Razer pripravil handheld s novým Snapdragon G3x Gen 1 čipom |
Zatiaľ devkit handheldu od Razeru naznačuje, akým smerom chce Qualcomm tlačiť nové Snapdragon čipy. Uvidíme, či sa to ujme. Minimálne na Game Pass streaming by vyzeral zaujímavo.
Razer priebežne navštevuje mobilné hranie a už dávnejšie mal PC tablet s hernými ovládačmi, mobilom zase pridal doplnkové gamepadové násady, ale teraz už prešiel do kompletného herného handheldu. Aj keď zatiaľ spravil pre Qualcomm len devkity. Firma ešte nevie, či tento handheld posunie aj do masovej výroby. Najskôr chce vidieť hry od vývojárov, a teda aj to, či sa mu oplatí ísť týmto smerom.
Qualcomm sa totiž najnovšie snaží expandovať na všetky strany, a teda ide so svojimi čipmi ako do PC, tak skúša aj herné zariadenia ako napríklad toto. Konkrétne s čipom Snapdragon G3X Gen 1, ktorý je nadizajnovaný na herné zariadenia bežiace na Androide a na streamovanie z cloudu alebo z PC. Nakoniec s Xbox ovládaním vyzerá handheld ako pripravený na Game Pass streaming. Qualcomm mu chce dať aj vlastné hry a preto vývojárom rozdá tieto devkity.
Čip v Razer handhelde dopĺňa chladiaci systém, pridaný na to, aby sa čip nespomaľoval. Má aj haptickú odozvu, štyri reproduktory napojené na Snapdragon Sound technológiu, pridáva sa 1080p predná kamera na streamovanie aj svojej tváre. Batéria je v ňom 6000mAh a displej je OLED 1080p/120Hz s HDR. Ponúka aj 5G na streamovanie hier a aj Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.
Nevieme presne výkon čipu, ale zrejme to bude vyššie ako Snapdragon 888, a teda o rýchlosť sa nebude treba obávať. O čo sa bude treba obávať je všeobecné prijatie hráčmi, kde tieto Android zariadenia to nemajú ľahké, kým neponúknu niečo viac ako štandardné mobilné hry. Nie je to Steam Deck, kde sa dá spustiť prakticky všetko z PC.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 43
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 63
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 25
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 35
- V Číne sa odohral prvý futbalový zápas autonómnych AI robotov 16
- Call Of Duty: WWII je už v Game Passe 53
- Parametre RTX 5070 Super leaknuté 101
- Blue Screen of Death obrazovka vo Windows systéme končí, nahradí ju čierna obrazov 27 zobraziť viac článkov >