotunnslayer: Hordes of Hel 17
- Kingston varuje, že nedostatok SSD sa v nasledujúcom mesiaci ešte zhorší 32 zobraziť viac článkov >












