Activision Blizzard má na krku ďalšiu žalobu |
New York sa rozhodol zažalovať Activision Blizzard, zdá sa im, že sa Bobby Kotick chce zbaviť zodpovednosti a pre jeho chyby bola cena odkúpenia nižšia.
pridal saver 6.5.2022 o 8:05 pod hry
HRY > NOVINKY >
Na Activision bola podaná zvláštna žaloba a zažalovali ho Penzijne fondy New Yorkských učiteľov, hasičov a policajtov. Tí zjavne mali nakúpené akcie na svoje fondy a teraz žalujú Activision a Bobbyho Koticka.
Hovoria, že Bobby má osobnú zodpovednosť za problémy firmy, ktoré následne znížili hodnotu akcii firmy. Nakoniec im ide hlavne o cenu akcii, ktorá bola podľa nich nízka a mohla byť vyššia. Cena však bola nedávno odsúhlasená 98% akcionárov.
V žalobe tvrdia aj to, že Kotick nebol spôsobilý na rokovanie o predaji spoločnosti a že predajom chcel „uniknúť zodpovednosti za hrubé porušenie zvereneckej povinnosti“.
Je to v poradí ďalšia zo žalôb, ktoré si Activision musí vyriešiť.
Zdroj:
www.axios.com
Páči sa mi! (+2)
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 90
- Grand Theft Auto VI sa zase odkladá! 174
- Do nového Múmia filmu sa vráti Brendan Fraser a Rachel Weisz 47
- Zaklínač na Netflixe stráca divákov 92
- Plánujete kúpiť štvorkolku? Čo takto osemvrtuľovku Jetson One? 20
- Amech roky vedel, že jeho teplovodivá pasta SGT-4 poškodzuje chladiče a procesory 39
- Aké ceny teraz majú grafické karty? 42
- OLED monitory sú už v cenách pod 500 eur 157
- Novembrové hry 31
- Predator Badlands končí v recenziách prekvapivo dobre 67 zobraziť viac článkov >














