Musk žaluje firmy za to, že nedávajú reklamu na Twitter |
Nová doba...
Twitter začal po prebratí Elonom Muskom upadať a to ako počtom používateľov, tak hlavne finančne. Firmy nechceli svoje reklamy na stránke, na ktorej samotný majiteľ tlačí nenávisť, konšpirácie a fašizmus. Ten namiesto banov týchto ľudí pridal na zoznam, na ktorom sú kontá, ktoré nesmú banovať.
Nakoniec Musk v oblasti reklamy aj odkázal firmám - Fuck You:
Advertisers:
- M-A.Stay’Legit™️🇨🇦 (@BagdMilkSoWhat) August 7, 2024
“Your Honor. We’d like to play a short clip for the jury, then the defence rests.”
pic.twitter.com/8R4MKPlzWl
Zjavne ho poslúchli ale naopak teraz sa začal Musk vyhrážať a dáva firmy na súd, za to, že u neho neinzerujú. Hovorí, že sa na tom dohodli. Konkrétne obviňuje viac firiem, že vytvoril koalíciu, aby bojkotovali platformu. Aj keď pri jeho vyjadreniach, zobrazovaní reklám pri nenávistných, faštistických alebo rasistických príspevkoch sa firmy na tom ani nemuseli dohadovať.
Musk k tomu na twitteri povedal, že začala vojna:
We tried peace for 2 years, now it is war https://t.co/elgT62uDtF
- Elon Musk (@elonmusk) August 6, 2024
V každom prípade, ak to prejde sudcom (viac podobných žalôb od Muska už neprešlo) a posunie sa ďalej, môže to byť zaujímavý súd, v ktorom sa objavia o Muskovi a jeho vedení twitteru ďalšie zaujímavé fakty. Popritom jeho vyjadrovanie na twitteri má presah aj do jeho ďalších firiem ako Tesla, ktorá pre neho prichádza o zákazníkov, keďže veľa ľudí s niekým ako on nechce mať nič spoločné.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Sony prvýkrát reagovalo na kritiku hráčov, od konca retailových hier však neustúpi 258
- AI firmy vo veľkom skupujú a ničia knihy, chcú lepšie modely aj náskok pred konkur 99
- Múmia 4 potvrdila návrat Beniho a Ardetha Baya 27
- V EÚ začali platiť nové pravidlá práva na opravu, výrobcovia musia pomôcť aj po zá 49
- Spider-Man: Brand New Day podľa odhadov otvoril na 927 miliónoch dolárov 43
- 10 hier, ktoré posunuli hranie vpred 28
- Xbox konzoly už zvýšili ceny 73
- Spider-Man Nový deň - filmová recenzia 11
- Čínska FPS The Defiant ukazuje druhú svetovú vojnu z netradičného pohľadu 16
- RECENZIA: SENARA: The Sacrament 3 zobraziť viac článkov >













