Xbox Series X a S sú jediné konzoly s plnou RDNA2 architektúrou |
Po oficiálnom ohlásení prvých RDNA2 grafík od AMD Microsoft potvrdzuje, že jeho Xbox konzoly sú jediné, ktoré majú plnú novú architektúru.
Po oficiálnom ohlásení prvých RDNA2 grafík od AMD Microsoft potvrdzuje, že jeho Xbox konzoly sú jediné, ktoré majú plnú novú architektúru. Nakoniec to aj vieme, keďže od začiatku ohlasuje všetky funkcie, ako raytracing (odlesky, tiene, nasvietenie, zvuk), VRS (na zrýchlenie grafiky), mesh shader (realtime manipulácia objektov) a sampler feedback (grafika si sama vypýta textúry, funkcia šetrí pamäť).
Pridávajú k tomu aj Machine learning funkcie, ktoré budú pre lepšiu inteligenciu NPC postáv, lepšie animácie a vylepšenú vizuálnu kvalitu cez techniky, ako "super resolution" cez machnie learning. To je funkcia, ktorú ešte spolu s AMD rozbiehajú a bude ich verziou DLSS.
Microsoft intenzívne spolupracuje s AMD na týchto funkciách a to ako pre konzoly, tak PC. Pri PC je dôležité, že toto všetko podporuje už celá RTX séria Nvidie a autori to budú môcť aplikovať aj na AMD karty, vďaka čomu sa budú funkcie čoraz viac využívať.
Microsoft ešte o týchto funkciách a ich zapracovaní v konzole prinesie aj podcast.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 172
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 109
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 46
- Steam Machine už dostáva prvé testy 138
- Je DJka Gabriela Chiquin predlohou cover girl GTA VI? 66 zobraziť viac článkov >













