Ako to bolo s multiplayerom k Cyberpunku 2077? |
CD Projekt už niekoľko rokov pred vydaním Cyberpunku začal riešiť aj multiplayer hry, tá ho však nakoniec nedostala.
CD Projekt už niekoľko rokov pred vydaním Cyberpunku začal riešiť aj multiplayer do hry. Tá ho však nakoniec nedostala. Bolo to práve pre problematický štart hry, ktorý ho nakoniec zastavil, keďže sa autori museli sústrediť na samotný základ hry. Hlavný dizajnér questov to potvrdil v interview:
"Prioritou bolo, aby základná hra bežala pre ľudí naozaj dobre," povedal Webber, ktorý na Cyberpunku pracoval ako hlavný dizajnér. "Zároveň táto zmena priorít v podstate znamenala, že iné výskumné a vývojové projekty museli ísť bokom. Pri Cyberpunku sme chceli robiť veľa vecí naraz a museli sme sa naozaj sústrediť a povedať si: 'Dobre, čo je dôležité? Áno, túto časť urobíme naozaj dobre."
Multiplayer tak padol za obeť. Chceli ho ešte vydať samostatne neskôr a mal to byť ich ďalšia AAA hra, ale nakoniec to prehodnotili a po ohlásení celkového prechodu na Unreal Engine už bolo jasné, že multiplayer bude až v nasledujúcej hre.
Teraz CD Projekt vytvára online technológie, ktoré budú môcť byť jednoducho integrované do ich budúcich hier. Nakoniec už majú spomínaný Unreal Engine, ktorý má decentný online základ a stačí im ho vylepšovať. Ich pôvodný engine nemal nič v tomto ohľade a museli všetko stavať od základov.
Dodávajú však, že ich prioritou zostáva vytvárať singleplayerové AAA RPG hry. Online bude len doplnok.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenský vývojár čipov Tachyum opustil svoje bratislavské R&D centrum 43
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 50
- Jason Statham si zahrá Jasona Stathama vo filme Jason Statham Stole My Bike 27
- RECENZIA: Reanimal 8
- John Wick hra bola predstavená 44
- Článok: Oplatí sa Intel procesor do PC vyššej strednej triedy? 107
- Kingdom Come: Deliverance NextGen Update miestami predbieha, no primárne dorovnáva 36
- Diablo predstavuje Warlocka ako novú triedu, ale rovno do troch hier 61
- RECENZIA: Romeo is a Dead Man 8
- Pôvodná trilógia God of War dostane remake, ale ešte si naň poriadne dlho počkáme 110 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox One Xbox Series X|S PS5 Vývoj: CD Projekt / CD Projekt Red Štýl: Akcia / RPG Web: domovská stránka hry
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||











![Mimoni a monštrá – Oficiálny trailer [SK dabing]](https://i1.ytimg.com/vi/JfjN3gKlGjM/hqdefault.jpg)
