Microsoft testuje nový in-game prehliadač Edge Game Assist |
Microsoft sa in-game asistentov ešte nevzdáva. Tentokrát testuje nový Edge Game Assist, prehliadač, ktorý môžete kedykoľvek pri hraní otvoriť bez zatvárania hry.
Microsoft sa in-game asistentov ešte nevzdáva. Tentokrát testuje nový Edge Game Assist, prehliadač, ktorý môžete kedykoľvek pri hraní otvoriť bez zatvárania hry. Už teraz je tento prehliadač dostupný v najnovšej beta verzii Windows 11 ako súčasť už dlho existujúceho Game Baru. V ukážkových videách sa firma chváli najmä automatickým odporúčaním tutoriálov a webstránok na základe hry, ktorú práve hráte. Samozrejme, nový Game Assist je zosynchronizovaný s vaším Edge prehliadačom, takže heslá, záložky a všeobecná kontinuita by nemali robiť problémy.
Ak túto funkciu chcete používať už dnes, kroky sú celkom jednoduché:
- V prvom rade si budete musieť nainštalovať Microsoft Edge Beta verziu
- Neskôr si musíte Edge Beta nastaviť ako hlavný prehliadač
- Keď prehliadač otvoríte, musíte ísť do nastavení, vyhľadať „Game Assist“ vo vyhľadávacom políčku, a napokon nainštalovať widget pre Game Assist
- Po nainštalovaní budete musieť prehliadač reštartovať možno aj niekoľkokrát, aby Game Assist začal fungovať. Ten tvoríte pomocou skratky Win+G, takisto ako pri dnešnom Game Bare.
Microsoft tvrdí, že Game Assist zatiaľ podporuje automatické odporúčania tutoriálov iba v niekoľkých hrách, a to Baldur’s Gate 3, Diablo IV, Fortnite, Hellblade II: Senua’s Saga, League of Legends, Minecraft, Overwatch 2, Roblox, Valorant. Aj keď spoločnosť v budúcnosti sľubuje podporu viacerých hier, samozrejme, vyhľadávať manuálne môžete všetko už teraz.
Niektorí určite nebudú nadšení, že Game Assist zatiaľ funguje iba pre myš a klávesnicu. Microsoft však tvrdí, že táto funkcia príde aj pre handheldy a gamepady. Predsa len, Microsoft Edge je súčasťou Xboxu už niekoľko rokov.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Severná Kórea má opäť svoj jediný Steam bod, tajomný hráč sa po absencii znovu vrá 43
- Filmová recenzia: Predátor: Zabijak zabijakov 31
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 39
- Problémy s chladením PlayStation 5 konzoly sa zrejme rozširujú 81
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 58
- Asus omylom spojil RTX 50 a RX 9070 XT do jednej grafickej karty 17
- Cheater vo Fortnite dostal pokutu 175 000 dolárov a doživotný zákaz - Epic Games p 51
- AI by vám odrezalo prívod kyslíku, aby zabránilo svojmu vypnutiu 33
- Začal letný vypredaj na Steame 40
- Resident Evil: Requiem ukázal ďalšie detaily 63 zobraziť viac článkov >