Techinsights sa detailnejšie pozrelo na súčiastky jedného z nových iPhone mobilov a odhadlo cenu súčiastok. Samozrejme nevedia, aké má Apple zľavy, ale s trhovými cenami im to vyšlo na 570 dolárov, pričom iPhone 13 Pro stojí od 999 dolárov vyššie. Je to o 20 dolárov viac ako iPhone 12 Pro, ktorého zloženie vyšlo pred rokom za 548 dolárov a približne o 60 dolárov viac ako S21 plus, ktorého súčiastky vyšli okolo 508 dolárov, ten sa predával za 999 dolárov.
Mobil rozobralo aj iFitix, ak si chcete pozrieť súčiastky. Kde upozorňujú na dvojité sklo, ktoré pri páde môže znamenať dvojitú škodu a ťažké vymieňanie. Zároveň všeobecne Apple znovu pritvrdilo v antirepair praktikách a napríklad ak sklo nedáte vymeniť v oficiálnom servise, prestane vám fungovať rozpoznávanie tvárou.
Pre zaujímavosť v roku 2015 sa v iPhone nedali opraviť dve súčiastky, minulý rok to bolo 9, teraz to zrejme stúplo na 10.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvé zábery z nového Highlander filmu s Henrym Cavillom 36
- Celá prvá séria Fallout seriálu je voľne dostupná na YouTube 22
- Podľa analytika Goldman Sachs je to len začiatok: ceny RAM prudko rastú a zdražova 94
- Zomrela Catherine O'Hara zo Sám doma aj The Last of Us 33
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 35
- Filmová adaptácia hry Split Fiction už má scenár 45
- Nový Xbox Magnus má byť hybridná PC konzola 133
- Fallout 76 je dočasne zadarmo pri príležitosti finále seriálu 7
- Rambo prequel sa už natáča, robí ho režisér Sisu 28
- The Last of Us seriál bude mať zrejme len tri série 95 zobraziť viac článkov >












