Call of Duty príde aj na Switch |
Ak by sa úradom zdalo, že Call of Duty Microsoft od niekade orezáva, práve sľúbili jeho príchod k ďalším 100 miliónom hráčom a to na Switch.
Ak by sa úradom zdalo, že Call of Duty Microsoft odiekiaľ orezáva, firma robí presný opak. Práve sľúbili jeho príchod k ďalším 100 miliónom hráčom a to na Switch, respektíve na Nintendo platformy. Už sa na tom dohodli s Nintendom a rovno sa zaviazali ho tam prinášať 10 rokov.
Zároveň bude séria prichádzať aj na Steam a ak sa bude Sony chcieť dohodnúť, tak aj na PlayStation platformy. Na druhej strane, ak sa Sony bude vyhýbať dohode a odkúpenie prejde, Microsoft tam nebude ničím viazaný. Zároveň Phil Spencer hovorí, že Sony trávi viac času s regulátormi ako s nimi.
I'm also pleased to confirm that Microsoft has committed to continue to offer Call of Duty on @Steam simultaneously to Xbox after we have closed the merger with Activision Blizzard King. @ATVI_AB @ValveSoftware
- Phil Spencer (@XboxP3) December 7, 2022
Pridal sa aj Brad Smith:
Our acquisition will bring Call of Duty to more gamers and more platforms than ever before. That's good for competition and good for consumers. Thank you @Nintendo. Any day @Sony wants to sit down and talk, we'll be happy to hammer out a 10-year deal for PlayStation as well. https://t.co/m1IQxdeo6n
- Brad Smith (@BradSmi) December 7, 2022
Už sa vyjadrilo aj Valve, ktoré súhlasí s odkúpením Activisonu, aj keď zmluvu od Microsoftu nepotrebujú:
Sme radi, že spoločnosť Microsoft chce naďalej využívať službu Steam na oslovenie zákazníkov s hrou Call of Duty, keď sa uzavrie akvizícia spoločnosti Activision. Microsoft je na Steame už dlho a my to berieme ako signál, že sú spokojní s prijatím tejto služby hráčmi a s našou prácou. Našou úlohou je naďalej vytvárať hodnotné funkcie nielen pre Microsoft, ale pre všetkých zákazníkov a partnerov služby Steam.
Microsoft nám ponúkol a dokonca poslal návrh zmluvy o dlhodobom záväzku Call of Duty, ale pre nás to nebolo potrebné, pretože a) nie sme zástancami toho, aby sme od akéhokoľvek partnera vyžadovali zmluvu, ktorá ho zaväzuje dodávať hry na Steam do ďalekej budúcnosti b) Phil a herný tím v Microsofte vždy dodržali to, čo nám povedali, takže veríme ich zámerom a c) myslíme si, že Microsoft má všetku motiváciu, ktorú potrebuje, aby bol na platformách a zariadeniach, kde chcú byť zákazníci Call of Duty.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 45
- Slovenský vývojár čipov Tachyum zatvoril vývojové centrum pre nezaplatený nájom 43
- RECENZIA: Reanimal 8
- Jason Statham si zahrá Jasona Stathama vo filme Jason Statham Stole My Bike 23
- John Wick hra bola predstavená 39
- Článok: Oplatí sa Intel procesor do PC vyššej strednej triedy? 104
- Diablo predstavuje Warlocka ako novú triedu, ale rovno do troch hier 61
- Kingdom Come: Deliverance NextGen Update miestami predbieha, no primárne dorovnáva 36
- RECENZIA: Romeo is a Dead Man 8
- Pôvodná trilógia God of War dostane remake, ale ešte si naň poriadne dlho počkáme 110 zobraziť viac článkov >









-1-a-m.jpg)


