Fenomén The Sims 2 infikuje všetky všetky platformy bez rozdielu, dokonca aj PSP a NDS. Ako sa budú navzájom odlišovať? NDS verzia si udrží elegantný 3D kabát. Jediné mesto, do ktorého sa so svojou vytvorenou postavou pozriete, bude Strangetown, akási simácka varianta Roswellu, ktorá bola prítomná aj v PC verzii. Novinkou ale je, že do spomínaného mesta prichádzate prevziať miestny hotel a budete musieť z neho vytvoriť dokonalú oázu pokoja. Samozrejme, že úpravy hotela a s tým súvisiace doplnky niečo stoja a tak na radu prichádzajú misie, ktoré budete dostávať od troch VIP charakterov, jednak vo forme vzájomného stretnutia, ale taktiež aj vo forme telefonátov na váš mobilný telefón. Popri plnení misií a získavaní peňazí pripravili autori aj viacero minihier, súvisiace s hlavnými prednosťami handheldu NDS (touchpad, mikrofón). Príkladom využitia takého mikrofónu bude minihra, v ktorej budete mať za úlohu povysávať jednotlivé miestnosti, pričom vysávač budete ovládať hlasom. Vidíte, že aj domáce práce môžu byť zábavné!
PSP verzia bude obsahovať predovšetkým prepracovaný dej, v ktorom budú hlavnú úlohu hrať príbehové misie a RPG štýl hrania. Nemalou mierou sa na zmene žánru podieľa aj novinka, ktorou sa budete môcť v tomto titule dorozumievať. Popri klasike v podobe social totiž pribudne aj konverzácia, ktorá sa bude podobať klasickým RPG rozhovorom, kedy máte na výber z viacerých ponúkaných tém/odpovedí a je len na vás, ako zareagujete. Ďalšou novinkou v sérii The Sims bude „patience“ lišta zo špecifickým číslom, ktoré vám povie, koľkokrát môžete svojimi rečami beztrestne uraziť simáka predtým, než totálne znechutený ukončí s vami akúkoľvek rozpravu.
Aby ste sa ale nezľakli, všetky dôležité charakteristiky titulu The Sims 2, ako sú bývanie či nákup nábytku, v hre ostali zachované, ibaže boli obohatené o vyššie spomínané špeciality. A aby toho nebolo málo, podobne ako aj u DS verzie, aj tu sa môžete tešiť na viacero miniher, spomedzi ktorých spomeniem tanec v miestnom salóne. Ako vidíte, tím okolo Willa Wrighta nezaháľa. Mobilné verzie Sims 2 sa dostanú na trh koncom tohto roka.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Severokórejský infiltrátor odhalený v Amazone vďaka oneskoreniu klávesnice 26
- Nové zľavy pred Vianocami 35
- Najväčšie hry v roku 2026 52
- Mega výpredaj roka už začal 26
- Avatar 4 a Avatar 5 majú potvrdené dátumy, trojka už má za sebou prvý víkend, v kt 56
- Aká je ponuka TV? Ktorý televízor kúpiť na Vianoce? 29
- Steam Replay 2025 ukázal, že hráči trávia len okolo 14% času pri nových hrách 55
- Jeden kupujúci dostal pekný darček od Amazonu, namiesto dvoch SSD mu prišli dve kr 50
- Epic dnes rozdáva parádnu RPG Disco Elysium 19
- Najhoršie filmy roka podľa Metacritic 40 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS2 PSP DS PS Vita Vývoj: EA / Maxis Štýl: Managementová Web: domovská stránka hry
| |||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||






















