Analytici odhadujú, že úvodné predaje Xbox Series X a PS5 budú vyššie ako pri aktuálnej generácii |
Zdá sa, že úvodné predaje nových konzol prekonajú predaje pri štarte PS4 a Xbox One.
Zdá sa, že úvodné predaje nových konzol prekonajú predaje pri štarte PS4 a Xbox One. Teda za podmienok, že koronavírus nespôsobí výpadok výroby a kusov bude dostatok, ako aj to, že cena nebude nad 499 dolárov. Aspoň tak hovorí analytik Piers Harding-Rolls z IHS Markit agentúry. V novom MVCUK magazíne povedal:
"Aj keď o vydaní konzol novej generácie nevieme veľa, očakávam, že konzoly PS5 a Xbox Series X budú mať silný štart, ak nebudú existovať obmedzenia dodávok a ceny budú v prijateľnom rozsahu, teda 499 dolárov alebo nižšie.
Myslím, že PS5, ako aj Xbox Series X porazia štartovacie čísla PS4 a Xbox One. Bude to tým, že PS4 má podstatne väčšiu aktívnu používateľskú základňu v porovnaní s PS3 už v roku 2013, čo by malo spoločnosť Sony uviesť na trh silnejšiu východiskovú pozíciu. Očakávam tiež, že spoločnosť Microsoft bude mať oveľa efektívnejší štart tejto generácie v porovnaní s Xbox One a bude mať lepšiu pozíciu na podporu vyšších úvodných predajov."
A ako si budú podľa analytika zákazníci konzoly vyberať?
"Pri next-gene očakávam silnejšie zameranie na služby, ktoré budú diferencovať ponuky konzol. Je zrejmé, že spoločnosť Microsoft sa zameria na Xbox Game Pass, ale iba ako súčasť súboru spôsobov prístupu k obsahu pomocou rôznych distribučných a speňažovacích modelov. Neočakávam plný prechod na predplatné. Očakávam tiež, že spoločnosť Sony bude naďalej vyvíjať službu PlayStation Now. Ako držitelia platformy spájajú svoje služby a ako sú integrované do ponuky produktov, bude hrať dôležitú úlohu pri zapájaní spotrebiteľov."
Zaujímavé, za čo všetko analytikov platia.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 109
- Grand Theft Auto VI sa zase odkladá! 200
- Rusko nedokáže vyrobiť plánovaný Baikal-M procesor, ruší plány 109
- Pozor na čínske produkty - robotický vysavač posielal domov údaje, no keď ich maji 67
- Rusi predstavili svojho AI robota, spadol im priamo pri prezentácii 87
- GTA VI má už dokončený obsah, už sa len doťahuje 93
- Xpeng Iron je doteraz najhumanoidnejší robot 44
- Predator Badlands končí v recenziách prekvapivo dobre 67
- Aký herný PC desktop kúpiť na jeseň 2025? Za 1000, 1200, 1400 alebo 2000 eur? 37
- Witcher - séria 4 - recenzia na seriál 51 zobraziť viac článkov >













