Apple namietlo proti rozhodnutiu súdu sprístupniť platobné systémy tretích strán |
Napriek tomu, že sa Epic v rozhodnutí súdu odvolal, pôvodné nariadenie o tom, že v decembri musí Apple sprístupniť platobné systémy tretích strán stále platí.
Súd Epicu s Apple sa bude ťahať ešte dlho, ale možno prvý dôsledok súdu uvidíme už v decembri. Totiž síce Epic vo väčšine bodov, ktoré chcelo dosiahnuť prehralo, vyhralo v bode, v ktorom musí Apple sprístupniť platobné systémy tretích strán. Napriek tomu, že sa Epic odvolal, rozhodnutie stále platí. Apple proti tomu práve poslalo súdu námietku a chce to zastaviť do plného ukončenia súdu. Je to prekvapivé, keďže pôvodne nazvalo rozsudok veľkým víťazstvom.
Ak to súd neuzná, bude po 9. decembri Apple musieť umožniť aplikáciám pridať platobné systémy tretích strán, respektíve ľubovoľné platby a tlačidlá na stránky. Tie už automaticky Apple nedajú 30% poplatky. Zároveň budú môcť vývojári posielať promo priamo zákazníkom a nebudú môcť byť nijako obmedzovaní v komunikácii s nimi. To sa Apple teraz snaží blokovať, aby čo najviac zarobilo.
Apple tvrdí, že takéto možnosti ohrozia bezpečnosť používateľov a preto ich chce zastaviť.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 172
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 111
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 46
- Steam Machine už dostáva prvé testy 138
- Je DJka Gabriela Chiquin predlohou cover girl GTA VI? 66 zobraziť viac článkov >













