3D Mark pridal Steel Nomad benchmark, nahrádza ním starý Time Spy |
Popri lúčení sa s Time Spy autori z UL benchmarku ukázali, ako výkon grafických kariet rokmi stúpal.
Popri lúčení sa s Time Spy benchmarkom autori z UL benchmarku ukázali, ako výkon grafických kariet rokmi stúpal. Presnejšie, od roku 2016 doteraz, do roku 2024, sa priemerný výkon grafík strojnásobil. Ukázali to na grafe:
Vidíme, ako to zo začiatku stúpalo len mierne, ale keď v roku 2020 prišla RTX 30 generácia a v roku 2022 RTX 40 generácia, benchmark zaznamenal veľké skoky.
V každom prípade, Time Spy už nie je ideálny na dnešné grafické čipy, a tak UL Benchmark tento týždeň zadarmo vydali Steel Nomad a Steel Nomad Light benchmarky, ktoré sú určené pre všetky čipy a sú bez ray tracingu. Time Spy síce v ponuke zostáva, ale už sa posunie nižšie medzi staršie benchmarky a odporúčaný bude Steel Nomad.
Steel Nomad používa moderné renderingy tak ako moderné hry a lepšie tak zobrazí výkon aktuálnych hier. Samozrejme, bude tak náročnejší. K tomu má pridaný aj stress test, aby ste zistili, či sa váš PC alebo notebook postupne nespomaľuje.
Čo sa týka výkonu benchmarku, na RTX 4080 mi dal 6492 bodov a 64.92 fps.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Netflix možno omylom prezradil, že GTA 6: Extended Look bude mať tri časti 40
- Alza spustila nové zľavy 9
- Mafia Omerta Edition ohlásená - spojí všetky štyri hry série, prvá Mafia dostane 6 52
- Problémy s tekutým kovom v PS5 sa znovu ozývajú, nepomáha ani horizontálna poloha 57
- RECENZIA: No More Room in Hell 2 4
- GTA VI ukážku budú môcť streameri okamžite preberať z Netflixu 90
- Výrobcovia pamätí si vopred zaistili miliardy, kríza môže trvať do 2029 75
- Ryan Hurst ukázal, ako vyzeral v úlohe Krata 25
- Netflix údajne môže za odhalenie GTA 6 dať až 100 miliónov dolárov 85
- The Lord of the Rings: War in the North sa práve vrátil v Legacy edícii. 23 zobraziť viac článkov >















