Sony sa ponuka Microsoftu ohľadom Call of Duty nepáčila |
Sony sa zdal ponúknutý počet rokov, ktorý bude mať Call of Duty na Playstation, paritu s ostatnými platformami málo. Chceli by zároveň najvyššiu kvalitu Call of Duty.
Sony sa vyjadrilo k ponuke Microsoftu zo začiatku roka. Jim Ryan hovorí, že bola neadekvátna na mnohých úrovniach. Microsoft im totiž ponúkol, že Call of Duty zostane 3 roky na PlayStation s paritou obsahu nad aktuálnu dvojročnú zmluvu (nie je uvedené, či by Call of Duty bolo na PS aj potom, ale ani sa nespomína, že by tam nebolo). Vypršalo by to tak v roku 2027.
Phil z Microsoftu presnejšie povedal:
Microsoft poskytol Sony podpísanú zmluvu, ktorá zaručuje, že "hra Call of Duty bude na systéme PlayStation s rovnakými funkciami a obsahom minimálne niekoľko ďalších rokov" aj po skončení existujúcej zmluvy spoločnosti Sony so spoločnosťou Activision. Phil dodal, že to "výrazne presahuje rámec typických dohôd herného priemyslu"
Jim na to teraz odpovedal:
„Microsoft ponúkol, že Call of Duty zostane na PlayStation tri roky po skončení súčasnej dohody medzi Activision a Sony,“ vysvetľuje šéf PlayStation Jim Ryan vo vyhlásení pre Games Industry.biz. „Po takmer 20 rokoch Call of Duty na PlayStation bol ich návrh na mnohých úrovniach neadekvátny a nezohľadnil dopad na našich hráčov. Chceme zaručiť, že hráči na PlayStation budú mať aj naďalej najvyššiu kvalitu Call of Duty a návrh Microsoftu tento princíp podkopáva.“
To vyjadrenie k najvyššej kvalite je k parite hry medzi konzolami a je to zvláštne, keďže Sony si pravidelne platí veci, ktoré v COD dostali najviac oproti Xboxu a PC.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- METRO 2039 sa vracia do temných tunelov a prinesie temnejší príbeh o tyranii, vojn 155
- Nové zľavy boli spustené 4
- RECENZIA: Darwin's Paradox! 6
- Mapovanie GTA VI pokračuje 34
- Toto nie je GTA VI 23
- V príprave je vraj ako pokračovanie Mafia: The Old Country, tak aj Mafia 2 remake 43
- Hráči masívne kupovali PS5 pred cenovým skokom 67
- Hovorí sa, že Nvidia kupuje jedného z výrobcov PC, vraj tým pretvorí trh 16
- Disney na Cinemacone ukázal Avengers: Doomsday a ďalšie novinky 14
- Článok: Corsair Vanguard Air 99 Wireless klávesnica 13 zobraziť viac článkov >













