Samsung predstavil Exynos 980, prvý mobilný procesor so zabudovaným 5G |
Nová generácia mobilných procesorov prichádza a prvým ohláseným je Exynos 980 od Samsungu.
Nová generácia mobilných procesorov prichádza a prvým ohláseným je Exynos 980 od Samsungu. Ten ponúkne hlavne prvé zapracovanie 5G modemu priamo do čipu, pridáva aj AI a samozrejme zvyšuje základný výkon CPU a GPU.
Čip bude na 8nm FinFET procese, kde budú zapracované dve Cortex-A77 jadrá, šesť Cortex-A55 jadier a Mali-G76 grafika. Pridáva sa k tomu modem podporujúci všetko od 5G po 2G sietí s rýchlosťou do 2.55Gbps, pričom 4G sieť ide do 1Gpbs. Pritom modem umožňuje súčasné pripojenie k LTE a 5G sieťam čím vie zvýšiť rýchlosť na 3.55Gbps.
Dopĺňa to Wi-fi 6 štandard a chýbať mu nebude podpora pre nový 108MPx senzor Samsungu s možnosťou zapojenia celkovo piatich senzorov k procesoru, pričom tri kamery môžu fungovať naraz. Video bude podporované do 4K 120fps a aj s HDR10+.
Exynos 980 sa začne vyrábať koncom roka a začiatkom budúceho ho zrejme uvidíme Galaxy S11 sérii
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Blesk zničil hráčovi PC cez internetový kábel 68
- Google spustilo na Google Earth mapách letecký simulátor 12
- Alza rozbehla nové zľavy 45
- Filmová recenzia Deň odhalenia 34
- Najväčšie hry z letných prezentácií 104
- Ukážka hrateľnosti z racingovky Clutch 50
- Google predstavil nový zvukový AI model pre okamžitý jazykový preklad 12
- Tomb Raider: Legacy of Atlantis ukázal hrateľnosť 30
- Čína sprísnila vývoz kľúčovej suroviny pre čipy, ceny pamätí a SSD môžu ísť znovu 56
- Nokia N95 rozbehala pôvodný Half-Life na 30 fps 17 zobraziť viac článkov >













