Microsoft Mesh predstavený, umožní virtuálne stretnutia, komunikáciu a spoluprácu |
Microsoft na aktuálnom Ignite evente predstavil novú komunikačnú platformu Microsoft Mesh
Microsoft na aktuálnom Ignite evente predstavil novú komunikačnú platformu Microsoft Mesh. Je to virtuálna platforma, v ktorej komunikujete priamo na cloude. Pritom platforma má viac režimov a to ako AR cez Hololens okuliare, kde môžete spolupracovníkov doslova vidieť v miestnosti, alebo VR, respektíve 3D sledovanie, kde sa postavy a aj diváci zobrazia v rozmanitých prostrediach. Celé sa to pritom renderuje priamo na Azure serveroch.
Ukazujú v podstate budúcnosť Microsoft Teams meetingov, kam sa nakoniec táto funkcia aj zapracuje. Mesh tak môže slúžiť aj na prezentácie alebo výuku. Presne cez tento režim aj Microsoft práve túto platformu pre redaktorov prezentoval.
Popritom Microsoft ukázal, ako by mohol na ich Hololense vyzerať Pokemon Go, aj keď len ako koncept.
Videá z prezentácie to bližšie ukazujú:
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 167
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 42
- Je DJka Gabriela Chiquin predlohou cover girl GTA VI? 66
- Steam Machine ukazuje prvé CPU benchmarky, výkon je výrazne nad Steam Deckom, ale 66
- Porovnanie Vice City 2002 vs 2026 38 zobraziť viac článkov >















