Porsche Taycan predstavený, je prvým plne elekrickým Porsche autom |
Všetci prechádzajú na elektrinu a Porsche nechce zaostávať.
Porsche ohlásilo svoj nový model aut a to Taycan, ich prvé plne elektrické auto. Predtým ponúkali hybridy a teraz prešli na plnú elektrinu. Autori bude v dvoch variantoch a to Turbo a Turbo S, a ceny začínajú na pekných 150 tisícoch a prví majitelia autá dostanú už koncom roka. Predobjednávok je už 20 tisíc a vyzerá, že Tesla Model S práve dostal vážnu konkurenciu.
Turbo S verzia bude približne na výkone Tesla Model S P100D a teda 2.6 sekundy na stovku pri 750 koňoch s dojazdom 412km, Turbo bude mierne pomalšie a dá to za 3 sekundy a dojazd bude 450 km. Obe budú mať 93.4 kWh batériu, ktorú z 5 na 80 percent nabijete za 22 minút cez 270kW nabíjačku. Ak vám stačí prejsť 100 kilometrov, nabijete ich za 5 minút.
Taycan bude mať aj ako prvé Porsche nový systém, ktorý dostane hlasového asistenta pomocou neho budete môcť ovládať rôzne funkcie auta. Prakticky všetky ovládacie prvky budú zobrazované na displejoch s tým, že displej sa bude ťahať až k spolujazdcovi.
Porsche plánuje aj ďalšie elektrické autá a budúci rok príde Taycan Cross Turismo budúci a rovnako aj Macan dostane plne elektrické vyhotovenie.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: I Am Jesus Christ 139
- Vývoj GTA VI zrejme stál viac ako tri miliardy dolárov 103
- V Číne zažili kolaps ceny DDR5 pamätí, zlacneli aj o 30% za jeden deň 28
- Warhorse má podľa zákulisných informácií pracovať na open-world hre zo sveta Pána 44
- RECENZIA: Scott Pilgrim EX 2
- RECENZIA: Starship Troopers: Ultimate Bug War! 11
- GeForce RTX 60 Rubin plánuje dvojnásobný výkon ray-tracingu a tretinový rast raste 86
- Prvý pohľad na Mega Geometry zeleň s path tracingom vo Witcherovi 4 62
- Prvoaprílové žarty 8
- Článok: Logitech G325 Lightspeed 1 zobraziť viac článkov >















