Dostane procesor Switchu 2 pre odloženie novú architektúru? |
Mohol by získať výkon naviac, ale od Nintenda vyššie investície nečakáme.
Nintendo nezvykne prechádzať na nové, drahšie architektúry len pre výkon, ale uvidíme, či v prípade Switchu 2 nespraví výnimku. Aktuálne totiž odložilo konzolu na budúci rok, z čoho sú vraj niektorí ľudia v Nvidii zmätení a Huang je už z Nintenda dosť frustrovaný. Aj preto ide viac investovať do iných handheldov, nielen do Nintenda. Switch 2 mal totiž už pôvodne vyjsť v roku 2023 a stále nevyšiel. Aktuálne to vyzerá na vydanie na jar 2025.
Najnovšie sa hovorí, že odloženie môže znamenať aj prechod s čipmi na novú architektúru. Nintendu to ponúka rovno Nvidia. Pôvodne bol naplánovaný starý Samsung 8nm proces pre čo najnižšie náklady, ale možno nakoniec prejdú na menšiu architektúru, čo by mohlo znamenať aj vyšší výkon a nižšiu spotrebu batérie. Ten by sa vraj mohol posunúť na 4.5 Tflops oproti 4 Tflops.
Osobne by som zmenu nečakal. Poznáme Nintendo a to tieto architektúry nerieši. Nie to, ešte aby nechalo čip predizajnovať len preto, aby ho zmenšili alebo dali hráčom výkon naviac.
Predstavenie Switchu 2 čakáme niekedy tento rok, ale zrejme až po predvianočnej sezóne, aby predali čo najviac aktuálnych Switchov.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenská hra Indiana Jones and the Eternal Temple je dostupná zadarmo 67
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 44
- Nový Xbox nebude len od Microsoftu 169
- Bude mapa GTA VI výrazne väčšia ako v GTA V? 70
- Sony si zabezpečila pamäť pre PS5 až do konca roka, zvažuje zdraženie hier a služi 157
- Článok: Čitateľská hra roka 2025 129
- Philips sa spojil s Kingdom Come Deliverance II a spravil špeciálnu edíciu Philips 53
- Nvidia vraj nevydá Super verzie grafík, meškať má aj generácia RTX 60 Rubin 130
- Zábery na Sophie Turner ako Laru Croft priamo pri filmovaní 122
- Recenzia na seriál Fallout Season 2 20 zobraziť viac článkov >












