Popri vydaní RX 6500XT 4GB odstránilo AMD zo stránky slogan '4GB nie je dosť na hry' |
AMD práve vydáva RX 6500XT 4GB kartu, ktorá má na jednej strane málo pamäte, na druhej je drahá so slabým výkonom
HARDWARE > NOVINKY >
AMD sa už od roku 2020 snažilo tlačiť marketing, že 4GB VRAM je málo na dnešné hry. Poukazovalo, že 4GB môže vytvárať sekanie, errory, nízky framerate. Tomu je však v roku 2022 koniec, vydáva Radeon RX 6500XT so 4GB pamäťou a hneď všetko stačí.
Zo stránky nenápadne staré hlášky vymazali, aby mohli s kľudným svedomím vydať novú kartu. Tú ponúkajú za 199 dolárov, aj keď u predajcov to bude aj dvojnásobok.
Recenzie sú už vonku a hovoria, že 4GB už nestačí alebo, že je to lastgen výkon a na úrovni 5500XT, keďže je výkonom veľmi podobná 5500XT, niekedy ju predbieha aj 1650 Super alebo aj GTX1060. Ray tracing na nej ide, ale veľmi zle.
U nás ešte nie je na skladoch, ale prekvapivo Alza naskladnila RX 6900 XT a má aj RTX 3070ti a 3080 alebo 3080ti.
Zdroj:
videocardz.com
Páči sa mi! (+2)
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 43
- Severná Kórea má opäť svoj jediný Steam bod, tajomný hráč sa po absencii znovu vrá 43
- Filmová recenzia: Predátor: Zabijak zabijakov 31
- Problémy s chladením PlayStation 5 konzoly sa zrejme rozširujú 81
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 58
- Asus omylom spojil RTX 50 a RX 9070 XT do jednej grafickej karty 17
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 35
- Začal letný vypredaj na Steame 40
- Resident Evil: Requiem ukázal ďalšie detaily 63 zobraziť viac článkov >