Bola spustená petícia na záchranu hier po ukončení ich podpory |
Petícia chce, aby autori dostali po ukončení podpory hru do stavu, aby sa dala hrať ďalej.
Tento týždeň sa objavila na internete petícia, v ktorej organizátori chcú, aby sa staré hry zachovávali hrateľné. Aktuálne má petícia cez 215 tisíc podpisov a môžete sa k nej pridať na europa.eu stránke.
Autori petície chcú, aby napríklad hry, ktoré sa pripájajú online, boli hrateľné aj po zrušení služby. Chcú, aby vydavateľ poskytol prostriedky na umožnenie hrania hier aj po ich zrušení.
Cieľ to nie je zlý a ideálne by bolo, aby to tak fungovalo, ale nie je to také jednoduché, ako si myslia. Veľa online hier má za sebou zložité viacvrstvové infraštruktúry, ktoré nemusí byť jednoduché sprístupniť alebo rozbehať. Niežeby autori aj chceli dávať túto časť voľne k dispozícii, hlavne pre bezpečnosť a hackovanie ich ďalších hier na rovnakom základe. Špeciálne to platí pre MMO hry, ale aj esports hry,alebo veľké online tituly so servermi po celom svete.
Petícia spomína, že je stále viac titulov, ktoré sa autentifikujú pred spustením a niekedy stačí to na úplne odstavenie hry. Ale tie v zásade tiež majú v sebe aj ďalšie online komponenty. Celkovo to nie je také jednoduché ani globálne aplikovateľné.
Reálne je to napríklad v online kooperačných hrách aj so singleplayerom, kedy sa dajú vypnúť online prvky a nechať singleplayer, ale napríklad pri veľkých tituloch ako The Crew, ktorý bol nedávno vypnutý, je to otázne. Hlavne, či by ich bolo reálne rozbehať bez veľkých úprav hry. Firmy by tieto veci určite vedeli spraviť, ale niekto to musí zaplatiť a platili by to zákazníci.
Mimochodom, autori sa odvolávajú na koncept vlastníctva hry, čo v prípade softvéru tak nefunguje. Vlastníte len licenciu na používanie hry, nie hru. Licencia nie je hmotná vec a môže byť ukončená podľa rôznych podmienok.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Takmer všetci klienti známej hernej právničky už chcú v zmluvách zákaz generatívne 57
- Skupina stojaca za únikom GTA 6 vyhlásila vojnu vydavateľom. Má aj vlastný „manife 130
- Takto má vyzerať mapa GTA VI, objavili sa aj leaknuté videá 107
- Ďalší GTA VI leak ukazuje prelet lietadlom nad mestom 177
- Aktuálny leak GTA 6 odhaľuje nové detaily. Rockstar zjavne posúva DNA série ďalej 60
- GTA VI leaky pokračujú ďalším videom 215
- Alza spustila nové zľavy 9
- RECENZIA: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Cost of Hope 83
- RECENZIA: The Sinking City 2 15
- Úniky GTA 6 pripravili Take-Two za jediný deň o takmer miliardu dolárov 111 zobraziť viac článkov >















