Doom 1 a 2 hry dostali zadarmo veľký update |
Nedávne vydanie dvoch kultových FPS so sebou prináša na PC a konzoly niekoľko veľmi dôležitých noviniek
Doom 1 a Doom 2 sú na PC považované za legendy ako máloktoré iné hry, no minulý rok sa v podobe nových vydaní dostali aj na aktuálnu generáciu konzol - Xbox One, PS4 a Nintendo Switch. Spolu s nimi tam vyšla aj trojka s rozšíreniami, no prijatie týchto hier bolo rozporuplné, lebo ich sprevádzali zbytočné chyby. Bethesda niektoré opravovala hneď, na iné sme si museli počkať, no teraz konečne vyšiel veľký update s dôležitými opravami.
Update je samozrejme zadarmo a jednou zo spomínaných opráv je vylepšený framerate, ktorý z 35fps poskočil na 60fps, čo predstavuje podstatne lepší zážitok. Hry sú rýchlejšie a hlavne hladšie. Taktiež pribudli quick save a quick load funkcie pre rýchle uloženie a načítanie pozície. Taktiež je tu rýchly výber zbrane, vylepšená obrazovka s výberom levelov, viac možností pre voľbu pomeru obrazovky aj jasu. To všetko poteší najmä konzolových hráčov.
Zároveň hry aj na konzolách dostali podporu rozšírení o obsah vytvorený komunitou a to vrátane Sigil expanzie, za ktorou stojí John Romero. Tie si po updatovaní môžete stiahnuť priamo v hernom menu a, samozrejme, úplne zadarmo.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 14
- Koniec diskov na PlayStation už Sony priniesol žalobu za viac ako 400 miliónov eur 118
- Nolanova Odysea skončila s vysokým hodnotením v recenziách 119
- RECENZIA: DOOM: The Dark Ages | Revelations 15
- Zomrel Sam Neill, hviezda Jurského parku 46
- Šéfka Xboxu po masívnych prepúšťaniach mieri do poradnej skupiny americkej centrál 61
- Assassin's Creed Black Flag Resynced už predal 2 milióny kusov 80
- Assassin's Creed prekonal 250 miliónov predaných hier, Black Flag Resynced ďalej p 38
- OpenAI spúšťa GPT 5.6 pre všetkých 31
- Natívne porty Call of Duty: Black Ops 1 a 2 dorazili na PS4 a PS5, no za prekvapiv 30 zobraziť viac článkov >














