Google chce, aby Samsung a aj ďalšie firmy prestali upravovať Android |
Podľa názoru Google niektoré zmeny, ktoré firmy zavádzajú do Androidu, vedú akurát tak k väčšej zraniteľnosti ich mobilov. Ich interný tím "Project Zero" hovorí, že síce firmy sa snažia spraviť Android viac zabezpečeným, ale v konečnom dôsledku ho robia menej odolným pre hackerov/crackerov.
Google poukázal na to, že napríklad Samsung pri zmenách pridal vlastné ovládače, čím vytvoril priamy prístup k jadru. Vytvorila sa nimi chyba pamäte. Konkrétne sa to stalo vo verzii A50. Samsung chybu medzičasom odstránil.
Google navrhuje, aby výrobcovia používali vstavané bezpečnostné funkcie systému Android namiesto toho, aby vykonávali zbytočné zmeny v jadre. A vyzval výrobcov, aby častejšie vydávali záplaty na ich produkty.
Zdroj:
www.techradar.com
Páči sa mi! (+7)
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 14
- Nolanova Odysea skončila s vysokým hodnotením v recenziách 144
- Koniec diskov na PlayStation už Sony priniesol žalobu za viac ako 400 miliónov eur 118
- RECENZIA: DOOM: The Dark Ages | Revelations 15
- Zomrel Sam Neill, hviezda Jurského parku 46
- Šéfka Xboxu po masívnych prepúšťaniach mieri do poradnej skupiny americkej centrál 61
- Assassin's Creed Black Flag Resynced už predal 2 milióny kusov 80
- PlayStation 6 môže byť viac než klasická konzola. Sony naznačilo smerovanie mimo o 62
- Assassin's Creed prekonal 250 miliónov predaných hier, Black Flag Resynced ďalej p 38
- OpenAI spúšťa GPT 5.6 pre všetkých 31 zobraziť viac článkov >














