Českej Bohemke sa minulý rok náramne darilo |
České štúdio Bohemia Interactive zverejnilo štatistiky za rok 2020 a rozhodne sa majú čím chváliť
České štúdio Bohemia Interactive zverejnilo štatistiky za rok 2020 a rozhodne sa majú čím chváliť. Minulý rok sa im totiž darilo spoločne predali 5,7 milióna kusov svojich hier a DLC do nich s tržbami cez 61 miliónov eur. Okrem toho ale majú vo svojom portfólio aj free to play tituly a celkovo tak minulý rok mali 14 miliónov aktívnych hráčov. Detailnejšie štatistiky ich 4 aktuálnych hier nájdete v priloženej infografike a ako môžete vidieť, stále sa predajne darí aj ich zombie survivalu DayZ, čo bol minulý rok ich bestseller.
Samotná Bohemka má viac ako 350 zamestnancov v 6 štúdiách v 3 krajinách, medzi nimi však už nie je slovenská pobočka, ktorá bola zatvorená v priebehu jari minulého roka.
A čo plánuje Bohemka na tento rok? Niečo málo nám k tomu prezradil Petr Poláček, marketingový riaditeľ štúdia: "Rok 2020 bol pre Bohemia Interactive jeden z najúspešnejších vo viac ako dvadsaťjedenročnej histórii štúdia, ktoré je ako jedno z mála v regióne stále v rukách pôvodných zakladateľov a nezávislé. Podrobnejšie ekonomické a predajné čísla zverejníme v priebehu niekoľkých týždňov, ale do roku 2021 vstupuje Bohemia Interactive sa smelými plánmi pre všetky existujúce a budúce projekty. Fanúšikovia našich hier sa môžu tešiť na dôkladnú podporu a starostlivosťou o existujúce produkty na PC, starých aj nových konzolách (DayZ, Vigor, Ylands, Arma 3), ale aj na celý rad noviniek na úrovni hier i štúdia. Bohemia Interactive bude aj v roku 2021 jedným z hlavných ťahúňov českého herného priemyslu, o čom sa všetci čoskoro presvedčia."
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Dune: Awakening 40
- Nové mega zľavy spustené 41
- Mafia: The Old Country je už gold 99
- Sega sprístupnila deväť retro hier zadarmo pred ich odstránením z mobilných obchod 7
- Prichádza ohlásenie okolo Red Dead Redemption značky? 60
- RECENZIA: FBC: Firebreak 58
- RECENZIA: Cyberpunk 2077: Ultimate Edition (Switch 2) 54
- Xbox Series X je znovu dostupný aj u nás, cena išla hore 89
- Nintendo už rozdáva bany na Switch 2 konzole 50
- Microsoft potvrdil zmluvu s AMD na nové Xbox konzoly, naznačil handheld a zapracov 156 zobraziť viac článkov >