Fortnite sa chce vrátiť na iOS v Južnej Kórei |
Keďže Južná Kórea ako prvá odsúhlasila zákon, ktorý prikazuje Apple a Google možnosť pridať platieb pre tretie strany, Epic už nemá problém vrátiť Fortnite na iOS.
Keďže Južná Kórea ako prvá odsúhlasila zákon, ktorý prikazuje Apple a Google pridať možnosť platieb pre tretie strany, Epic už nemá problém vrátiť Fortnite na iOS. Môže totiž obísť 30% poplatky firmy.
Epic has asked Apple to restore our Fortnite developer account. Epic intends to re-release Fortnite on iOS in Korea offering both Epic payment and Apple payment side-by-side in compliance with the new Korean law.
- Fortnite (@FortniteGame) September 9, 2021
Samozrejme, Apple s tým problém bude mať, keďže Epic predtým porušil ich pravidlá a nemusia mu to dovoliť. Reálne sa však situácia v Kórei dostala do stavu, ktorý Epic vo Fortnite ukázal už pred rokom, a teda hry budú môcť mať na výber platobné brány. Pričom vlastná brána môže mať nižšie ceny ako platobná brána priamo cez Apple, keďže tam im nikto neberie 30%.
Kórejský zákon nadobudne platnosť čoskoro a ako Apple, tak aj Google sa na to musia pripraviť. Ďalšie štáty pripravujú podobné zákony a k tomu sa stále čaká na rozsudok v prípade Epic vs Apple, ktorý by mohol tieto veci upraviť aj v Amerike.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy boli spustené 5
- Microsoft zlacnil Game Pass Ultimate a PC Game Pass 64
- Assassin's Creed Black Flag Resynced sa predstavuje 92
- Porovnanie pôvodného Assassin's Creed Black Flag a nového remaku 43
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 43
- RECENZIA: Ghost Master: Resurrection 1
- Čo prinesie Assassin's Creed Black Flag Resynced? 69
- Diablo 4: Lord of Hatred má prvé recenzie 33
- Assassin's Creed Black Flag Resynced bude predstavený 23. apríla 35
- RECENZIA: Tides of Tomorrow 1 zobraziť viac článkov >













