Microsoft na Xboxe zarába miliardy dolárov |
Údaje z FTC procesu ukazujú, že Xbox nie je stratový pre Microsoft a práve naopak, dobre im zarába.
FTC proces je pekným zdrojom informácii o Xbox biznise Microsoftu a teraz sme sa dostali už aj k samotným číslam. A to konkrétnym číslam tržieb a ziskov Xboxu.
Vidíme napríklad, že Microsoft spravil v roku 2021 16 miliárd dolárov herných tržieb, čo bolo o miliardu viac ako Nintendo a o 9 miliárd menej ako Sony. Pre zaujímavosť Microsoft tu odhadol tržby Valve, ktoré majú byť na 7 miliardách.
Ale zároveň z čísiel vidíme aj to, že od minulého leta do tejto jari mali zisky 1.5 miliardy, čo je mierne viac ako malo Sony. Aj keď je to polovica ziskov Nintenda. Nintendo sa teraz maržami pohybuje vyššie, keďže už majú staršiu konzolu a majú z nej vysoké zisky.
Sony prekvapivo má nižšiu maržu a to na úrovni 7%, majú tak síce vyššie tržby, ale nižšie zisky. Ale tu záleží ako práve v tomto období firmy investovali, podľa toho sa aj vtedy pohybujú zisky. Samotné čísla záležia aj od systému účtovníctva.
Čo sa týka ziskov Xboxu za posledné roky:
- FY2021 - $2 miliardy (Q1-Q3)
- FY2022 - $1.5 miliardy (Q1-Q3)
Zisky tak sú približne 2 miliardy ročne a teda Xbox Microsoftu zarába. Bethesdu si tak čoskoro preplatia.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza rozbehla nové zľavy 48
- Pôjde cena GTA VI na 89 eur? 185
- GTA VI dostalo novú stránku, v ktorej ukazuje nový pohľad na mesto 71
- Rockstar predstavil oficiálny cover art pre Grand Theft Auto VI 162
- Jurassic World: Dominion je najdrahším filmom histórie, účtovné výkazy ukázali nák 15
- Valve po mesiacoch neistoty oficiálne potvrdilo ceny Steam Machine 115
- Najdrahšia hra na Steame stojí 1000 dolárov a nemá takmer žiadnu hrateľnosť 20
- Zomrela herečka Daveigh Chase, hlas Lilo a hviezda Kruhu, mala len 35 rokov 18
- Steam Machine už dostáva prvé testy 159
- Sólo vývojár vytvára klon GTA 6, ukazuje možnosti rýchleho vývoja hier cez AI 46 zobraziť viac článkov >















