Otec sérií GTA a Red Dead Redemption Dan Houser opúšťa Rockstar Games |
Dan Houser, ktorú so svojim bratom založil Rockstar Games odchádza z firmy.
Meno Dan Houser je s Rockstarom späté minimálne tak, ako séria Grand Theft Auto. Ide o spoluzakladateľa spoločnosti, ktorý aktuálne oznámil svoj odchod. Houser firmu založil so svojim bratom Samom v roku 1998. Od tej doby zostal hlboko ponorený do tvorivej činnosti štúdia, kde fungoval ako hlavný spisovateľ a creative director každej Grand Theft Auto hry od GTA 2, Red Dead Redemption hier, Bullyho, Max Payna 3 a ďalších titulov.
Je spravodlivé povedať, že Dan Houser a Rockstar sú spätí doslova ako jedna osoba. Jeho odchod firmu pravdepodobne hlboko zasiahne a môže sa odraziť na kvalite budúcich hier. Take-Two Interactive (materská spoločnosť Rockstaru) oznamuje Houserov odchod v prekvapivo krátkej tlačovej správe:
"Po dlhšej pauze, ktorá začala v jari 2019, opustí spoločnosť Rockstar vice prezident a vedúci kreatívneho oddelenia Dan Houser. Jeho posledným dňom vo firme bude 11. marec 2020. Sme extrémne vďační za jeho prínos. Vďaka nemu Rockstar Games vyvinulo niektoré z najviac kriticky uznávaných a komerčne úspešných herných svetov, vybudovalo globálnu komunitu vášnivých fanúšikov a zložilo neuveriteľne talentovaný tím, ktorý bude aj naďalej pracovať na súčasných a budúcich projektoch."
Už odzačiatku čítania tejto novinky asi všetci uvažujete o tom, prečo sa Houser rozhodol odísť. Dôvod bohužiaľ nie je verejnosti známy. Vývojové cykly Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption 2 boli dlhé a náročné, takže možno sa momentálne aktívne nepodieľa na inej hre a chce odísť do dôchodku ešte pred svojou päťdesiatkou (momentálne má 46).
Napriek tomu sa zdá, že jeho odchod z Rockstaru je úplný, namiesto toho, aby sa presunul iba do obmedzenejšej a menej náročnej pozície. Veríme, že sa čoskoro dozvieme ďalšie podrobnosti a hlavne dôvod jeho odchodu. Medzitým sa hovorí, že Rockstar pracuje na mnohých nových projektoch, vrátane Grand Theft Auto 6, Bully 2 a novej IP zasadenej v stredoveku. Bude zaujímavé vidieť, ako dopadnú nadchádzajúce projekty bez dozoru Dana Housera.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Planet of Lana II 1
- PS6 vs Xbox Next vs Steam Machine - porovnanie výkonu, špecifikácií a aj cien 83
- Nové megazľavy spustené 18
- PlayStation 6 vraj veľké odloženie nečaká, vyššie ceny RAM nemajú výrazne zmeniť p 68
- Christopher Lambert si zahrá v novom Highlanderovi 28
- Forza Horizon 6 ukázala svoju hrateľnosť 76
- Aký procesor bude mať nová Xbox konzola? 35
- Analýza ukazuje, že Sony prichádzalo o PC predaje pre neskoré vydanie hier na tejt 181
- Sony testuje rôzne nacenenia hier na PS Store 44
- Uchmatnite si Planet Coaster zadarmo 2 zobraziť viac článkov >













