EU už formálne schválila zákon o USB-C portoch |
Koncom roka 2024 už budú musieť mať všetky mobilné zariadenia USB-C porty.
EU parlament už schválil USB-C zákon, a teda do dvoch rokov musia všetky firmy prejsť na USB-C. Presnejšie všetky firmy vyrábajúce mobily, tablety, kamery budú musieť mať tento port a rovnako aj všetky káblové nabíjačky. Nakoniec USB-C nabíjačky sú tu základom zákona a firmy ich už nebudú môcť napevno pribaľovať k mobilom. Ale to už aj tak robí málokto.
Jeden z poslancov k tomu povedal:
„Dnes je skvelý deň pre spotrebiteľov, skvelý deň pre naše životné prostredie. Po viac ako desaťročí sa jediná nabíjačka pre viacero elektronických zariadení konečne stane realitou pre Európu a dúfajme, že môžeme inšpirovať aj zvyšok sveta."
Zákon by mal ušetriť 200 miliónov eur a 1000 ton e-odpadu ročne. Zároveň, ak Apple s iPhonmi neprejde na USB-C už budúci rok, v roku 2024 ich už budú musieť mať.
Notebooky budú v prechode na USB-C nasledovať v roku 2026.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Rockstar predstavil bonusy pre predobjednávky a edície GTA VI, pridal nové zábery 274
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- Rockstar odrezal hráčov štandardnej edície GTA VI od obsahu v hre 270
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- GTA VI predobjednávky boli spustené, môžete nakupovať 285
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 22
- Sony hovorí, že GTA VI sa najlepšie hrá na PS5, no PS5 Pro podporu nespomína 112
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 119 zobraziť viac článkov >













