PRIHLÁS

Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný TikToku, páči sa mu jeho algoritmus

pridal Kejdžop 19.6.2022 o 9:41 pod software
Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný TikToku, páči sa mu jeho algoritmus


Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný platformám ako WeChat alebo TikTok, povedal to zamestnancom počas odpovedania na ich otázky.

Musk zároveň zdieľal svoju víziu, aby Twitter oslovil 1 miliardu používateľov. Povedal, že mimo Čínu neexistuje žiadny ekvivalent WeChatu a pochválil algoritmus TikToku za to, že nie je "nudný". 

„Twitter by sme mohli vylepšiť rovnakým spôsobom, aby bol zaujímavý," povedal Musk.

Ak sa Muskovi podarí prevziať Twitter, je možné, že neostane generálnym riaditeľom, bude ale hlboko zapojený do fungovania. Taktiež povedal, že spoločnosť musí byť "finančne zdravá" a musí znížiť svoje náklady. Napriek tomu, že súčasný generálny riaditeľ Parag Agrawal povedal zamestnancom na predchádzajúcom stretnutí, že prepúšťanie sa „v súčasnosti neplánuje“, po prevzatí Twitteru Muskom k tomu veľmi pravdepodobne príde. V spojitosti s financovaním Twitteru sa už dlhšie hovorí o akomsi predplatnom, ktoré by sa mohlo zaviesť, alebo o nutnosti si zaplatiť za overenie účtu.

Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný TikToku, páči sa mu jeho algoritmus

Na jednej strane sa Musk chváli tým, že na Twitteri chce nechať voľnosť prejavu a nedávať žiadne doživotné bany, ale keď mu teraz zamestnanci SpaceX zverejnili otvorený list, v ktorom ho kritizovali. Rovno ich vyhodil.

V liste poukazujú na správanie Elona Muska na Twitteri a tvrdia, že poškodzuje imidž spoločnosti a morálku zamestnancov. Zamestnanci sa obávajú, že Elonovo pokračujúce hrubé online správanie môže poškodiť reputáciu SpaceX a tiež odstrašiť nových potenciálnych pracovníkov. V otvorenom liste hovoria:

"Každý Tweet, ktorý Elon pošle, je de facto verejným vyhlásením spoločnosti," uvádzajú zamestnanci SpaceX.

List podpísali už stovky zamestnancov SpaceX.  

Nie je to jediný kontroverzný prípad firmy Elona Muska. Tesla, ktorá rovnako patrí Muskovi, nedávno čelila obvineniu z diskriminácie černošského zamestnanca, ktorému bolo pôvodne porotou priznané odškodné vo výške 137 miliónov dolárov, ktoré neskôr sudca znížil na 15 miliónov. K zníženiu ho podľa jeho slov prinútili právne princípy a zároveň dodal, že existuje množstvo „znepokojujúcich“ dôkazov na podporu výsledku procesu. Teslu taktiež v minulosti žaloval štát Kalifornia kvôli „nekontrolovateľnému rasizmu“ v jednej z tovární.





Páči sa mi! (+2)






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Playstation 3 (7)
Ahojte, nedávno som si kúpil z bazáru PS3 čisto kv...
|Herné slúchadlá - čo máte vy ?... (8)
Čaute, len tak zo zaujímavosti, aké herné slúchadl...
|Vplyv prerušenia hrania digitá... (6)
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či si myslíte...
|Resident evil 2 (3)
Za mňa najlepšia časť z celej Resident Evil série,...
|Cronos the new dawn (1)
Poradíte mi prosímvás či táto hra je tak ťažká ako...
|Hlavná diskusia (33)
O všetkom, respektíve ak máte nejaké otázky alebo ...
|Diskusia k hlasovaniu (sector) (11127)
Tu môžete rozviesť svoje zahlasovanie v sector hla...
|Serialy (17196)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Sector hraje ... (127000)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Screenshots (63997)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Svet, ukrajina, vojny ... (43732)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk