Aký je Mythic Quest Ravens Banquet seriál? |
Ubisoft sa spojil Lionsgate Television a pripravili zaujímavý seriál sledujúci vývoj hier.
Ubisoft sa spojil Lionsgate Television a pripravili zaujímavý seriál sledujúci vývoj hier Mythic Quest: Raven's Banquet. Prvá séria bola práve odpremiérovaná na Apple+. Konkrétne ponúkla 9 častí po 30 minút, ktoré zachytávajú problémy vývoja hier a to humorným spôsobom..
Konkrétne sa to celé točí okolo MMO hry Mythic Quest a jej expanzie Raven's Banquet, ktorá v seriáli práve vychádza. Samotná hra je obdoba World of Warcraftu s tým, že ju hráva cez 10 miliónov hráčov. Ubisoft pre ňu vytvoril aj fake hru, ktorú seriál ukazuje. Tú vyvíjal Red Storm a síce je jednoduchá, je to presne štýl, ktorý od takejto MMO čakáte. Celé to však dopĺňajú prestrihy medzi scénami a napríklad vidíme útržky z Assassin's Creed, z Kingdom Come a hlavne veľa scén je z For Honor.
Seriál v jednotlivých častiach sleduje hlavne excentrického kreatívneho riaditeľa a jeho problémy s hlavnou vývojárkou, ale svoje slovo má v hre aj producent a aj šéf monetizácie hry. Pridáva sa aj scenárista snažiaci sa stavať na zabudnutej sláve a zachytení sú aj game testeri. Výrazný streamer samozrejme nechýba.
Samotná kvalita spracovania vôbec nie je zlá, hlavne prvá polovica série rozoberá zaujímavé témy, v druhej polovici série sa už témy viac rozdrobujú a ponímajú zjednodušene alebo len v rýchlosti. Ale seriál pekne zachytáva nekoordinované zásahy do hry na jednotlivých úrovniach vývoja, kde každý chce niečo iné. Ukazuje ako vedenie nepočúva testerov, alebo ako šéf speňaženia tlačí do fantasy hry kasíno. A aj to, ako je taká veľká hra závislá od streamerov, ktorými sú často deti. Riešia sa aj nacisti v hre, herná výstava a aj veľký herný event alebo hackeri. Nechýba ukážka postavenia žien v tomto biznise, možno škoda, že len mierne sa dotkli crunchovania, rozpočtov alebo game supportu, ktorý náležite umiestnili do pivnice. Alebo približujú aj prácu scenáristu na MMO hre, ktorý sa priam vyžíva v prestrihových scénach Red Dead Redemption 2. Všetko je samozrejme zjednodušene a v humornom spracovaní.
Zaujímavým prídavkom do seriálu je viac oddelená piata časť, ktorá ukazuje vývoj roky dozadu, kedy sa štúdiá rodili na jednoduchých nápadoch, ktoré sa postupne rozpadali v nespojitosti názorov, upravovaním cieľovky hry marketingom, alebo aj licencovaním značky filmovým spoločnosťami ako Disney, ktoré z toho spravili niečo úplne iné. Možno až dotiahnuté do extrému, ale dobre to priblížili.
Celkovo dobre spracovaný sitcom, možno by si herná oblasť zaslúžila aj vážnejší seriál, kde by sa témy rozoberali hlbšie a realistickejšie, ale ani toto nie je zlé poňatie na priblíženie fungovania firiem. Uvidíme, či seriál dostane aj druhú sériu.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 44
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 63
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 35
- V Číne sa odohral prvý futbalový zápas autonómnych AI robotov 16
- Call Of Duty: WWII je už v Game Passe 53
- Parametre RTX 5070 Super leaknuté 101
- Blue Screen of Death obrazovka vo Windows systéme končí, nahradí ju čierna obrazov 27
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69 zobraziť viac článkov >