Benchmark Sisoft Sandra odhalil taktovanie a aj počet jadier Intel Xe DG1 grafiky. Jadier bude 768 pri 1.5GHz taktovaní a s 3GB RAM. Je to zrejme najnižšia samostatná grafika, ktorú firma ponúkne a ak nič na taktoch a jadrách nezmení, bude mať 2.4Tflops.
Je to prekvapivo nízky výkon s nižšou pamäťou ako máme teraz v hernom low-ende, totiž už GTX1650 mala 2.9 Tflops a aktuálny low-end Nvidie má 4.4 Tflops, ale je to karta z LP série, nie je pre vyslovene hráčov, ktorí dostanú výkonnejšie HP verzie.
Uvidíme, či bude túto kartu Intel aj predávať. DG1 je testovacia karta určená na prípravu systémov, ovládačov, enginov, aby vývojári a firmy otestovali svoje projekty na Intel grafike a pripravili sa na vydanie novej generácie. Napríklad aktuálne Intel robil úvodný marketing s Gears Tactics, ktorá je už na Xe grafiky pripravená.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- YouTube blokuje prehrávanie videa v prehliadačoch pri zamknutej obrazovke na mobil 108
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 42
- Nový Xbox Magnus má byť hybridná PC konzola 134
- The Last of Us seriál bude mať zrejme len tri série 97
- CXMT ide proti prúdu, predáva lacné DDR4 pamäte 52
- Sony si patentovalo ovládač bez tlačidiel 49
- Februárové hry 35
- Nvidia vraj nevydá Super verzie grafík, meškať má aj generácia RTX 60 Rubin 129
- PGS bolo odkúpené Smarty reťazcom 55
- Nový Xbox je v pláne na koniec roka 2027 90 zobraziť viac článkov >













