PRIHLÁS

Amy Hennig zakladá štúdio zamerané na interaktívne hry v spolupráci s filmovou spoločnosťou Skydance media

Amy Hennig bola spisovateľkou a režisérkou prvých troch Uncharted hier a predtým série Soul Reaver a Legacy of Kain. V EA pracovala na Battlefield Hardline a zrušenom Star Wars projekte. Teraz sa znova posúva ďalej.

pridal DeCain 19.11.2019 o 17:17 pod hry
Amy Hennig zakladá štúdio zamerané na interaktívne hry v spolupráci s filmovou spoločnosťou Skydance media

HRY > NOVINKY >

Bývalá kreatívna riaditeľka Uncharted Amy Hennig sa pripojila k filmovej produkčnej spoločnosti Skydance Media, aby spustila novú interaktívnu divíziu, ktorá podľa ich slov bude „formovať budúcnosť interaktívnych médií“. Až doteraz sa v Skydance vo veľkej miere zameriavali na film a televíziu, majú na svedomí napríklad seriál Tom Clancy's Jack Ryan, filmy Terminator: Dark Fate a nový Top Gun. Pracujú ale aj na VR projekte, konkrétne The Walking Dead: Saints and Sinners, ktorý sa bude odohrávať v New Orleans.

Podľa Skydance bude nová divízia využívať streamingové platformy na to, aby priniesla hráčom aj nehráčom možnosť hrať/sledovať interaktívne série zamerané na príbeh. Na Twitteri Hennig uviedla, že jej kreatívny tím bude skúmať „nové hranice v interaktívnom rozprávaní príbehov“, hoci zatiaľ neboli oznámené žiadne hry. Do tohoto tímu sa zaradil aj Julian Beak, s ktorým Hennig predtým pracovala na zrušenom Star Wars projekte v EA.

„Som v hernom priemysle už 30 rokov a videla som toľko rôznych evolúcií a revolúcií kreatívneho obsahu. Ja som do priemyslu prišla rozprávať príbehy, som v podstate filmár. Keď som chodila do školy, chcela som byť spisovateľkou. Ale svoj tvorivý domov som našla v hrách.“
 
Hennig je presvedčená, že v hrách v súčasnosti chýbajú krátke interaktívne príbehy, vývojári sú pod tlakom, aby tvorili obrovské ,,games as service" hry v otvorenom svete. Spoločnosť Amy Hennig sa chce práve špecializovať na kratšie, intenzívnejšie filmové zážitky.





Amy Hennig zakladá štúdio zamerané na interaktívne hry v spolupráci s filmovou spoločnosťou Skydance media
Páči sa mi! (+2)







Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Gamepass na pc , odkial kupuje... (5)
Ahojte, odkial kupujete gamepass na PC? Vyskusal s...
|Arma reforger partia (0)
Čaute, hrá tu niekto Arma Reforger a mal by záujem...
|Call of duty vanguard (4)
Chceme hrat zo synom proti sebe a neviem priradit ...
|Hladam stvrteho partaka do gho... (0)
Caute, hladam stvrteho hraca do GRW, ktory by sa p...
|Ake ventilatory do fractal tor... (13)
Ahojte, chcel by som sa opytat, ake ventilatory...
|Playstation 5 (1885)
Playstation 5 fórum - Všetko týkajúc sa tejto plat...
|Čo ma dnes potešilo ... (43346)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Screenshots (63136)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Sector hraje ... (126006)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Hlavná diskusia (33)
O všetkom, respektíve ak máte nejaké otázky alebo ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (40359)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk