Zamestnanci obviňujú šéfa Razeru z diktátorského vedenia firmy, zastrašuje ich, kričí na nich a hádže veci o stenu

Štrnásť bývalých zamestnancov sa o generálnom riaditeľovi vyjadruje veľmi nelichotivo. Vyjadrenie Ming_Liang Tana k celej kauze je však tiež mierne kontroverzné.

pridal Gam_er 6.12.2019 o 17:44 pod hry
Zamestnanci obviňujú šéfa Razeru z diktátorského vedenia firmy, zastrašuje ich, kričí na nich a hádže veci o stenu

HRY > NOVINKY >

Keď sa povie herný hardvér, mnohým napadne firma Razer, ktorá je na tomto trhu naozaj významným hráčom. Momentálne je však vedenie obvinené z toxického riadenia a podpory nepríjemného prostredia pre zamestnancov. Aspoň podľa správy Cecilie D'Anastasio z Kotaku, ktorá sa vo veľkej miere zameriava na nelichotivé správanie miliardára, spoluzakladateľa a generálneho riaditeľa Razeru Ming-Liang Tana.

D'Anastasio sa mali vyjadriť 14 bývalí zamestnanci, ktorí pracovali v centrále spoločnosti Razer v Kalifornii. Podľa nich Tan viedol firmu ako diktátor ktorý často kričal, hádzal predmety a verejne hanobil alebo hrozil prepúšťaním zamestnancov, ak niečo nebolo podľa jeho predstáv. Generálny riaditeľ mal podľa niektorých zdrojov zamestnancom dokonca hroziť fyzickým napadnutím. Jeden z anonymných bývalých zamestnancov ho opisuje takto:

"Jeho štýl riadenia spočíval v podnecovaní strachu. Bol to bezpochyby diktátor. Jeden z jeho citátov, ktorý predniesol zamestnancom bol, že toto nie je demokracia, ale diktatúra. Nebolo nič príliš veľké alebo príliš malé, čo by nechcel ovládať. Všetko prechádzalo cez neho a bez neho sa neurobilo nič."

Ku kauze sa vyjadril aj samotný Ling-Liang Tan, ktorý obvinenia zamestnancov bagatelizoval. Tvrdí, že výhrady, ktoré prešli do fyzických prejavov mal reálne iba pri neštandardných prototypoch a že akékoľvek hrozby myslel len zo žartu:

"Ak produkt nespĺňa moje normy, môžem vyjadriť nespokojnosť dokonca aj zvýšením hlasu. Boli tu prípady, keď prototypy nespĺňali moje požiadavky. Na dizajnovom meetingu som ich hodil o stenu alebo na podlahu, aby som preukázal svoju nespokojnosť s návrhom, inžinierstvom alebo kvalitou prototypu. Urobil som vtedy vyhlásenia ako "nenúťte ma udrieť vás do tváre" alebo "pošlem na vás svojich vraždiacich robotov." Išlo však len o vtipné prirovnania."

Popri správaní Tana sa Razer zaoberal aj krízou. Niektorí bývalí zamestnanci uviedli, že pracovali 60 až 100 hodín pracovného času, ktoré viedli k veľkým eventom alebo veľtrhom, často bez platených nadčasov. Razer oficiálne trvá na tom, že obdobia krízy u nich boli počas krátkych období a nikto nebol nútení, aby pracoval 60 až 100 hodín týždenne. 

Samozrejme, pokiaľ ide o Razer, Kotaku zaznamenalo od mnohých aj pozitívne reakcie. Týkali sa najmä roku 2017, keď mnohí zamestnanci dostali naozaj zaujímavý bonus, v niektorých prípadoch až v sume 200-tisíc dolárov. Keď sa pozrieme na celé spektrum, neznie to tak, že by Razer bol, resp. je najhoršie pracovné miesto v hernom priemysle. Nie je to však ani niečo, za čo by sa mala firma potľapkávať po ramene. Povaha Tanovych vyhlásení však nevzbudzuje veľa dôvery v nápravu. 

Páči sa mi! (+5)
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #130


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Nové slúchadlá (2)
Ahojte chcel by som nové slúchadlá ale je ich toľk...
|Cistenie gtx 970 (6)
Ahojte videl som na youtube nejake video ako chlap...
|Naval action (0)
Zdarec, chcel som sa spýtať či niekto hráva Naval ...
|Problém s modern warfare 2019 (0)
Mal niekto problém s modern warfare s tým novým s ...
|Usb-c redukcia na usb-a slúcha... (3)
Mám nejaké staršie slúchadlá s usb-a a chcel by so...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk