PRIHLÁS

Dve série Arcane seriálu stáli Netflix 250 miliónov dolárov

Rozpočet na Arcane bol síce vysoký, ale autori LOL vysvetľujú, že stále je to len štvrtina alebo tretina toho, čo si účtuje Pixar.

pridal saver 2.12.2024 o 15:40 pod filmy
Dve série Arcane seriálu stáli Netflix 250 miliónov dolárov

FILMY > NOVINKY >

Hudobný producent Alex Seaver, ktorý spolupracoval na tvorbe seriálu Arcane, objasňuje, prečo bol rozpočet tejto Netflix adaptácie videohry oprávnenou investíciou. Seriál bol produkovaný spoločnosťou Riot Games, známou predovšetkým v hernom svete, čo podľa neho výrazne ovplyvnilo spôsob, akým bol projekt realizovaný. Keďže Riot Games nie je tradičné filmové alebo televízne štúdio, proces bol náročný, no práve ich herné zázemie umožnilo autentický prístup k svetu a postavám z hry League of Legends. Čo nakoniec zaistilo aj úspech.

Animácie pre seriál boli vytvárané v štúdiu Fortiche v Paríži, čo dodalo projektu jedinečný štýl a vysokú kvalitu. Seaver tiež poukazuje na to, že namiesto spoliehania sa na tradičných filmových profesionálov, Riot Games zostalo verné svojmu tímu, čo vytvorilo špeciálnu prísadu, ktorá odlišuje Arcane od bežných adaptácií videohier.

Rozpočet Arcane sa údajne pohyboval okolo 250 miliónov dolárov, čo zahŕňalo aj marketingové náklady. Showrunner Christian Linke zdôraznil, že hoci je suma vysoká, cieľom bolo dosiahnuť kvalitu porovnateľnú s animovanými filmami.

Produkčný dizajnér Jason Scheier uviedol, že Arcane môže slúžiť ako štandard pre spojenie umenia a kvality v animovaných projektoch.

Spoluzakladateľ Riot Games Marc Merrill na margo rozpočtu povedal, že cena za minútu animácie v Arcane je tretinová, alebo štvrtinová ako u filmov od Pixaru či Illumination. Zároveň zdôraznil, že väčšina prostriedkov smerovala na talenty a produkciu, pričom výsledok je viditeľný na obrazovke - v bohatej animácii a precíznych detailoch, ktoré vynikajú vysokými produkčnými hodnotami.

Arcane tak nielenže prekonal očakávania v oblasti adaptácií videohier, ale zároveň stanovil nový štandard pre budúce projekty. Rozpočet bol jasne zúročený vo vizuálnej kvalite a príbehovom spracovaní, ktoré oslovilo široké publikum a získalo uznanie kritikov aj divákov.





Páči sa mi! (+4)




NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA
  1. Používatelia zisťujú, že Sony zmaže neaktívne PSN konto po troch rokoch a to aj s 222
  2. DOJMY: DOOM: The Dark Ages - Revelations 32
  3. Sony končí s fyzickými hrami a internet reaguje: fastfoody aj komici si z toho rob 138
  4. Pôjde GTA VI na konzolách len v 30 fps? 144
  5. Sony od roku 2028 skončí s fyzickými diskami pre PlayStation konzoly 338
  6. Čakáte na GTA VI? Tieto hry v otvorených svetoch si môžete zahrať pred návratom do 52
  7. PS6 a nový Xbox takmer určite nebudú mať diskové mechaniky 167
  8. Sony malo kedysi v príprave PlayStation 1 skrytý priamo v DualShocku 10
  9. Intel vraj zvažuje návrat starších procesorov, oživiť by mohol generácie až od Com 43
  10. Steam Machine hlási prvý „redline of death“ prípad, po 20 minútach malo zlyhať GP 90
  11. zobraziť viac článkov >


Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Hra na cd/dvd/blueray, ktoru s... (6)
Zdar vsetci. Aku hru si najviac cenite, ktoru mate...
|Hry, ktoré si treba aspoň raz ... (22)
Poslednú dobu tu čítam samé negatíva ovplyvňujúce ...
|Pc - na komunitu (10)
Ako sa zakladá web? Treba mať živnosť? Chcem web s...
|Linux a hry (4)
Ahojte chcel by som ci mi vie niekto poradiť čítal...
|Caute, spravil som hru (3)
vyjde 26.6 na Steame, vola sa Colorace. Ak niekoho...
|Čo vas dnes nasr... nahnevalo ... (46272)
Opozitum temy co vas dnes potesilo , takze sem sa ...
|Screenshots (66715)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Filmy filmy filmy film... (48700)
O filmoch. Hádam chápete....
|Bazar (2796)
Ked chce niekto nieco kupit alebo predat, tak sem ...
|Serialy (18045)
prison break, lost, jericho, battlestar galactica ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (56435)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2026 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk