Šéf Tequila Works hovorí, že Google Stadia začína podobne ako Steam, ohromujúce funkcie vraj ešte len prídu |
Šéf štúdia, ktoré na Stadiu prinieslo exkluzívny titul GYLT, hodnotí službu zo svojho pohľadu. Tvrdí, že sa máme ešte na čo tešiť.
Tequila Works je štúdio, ktoré stojí za uznávanou puzzle adventúrou RiME, pričom nedávno vydali novinku s názvom GYLT. Na PC a konzolách by ste ju však hľadali márne. Ide o titul, ktorý vyšiel exkluzívne pre Google Stadiu. Šéf štúdia Raul Rubio však hovorí, že streamovanie vo svojej aktuálnej fáze nie je bez problémov a potrvá nejaký čas, kým sa vychytajú všetky muchy:
"Toto je môj osobný názor. Je to niečim, čím bol Steam v prvých dňoch svojho spustenia. Myslím to v zmysle, že sa v tom čase používatelia sťažovali na fakt, že sťahovanie trvá príliš dlho, niekedy sa pozastavilo na dlhší moment a hry stáli presne toľko, koľko krabicové verzie.
Všetko sa však časom zlepší. Skutočnosť bude taká, že keď sa jedného dňa obzrieme späť, budeme sa čudovať, prečo v ľuďoch vôbec uvedenie streamovania vyvolávalo otázky. Nehovorím teraz konkrétne o Stadii, ale myslím to vo všeobecnosti."
Rubio však k Stadii doplnil, že obsahuje ohromujúce funkcie, o ktorých údajne ľudia stále nevedia:
"Môj názor je samozrejme subjektívny. Nemôže byť objektívny, pretože som bol súčasťou interných procesov a viem, že existujú funkcie, ktoré sú skvelé, no zatiaľ ešte nie sú aktívne. Takže sa o nich môžeme rozprávať asi tak o rok.
Ľudia majú plné právo byť ostražití. Je to nová technológia a minulé riešenia streamovania nefungovali. Myslím, že teraz je ten správny čas v zmysle, že máme technológiu, ku ktorej zároveň máme aj publikum a aby som bol úprimný, určite budeme svedkami vojen, ktoré sa budú týkať obsahu. Google Stadia má veľký potenciál, ktorý však zatiaľ nedosiahla v plnej miere. Myslím si, že jej vydanie nikdy nebolo plánované tak malé. Viem, že vývojári každý deň pracujú na zlepšení, pretože tu existuje niekoľko funkcií, ktoré vás ohromia."
To je určite dobrá správa pre tých, ktorým súčasný stav služby nevyhovuje, resp. stále uvažujú o jej vyskúšaní. No a samozrejme je to ešte lepšia správa pre tých, ktorí službu využívajú od jej spustenia v novembri 2019. U nás zatiaľ nie je k dispozícii.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Mega výpredaj roka už začal 59
- V internetovej kaviarni sa kazí jeden Ryzen 7 9800X3D za týždeň alebo dva 115
- Hry v roku 2026 43
- Assassin’s Creed Hexe má najdlhší vývoj v histórii série, bude najtemnejší 52
- BootROM kľúče pre PlayStation 5 unikli, môže to viesť k trvalým jailbreakom konzol 62
- Nemecký distribútor zastavil predaje vyšších RTX 50 kariet, nižšie obmedzil 132
- Epic rozdáva hry Total War: Three Kingdoms a Wildgate 25
- Epic Store dnes rozdáva hru Chivalry II 15
- Ubisoft už teasuje návrat Edwarda 41
- Filmy v roku 2026 31 zobraziť viac článkov >












