Embracer si zaistil 600-miliónový úver |
Embracer sa znovu dostáva k peniazom. Začnú nové nákupy?
Embracer sa posledný rok snažil stabilizovať po tom, ako im nevyšiel biznis s Arabmi a stratili tak potenciálne miliardy investícií. Prepúšťali, rušili štúdiá, projekty a len nedávno to všetko skončilo. Teraz, ako ukázali bankám, že znovu idú do plusu, tak im ponúkli revolvingový úver 600 miliónov dolárov s dvojročnou splatnosťou a nižšími úrokmi ako mali predtým. Do úveru je zapojených sedem bánk.
Môžu tak znovu investovať a kúpiť nejaké to štúdio, respektíve ísť viac do mínusu, ak majú v príprave nové hry.
„Vďaka významným opatreniam prijatým počas aktuálneho kalendárneho roka sme posilnili našu finančnú štruktúru a zodpovedne znížili našu finančnú záťaž,“ povedal Lars Wingefors, riaditeľ Embraceru. "Tento krok je súčasťou nášho prechodu k štíhlejšej a sústredenejšej spoločnosti."
Ak by náhodou o dva roky nemali na zaplatenie úveru, môžu to spraviť tak ako teraz. Posledný takýto úver si minulý mesiac vyplatili peniazmi za predaj Gearboxu.
Pre zaujímavosť, firma má aktuálne v pláne vydať 70 titulov do marca 2025. Z veľkých titulov tam bude napríklad Kingdom Come 2.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- God of War Laufey, spin-off God of War série, bol predstavený 406
- Wolverine sa bližšie predstavil 101
- Summer Game Fest predstavil množstvo nových titulov 93
- Nový výpredaj začal 6
- September sa zahustil hrami, ako sa vydavatelia snažia vyhnúť GTA VI 60
- State of Play začne o 23:00 136
- Clutch bude nová racingovka kombinujúca Need for Speed a Forzu Horizon 49
- Amazon zrušil Stargate seriál... lebo bol pre fanúšikov Stargate 46
- Horor Obsession môže byť jedným z najziskovejších filmov všetkých čias 10
- Alza rozbehla nové zľavy 38 zobraziť viac článkov >













