Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

Príbeh Obi-Wana bol doplnený v seriálovej podobe.

pridal saver 25.6.2022 o 11:03 pod filmy
Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

FILMY > NOVINKY >

Prvá séria Obi-Wan Kenobi seriálu sa skončila a ponúkla peknú vsuvku medzi Star Wars epizódu 3 a epizódu 4. Síce seriál mal len 6 častí, ale priniesol pekný príbeh, ktorý nahliadol do života Obi-Wana v exile a pridal chýbajúce prepojenia medzi filmami.

Ak ste nepozerali, nasledujú spojlery.

Presnejšie seriál objasnil prepojenia, ktoré boli nevysvetlené a napríklad to, odkiaľ Leia pozná Obi-Wana, ale išiel aj hlbšie do vzťahu Obiwana s Darth Vaderom. Celé sa to udialo 10 rokov po Epizóde 3, kde Obi-Wan žil na Tatooine, dával pozor na Luka, skrýval sa pred impériom a prešiel k bežnému bezvýznamnému životu. To sa však v niekoľkých dňoch zmení a celé to spustí únos Lei.

Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

Seriál je viac menej pohľad do vnútra Obi-Wana, ktorý trpí tým, že nezachránil Anakina, stratil spojenie so silou a zdá sa, že s ňou už nechce nič mať, ale situácia ho donúti vrátiť sa späť do starého života. Prvé epizódy sú síce pomalšie, kde seriál ešte len ukazuje situáciu a približuje jednotlivé postavy, ale postupne sa tempo epizód mení a pribúda akcie. Vidieť, ako sa v každej epizóde snažili autori ponúknuť aspoň jedno výraznejšie prepojenie medzi filmami. Či už hlášky ako Hello There, opis mami Lei, rozhovory medzi Obi-Wanom a Darth Vaderom.

Čo bolo pre seriál dôležité, bol aj návrat Ewana McGregora a Haydena Christensena, kde veľmi dobre pokračovali vo svojich pôvodných postavách, aj keď samozrejme Hayden väčšinou zahalený. Pridali mu však aj spomienkové scény. Hayden zároveň potvrdil, že v obleku Darth Vadera nebol vždy on, keďže je nižší a na scény, kde vidieť celú postavu Vadera, potrebovali niekoho vyššieho. Dobre seriál oživila malá Leia, malý priestor dostal aj malý Luke. Z výraznejších a komplexnejších postáv pridali inkvizítorku Revu, ktorá ako dieťa prežila Anakinov útok na detských padawanov a teraz mu pomáha, aj keď stále myslí na minulosť a je rozpoltená. 

Ponúkli pohľad aj na jednotky rebelov a ich skrývanie sa, keďže skutočný odboj ešte nezačal, alebo chvíľu aj na bežný život stormtrooperov a samozrejme hlbší pohľad inkvizítorov, ktorí neustále hľadajú Jediov po celej galaxii. Celé to dobre priblížilo situáciu v galaxii v danom čase.

Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

Je tu pozitívne, že na rozdiel od Mandaloriana alebo Boba Fetta sa výraznejšie menia lokality, nie je to celé na Tatooine, ale uvidíme Alderaan, domov Lei, priblížená bola planéta Mapuzo, Mustafar so základňou Vadera, mesiac Nur, na ktorom majú základňu inkvizítori, alebo Jabiim planétu so základňou rebelov a na konci nás pri finálnom strete seriál zaviedol aj na neznámu planétu. Vo flashbackoch nás vráti na Coruscant a ukázal aj kyberpunkovú planétu Daiyu. Rozmanitosť tu nechýba.

Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

Vizuálne Disney nesklamalo, ale ani neprekvapilo, síce vidieť viac rozmanitosti a masívnejšie scenérie ako v predchádzajúcich Star Wars seriáloch, nesnažili sa vyjsť zo seriálových štandardov a posunúť to vpred. Stále je to však vizuálne pôsobivé, nie dokonalé, ale nevidieť tu až tak nedotiahnuté CGI ako v Halo. Zároveň sa pohrali aj s bojmi a choreografiou bojov, ktoré pôsobia reálnejšie a drsnejšie a sú to najlepšie, čo sme za posledné roky v Star Warse videli. Čo pôsobilo rušivo, boli naháňačky Lei, ktorú stále niekto chytal a nikdy nechytil. Ale to sú také štandardy Star Wars univerza, kde impérium najíma škuľavých Stormtrooperov.

Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?

Seriál ponúkol pekné rozšírenie Star Wars univerza a ukazuje, že stále má Disney kam rozširovať aj pôvodné príbehy a prinášať zaujímavé doplnky do príbehy. Možno scenár mohol  byť hlavne v prvých epizódach viac dotiahnutý, ale posledné epizódy to vynahradili a veľmi dobre uzavreli - 8/10.

Uvidíme, či príde aj druhá séria a kam bude smerovať, ale teraz otázka stojí, či sa zrealizuje Darth Vader seriál. Seriál totiž ukázal, že je tam veľký potenciál, Hayden by to toho hneď išiel, fanúšikovia to chcú a ostáva len odsúhlasenie od Disney. Je možno až škoda, že sa Disney viac orientuje na vedľajšie postavy, kde teraz príde seriál Andor, potom Ahsoka. Napríklad aj Luke Skywalker by už mohol dostať svoj seriál.

Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?  Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?  Aký je Obi-Wan Kenobi seriál?
Páči sa mi! (+6)


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Fifa road to world cup 98 pack... (1)
Ahojte, tak keď je téma zmeny názvu z FIFA na EA ...
|Najzábavnejšie 2p2c hry (6)
Ahojte, hľadám zábavné hry pre dvoch a viac hráčov...
|Kontrola zostavy (4)
dava nieco take zmysel? https://www.czc.cz/3417...
|Hdr na asus monitore (4)
Ahojte kupil som Asus PG48UQ co je 4K OLED monitor...
|Mk1 (2)
Zdravičko, Vie mi niekto poradiť ako nastavim vys...
|Svet, ukrajina, vojny ... (13362)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk