Sega prepúšťala v štúdiu Relic Entertainment |
Autori Company of Heroes, Age of Empires IV alebo Homeworldu sa museli rozlúčiť s kolegami.
Kanadské štúdio Relic Entertainment je už roky známe kvalitnými stratégiami. Na konte má série Homeworld alebo Company of Heroes, pracovalo na Dawn of War hrách a prinieslo nám aj Age of Empires IV. Všetko kvalitné hry, na ktoré fanúšikovia RTS radi spomínajú, ale zdá sa, že to nestačí. Sega totiž oznámila prepúšťanie celkovo 121 zamestnancov tohto štúdia. To malo začiatkom roka cez 300 zamestnancov, takže to rozhodne nie sú malé škrty, aj keď stále v štúdiu zostane dosť vývojárov.
Podľa Segy to bolo náročné rozhodnutie, ale zostáva odhodlaná podporovať a investovať do hier od Relicu. Štúdio k tomu pridalo:
„Toto rozhodnutie prichádza v čase, keď externé faktory ovplyvňujú náš priemysel viac ako kedykoľvek predtým, a preto sme sa rozhodli reštrukturalizovať našu organizáciu, aby sme zabezpečili maximálne zameranie sa na naše hlavné značky. Sme presvedčení, že po tejto nevyhnutnej reštrukturalizácii bude Relic v silnej pozícii pokračovať v poskytovaní vynikajúcich zážitkov hráčom na celom svete."
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- DOJMY: 007 First Light 67
- RECENZIA: Cronos: The New Dawn 93
- Nové Alza dni zľavy spustené 12
- Tomb Raider seriál už má svoju Laru, bude ňou Sophie Turner 106
- Detaily plánovaných RTX 50 super grafických kariet Nvidie 55
- 007 First Light sa predstavil v prvom gameplay videu 53
- PS6 má mať vraj jednoduchší dizajn ako PS5 a odnímateľnú mechaniku 115
- Motorola predstavila nové smartfóny a luxusnú kolekciu na veľtrhu IFA 2025 v Berlí 4
- DOJMY: Anno 117: Pax Romana 0
- Článok: Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) 10 zobraziť viac článkov >